Skocz do zawartości
Admin

Erybka [Zabrze / Warszawa]

Jak oceniasz sklep  

182 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz sklep

    • Zły
      45
    • Średni
      33
    • Dobry
      52
    • Bardzo dobry
      133


Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak:

1. Prowadząc akwarium morskie tworzymy mini-ekosystem składający się z różnych organizmów. Jedni próbują hodować te organizmy inni ograniczają się tylko do ich chowu – a to istotna różnica.

Jednak oba te pojęcia wskazują na chęć stworzenie warunków do życia zwierząt lub roślin, przez osoby posiadające akwarium.

I tu każdy powinien zdać sobie sprawę czego oczekuje od swego hobby. Większość byłaby szczęśliwa gdyby udało im się połączyć chów z hodowlą co niestety jest praktycznie niemożliwym do uzyskania. ( przypadkowe rozmnożenie rybek czy innych organizmów nie możemy nazwać ich hodowlą.)

2. Biorąc powyższe pod uwagę – większość z nas prowadzi chów organizmów morskich, a tylko nieliczni spece „bawią” się ich hodowlą. Skoro prowadzimy chów, to winniśmy stworzyć warunki najlepsze dla poszczególnych gatunków. I tu widzę już poważny problem. Większość z nas trzyma w baniaczku mieszaninę gatunków z różnych stron świata. Chcemy stworzyć ekosystem nie występujący w naturze. (chyba, że są osoby tworzące akwaria ściśle nastawione na konkretny obszar zoogeograficzny – myślę że to mały odsetek). Skoro tak czynimy musimy się liczyć z powstawaniem nieznanym w naturze antagonizmów pomiędzy chowanymi gatunkami.

3. Skoro tak, to wkraczamy na teren nieznany nauce. I tak brak jest ludzi wiedzących o „naturalnej” morszczyźnie wszystko. My natomiast stwarzamy dodatkowe ekosystemy i nie ma na tej planecie osoby, która mogłaby zagwarantować że dobrane do naszego akwarium gatunki będą szczęśliwie ze sobą koegzystować.

4. I tu dochodzę do oceny sklepów. Skoro sami jesteśmy „stwórcami” nowego ekosystemu czy mamy prawo o nasze niepowodzenia obarczać handlowców? Myślę, że jeśli uczciwy sprzedawca dzieli się z nami swoją wiedzą i sugeruje, co jego zdaniem jest dobre a co złe, to, to już jest powód do uznania go za osobę godną zaufania. Wcześniej napisałem, że w naszym hobby nie ma speców. To, co wiemy o morszczyźnie to tylko doświadczenia osób, którym się udało czegoś dokonać na bazie swych sukcesów jak i błędów. Myślę, że mało który handlowiec miałby odwagę powiedzieć że jest w tej materii alfą i omegą. Reasumując, jeżeli ktoś dzieli się swoja wiedzą, to uważam go za osobę wiarygodną, a reszta to już mój osobisty wybór.

5. Inna sprawa to jakość „towaru” – osobiście uważam że tu działają prawa rynku. Jest popyt- jest i podaż. Gdybym prowadził tego rodzaju działalność to ograniczyłbym koszty na rzecz niskiej ceny i zwiększonego obrotu. I tak większość naszych sklepików działa. Ograniczyć koszty w tym interesie to szybko sprzedać wszystko, co dotarło. A że to jeszcze nowy interes w naszym kraju, głupców, co kupią na „już” nie brakuje. (sam zaliczam się do nich). Myślę, że czas zweryfikuje wszystko. Dziś to my ponosimy ryzyko przeżycia tego, co kupujemy, ale z biegiem czasu tak nie będzie. Na rynku przetrwają ci, którzy poniosą to ryzyko, ich towar będzie znacznie droższy, ale klient kupi towar z ryzykiem na poziomie 80-90% jego przeżywalności. Tu musi zadziałać prawo rynku i tak będzie moim zdaniem. Zwiększy się ilość sklepów, bo widać , że w tym są pieniądze. Za tym zwiększy się konkurencyjność poszczególnych sklepów. Następnie ceny zaczną spadać a jakość towaru będzie nieporównywalna do dzisiejszej. Na zakończenie, pomyślcie jakie pieniądze robi się w tym interesie. Sprowadzone towary idą w setkach może tysiącach sztuk w jednym transporcie. Ich ceny sami znacie. Mnożąc jedno przez drugie tworzą się cyferki , że chciałoby się je mieć. Ryzyko minimalne, bo fanatyków kupujących nie brakuje. Czysty interes, nie do końca czysty zysk – bo to my narażamy się dobrowolnie na straty tworzące ich fortunę…….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę mi napisać na PW numer zamówienia albo Pana godność, sprawdzę o co chodzi.

Paweł może przy okazji sprawdzisz co się dzieje z moja reklamacją

2 miesiące temu oddałem do reklamacji 2 pompy Aquaela 1000 (stanęły w nich wirniki)

3 razy juz byłem w Markach i pytałem co z moimi pompami i za każdym razem ten sam scenariusz, tak, tak pamiętamy zaraz się tym zajmiemy, a pomp jak lnie było tak nie ma :(

2 miesiące to trochę długo jak na reklamacje :(

Może ktoś by się zajął tym tematem i go zakończył jak należy, nie chce mi się jechać poraz 4 tylko po to zeby zobaczyć że moje pompy leżą jeszcze w sklepie, szkoda paliwa i mojego czasu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darku, naciskamy AquaEla o jak najszybszą wymianę lub naprawę. Napisz mi na PW numer tel. do siebie.

