Skocz do zawartości

Admin

Admin
 • Zawartość

  814
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Admin w dniu 19 Lipiec

Użytkownicy przyznają Admin punkty reputacji!

Reputacja

4 Neutral

1 obserwujący

O Admin

 • Tytuł
  Administrator

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Admin

  Problemy z dostępem do forum

  Nadpisałem ustawienia. Spróbuj teraz wyczyścić historie i pliki tymczasowe w Safari i daj proszę znać, czy ruszyło, czy szukać dalej
 2. Admin

  Problemy z dostępem do forum

  Logujesz się przez Safari? W teorii automatyczne wylogowanie powinno nastąpić po 24 minutach od ostatniej aktywności na forum. Próbowałeś odświeżać stronę, czy logowałeś się ponownie?
 3. Jeżeli jakaś funkcja forum nie działa lub działa ale nie tak jak powinna, poproszę o info w tym temacie lub na PW. Postaram się to szybko poprawić .
 4. Admin

  Jak usunąć temat, którego jest się autorem?

  Usunięty. Po wycięciu zbędnych rzeczy zdrowej tkanki zostałoby niewiele. Na forum bywam i staram się chociaż pobieżnie rzucić okiem co się dzieje, ale przyznaję że poświęcam zdecydowanie mniej czasu i uwagi niż potrzeba przy obecnym ruchu. Pomijając problem zbyt krótkiej doby bo to teraz mają prawie wszyscy, to przez spory kawałek czasu na forum działo się raczej niewiele i niestety za bardzo przyzwyczaiłem się do tego, że mogę zajrzeć raz na 2-3 dni i mam niewiele do ogarnięcia. Nawet to działało jak mawiali starożytni Japończycy: jako tako, ale przestało jak widać na załączonych obrazkach. Jeszcze co do nieporządku (żeby tego nie nazwać inaczej) pojawiającego się w tematach to wg. mnie sama moderacja nie jest cudownym lekiem, który rozwiąże od ręki wszystkie problemy. Oczywiście są tutaj duże braki i tego nie neguję, bez nich pewnie udałoby się uciąć zbędne dyskusje znacznie wcześniej, zanim wzajemne obrzucanie się inwektywami rozciągnęło się na 4 strony tematu o czymś zupełnie innym. Natomiast samego sposobu dyskusji i tego jak się do siebie zwracamy jako użytkownicy moderator nie jest w stanie kontrolować na każdym kroku. Na forum jest trochę jak w sklepach meblowych pewnej znanej sieci "Ty tu urządzisz" i warto o tym pamiętać przed klikaniem w "Dodaj odpowiedź". @Ariel, przepraszam że nie odpisałem, nie mam nić na swoje usprawiedliwienie. Wiem, że po niewczasie, ale mogę odpowiedzieć tutaj. Podstawowym problemem technicznym nie jest opłacenie serwera czy domeny, tylko brak moderatorów. Pozornie jest to proste do rozwiązania, a ja jestem otwarty na propozycje. W praktyce jednak to nie jest jak zatrudnianie człowieka do wciskania guzika przy taśmie produkcyjnej, moderator powinien mieć pewien zestaw cech, który pozwoli mu działać sprawnie i w pewnym sensie przetrwać. Na pewno musi być bezkonfliktowy, neutralny jak Szwajcaria, stanowczy, ale z anielską cierpliwością, odporny na różnego rodzaju zaczepki. Trzeba jeszcze poświęcać na to swój prywatny czas w zamian nie dostając właściwie nic (czasem trochę inwektyw i narzekania, rzadziej jakąś pochwałę). Wiem, że powinienem tutaj zachwalać i pisać jak to wspaniała i prestiżowa funkcja, za która idą rabaty we wszystkich sklepach z akwarystyką morską a sprzedawcy kłaniają się w pas.
 5. Jestem bardzo wyrozumiały, ale po wejściu w ten temat ekran zaświecił mi na czerwono od błędów dlatego upominam, pisząc post na forum włóż w to przynajmniej minimum wysiłku i popraw błędy przed wysłaniem. W obecnych czasach chyba nie ma z tym większych problemów, nawet kuchenki mikrofalowe oferują opcje sprawdzania pisowni. Jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że ktoś Ci pomoże jeżeli poradzi sobie z odczytaniem postu.
 6. Admin

  GroTech III NG

  Do smarowania w pompach perystaltycznych stosuje się zwykle smar silikonowo-teflonowy. Nie wiem jak dokładnie są zbudowane głowice w GroTech'u bo akurat nie miałem go nigdy w ręku, ale jeżeli jest dostęp do ich wnętrza to możesz spróbować zaaplikować.
 7. Admin