Dziekuje.

Tel do mnie masz w podpisie

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo podoba erybka. Płacę rano, a na drugi dzień paczka w domu. Promocja na przesyłkę za zakupy powyżej powinna trwać do końca roku i jeszcze dłużej.

PS.

Zobaczyny jaki mamy poziom potasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że mam do nich daleko zakupy robię online i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - na kilka różnych paczek - raz wyszedł problem z kurierem - nie dostarczyli na czas. Oczywiście jestem wredny - płacę i wymagam ,więc fon do erybki, oni do firmy kurierskiej i paczka jednak została dostarczona tego samego dnia - mimo iż mi centrala wmawiała,że to niemożliwe - więc żadnych ale nie mam - byle więcej takich firm - tylko trzeba pamiętać jedno - po to jest telefon żeby zadzwonić i przedstawić sprawę ,a nie wylewać żale na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie taki nie narodził co by wszystkim dogodził , robie zakupy online ,jestem zadowolony, nigdy w sklepie nie byłem ,ale zawsze rozmowy z panią Weroniką są konkretne i jesli nie ma towaru którego zamawiałem poleci mi cos zastepczego, dzisiaj dostałem zamówione zwierzaki i wszystko jest ok.Pozdrawiam erybke. Zielona Góra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sklep może i owszem najlepszy w Polsce, ale co on ma za konkurencję? Zaopatruję się tylko w tym sklepie co nie znaczy że jest idealny bo często czegoś im brakuje za to jest ktoś kto zawsze coś doradzi i zaproponuje coś w zamian jeśli chodzi o sprzedaż wysyłkową. Osobiście w sklepie byłem raz (Marki), dojazd tragedia, sklep schowany w śród domków jednorodzinnych, a sam sklep... jak dla mnie przereklamowany. Niby największy/najlepszy w Polsce a zaplecze sprzętowe to pokoik ok 15m2 i do tego hala z akwariami trzy rzędy niskich głównie na korale i szczepki i kilkanaście regałów z akwariami ok 100L, przyznam że spodziewałem się czegoś więcej.

P.S. Zmartwiło mnie tylko jedno, podejście do ochrony własnych kontaktów handlowych np. dostałem paczkę w której znajdował się karton z innej firmy cały po oklejany taśmą i znakami formowymi innej firmy...

Edytowane przez fabi1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym twierdzisz że najlepszy? widziałeś inne? - to zanim napiszesz coś przemyśl czy masz prawo bez wiedzy oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, był ktoś ostatnio w erybce, mają jakieś zbiorniki pokazowe? Chciałem podjechać i sobie zerknać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w markach stoi niewielkie akwarium przy wejsciu. popatrzec mozna ale glownie to tam sie kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie robiłem zakupy w E rybce zarówno osobiście jak i online zawsze na najwyższym poziomie kontakt wspaniały telefoniczny i online sklep godny polecenia ze wszech miar przesyłki natychmiastowe

Edytowane przez rosapoint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem 8 dni mała paczka , a na email nikt nie odpowiada !! LIPA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jakoś tak chyba w Październiku zamówiłem w Erybce żywą skałę do mojego nowego akwarium morskiego. Skała wyglądem daleka była od tej na Ich stronie ale nie skarżę się na to. To normalna polityka handlowa. Ale teraz przejdę do sedna. 6-go Lutego kupiłem w tym wspaniałym i tak wychwalanym przez wielu użytkowników tego forum sklepie Skrzydlicę i dwa krabiki pustelniki. Z racji tego, że mieszkam pod Szczecinem to w grę wchodziła tylko przesyłka konduktorska PKP. Jak wiemy, na Ich stronie wszystko jest ładnie opisane i wiadomo że nie powinno stanowić to żadnego problemu. A jednak problem się zrobił. Pieniądze wpłaciłem 7-Lutego i otrzymałem informację, że skontaktuje się ze mną pracownik sklepu aby ustalić termin wysyłki. Czekałem jeden dzień, drugi dzień i nic. Więc chwyciłem za telefon i dzwonię. Po drugiej stronie słuchawki usłyszałem miły głos który poinformował mnie, że skontaktuje się ze mną ktoś ze sklepu i poinformuje mnie o terminie wysyłki. I znów sytuacja się powtórzyła, czyli wielkie NIC. Czekałem kolejny dzień i wciąż cisza. Więc napisałem e-mail`a o zwrot pieniędzy (265pln) ale jak na razie cisza. Tak więc jak dalej tak pójdzie to sprawa z pewnością wyląduje na biurku jakiegoś funkcjonariusza policji choć przyznam szczerze, że wolał bym tego uniknąć. Czasami po prostu nie ma się innego wyboru. Z przykrością muszę stwierdzić, że zakupy w tym sklepie, bynajmniej w moim przypadku okazały się pomyłką i już nigdy więcej nie zrobię u nich żadnych zakupów. I wszystkim moim znajomym będę tego odradzać.

Na drugim biegunie są zakupy w Belio - ostatnio zamawiałem tam trochę korali i mogę śmiało polecić ten sklep. Po prostu miód-malina.

Edytowane przez DarekJOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×