  Moja solniczka po miesiacu startu

  Zamieść w temacie chociaż zdjęcie i opis, bo z FB coś może za chwilę zniknąć albo zmieni się format linków i kiedy ktoś zajrzy do tego tematu za rok czy dwa, zabraknie treści w pierwszym poście i trudno będzie stwierdzić o czym był.
 8. Admin

  Wklejanie zdjęcia

  Limit dla wszystkich załączników jednego użytkownika wynosi obecnie 50 mb. Jeżeli dodawałeś dużo zdjęć w poprzednich postach mogłeś go przekroczyć. Jeżeli porządki nie poskutkują lub nie chcesz nic usuwać to mogę go zwiększyć.
 9. Admin

  Korale NP w Naszych akwariach

  Moją winą jest to, ale może uda się naprawić.
 10. Admin

  Powiadomienia lądują w spamie

  Spróbuj dodać nasz adres powiadomień do białej listy w ustawieniach antyspamowych swojej poczty. Po zalogowaniu na pocztę wejdź w "Ustawienia" dalej "Antyspam" i możesz to zrobić na dwa sposoby: 1. Kliknij "+ Dodaj adres mailowy" i wpisz adres mailowy forum, zaakceptuj. albo 2. Kliknij "+ Dodaj nową regułę", i w rubryce "Pole Od zawiera:" wpisz aqua-reef.pl, zaakceptuj.
 11. Admin

  Korale na magnesach neodymowych.

  Chodzi o to samo tworzywo, tylko "PCV" nie jest poprawnym skrótem. Polichlorek winylu "PVC" lub w Polsce "PCW".
 12. Admin

  Grzebień przelewowy

  Przeniosłem temat do działu technicznego. Jeżeli w PL nie znajdziesz to jest kilka sklepów w DE czy UK, które do nas wysyłają, np. Coral-Garden.
 13. Admin

  Nowy forumowicz? Przywitaj się :)

  Witaj na forum . To tak przyjemna robota, że właściwie nie robota a relaks .
 14. Admin

  Nowe zasady na Targowisku

  Z opiniami jest tylko jeden podstawowy problem, są bardzo trudne do zweryfikowania. Gdyby komuś były potrzebne to może równie szybko załatwić sobie pozytywne, co innym negatywne, oczywiście pod warunkiem że zrobi to z głową i nie wystawi 10 jednego dnia z 10 nowych kont . Moderowanie samego targowiska wymaga sporo pracy, a jeśli do tego dojdzie jeszcze dodatkowe moderowanie opinii i zapewne związane z tym nierozłącznie wyjaśnianie, że tamta opinia negatywna jest błędna, a tamta druga pozytywna jest za mało pozytywna to będę musiał przyjąć kogoś na pełny etat do obsługi samego działu "Sprzedam". Rozwiązanie problemu większości tzw. "wałków", które już chyba kiedyś tutaj wspominałem jest bardzo proste - odbiór osobisty. Kupujący może obejrzeć co kupuje, a sprzedający ma znacznie większe szanse, że dostanie zapłatę za towar od razu. Np. OLX ma takie zapisy w regulaminie, a pewne doświadczenie w ogłoszeniach mają . Forum nie jest ani sklepem, ani portalem aukcyjnym, który ma cały mechanizm i środki do zabezpieczania transakcji. Może jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie na początek niższego limitu typu 10-15 postów + te 30 dni i zobaczymy jak to się sprawdza. Później ewentualnie można by ten limit stopniowo zwiększać lub z niego zrezygnować jeżeli nie zadziała. Nie chciałbym też, żeby było to rozwiązanie krzywdzące użytkowników, którzy są tutaj od dawna, zaglądają ale mniej piszą. Jeżeli sprzedający jest nowy na forum, nie ma żadnych wpisów + brak historii po wpisaniu loginu choćby w google, to już są dość jasne sygnały żeby do transakcji podchodzić bardzo ostrożnie. Nie trzeba bacznie śledzić wszystkich for, żeby coś kupić/sprzedać na targowisku, nawet gdyby komuś się udało zrobić jakiś przekręt na jednym, to taka informacja dość szybko rozchodzi się wśród użytkowników i pojawia na pozostałych stronach.
 15. Admin

  Nowe zasady na Targowisku

  Mocno się nad tym zastanawiam. Z jednej strony jest to niezły filtr na użytkowników którzy chcą wyłącznie handlować na forum, ale z drugiej strony obawiam się że lawinowo przybędzie postów niewiele wnoszących do dyskusji i zawierających się w jednym, krótkim zdaniu pisanych tylko po to, żeby uzyskać upragnioną liczbę na liczniku postów i móc w końcu zacząć handel. W tej chwili podobnym filtrem jest wymagana obecność na forum od co najmniej 30 dni, ale też nie jest to idealne rozwiązanie, bo wystarczy przeczekać ten okres i dostęp do targowiska jest otwarty.
×