Skocz do zawartości

Admin

Admin
 • Zawartość

  797
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Admin w dniu 6 Sierpień 2020

Użytkownicy przyznają Admin punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutral

1 obserwujący

O Admin

 • Tytuł
  Administrator

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jestem bardzo wyrozumiały, ale po wejściu w ten temat ekran zaświecił mi na czerwono od błędów dlatego upominam, pisząc post na forum włóż w to przynajmniej minimum wysiłku i popraw błędy przed wysłaniem. W obecnych czasach chyba nie ma z tym większych problemów, nawet kuchenki mikrofalowe oferują opcje sprawdzania pisowni. Jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że ktoś Ci pomoże jeżeli poradzi sobie z odczytaniem postu.
 2. Admin

  GroTech III NG

  Do smarowania w pompach perystaltycznych stosuje się zwykle smar silikonowo-teflonowy. Nie wiem jak dokładnie są zbudowane głowice w GroTech'u bo akurat nie miałem go nigdy w ręku, ale jeżeli jest dostęp do ich wnętrza to możesz spróbować zaaplikować.
 3. Admin

  Moja solniczka po miesiacu startu

  Zamieść w temacie chociaż zdjęcie i opis, bo z FB coś może za chwilę zniknąć albo zmieni się format linków i kiedy ktoś zajrzy do tego tematu za rok czy dwa, zabraknie treści w pierwszym poście i trudno będzie stwierdzić o czym był.
 4. Admin

  Wklejanie zdjęcia

  Limit dla wszystkich załączników jednego użytkownika wynosi obecnie 50 mb. Jeżeli dodawałeś dużo zdjęć w poprzednich postach mogłeś go przekroczyć. Jeżeli porządki nie poskutkują lub nie chcesz nic usuwać to mogę go zwiększyć.
 5. Admin

  Korale NP w Naszych akwariach

  Moją winą jest to, ale może uda się naprawić.
 6. Admin

  [K] Żywą skałę z życiem i koralami

  Fajny globus, ale to chyba nie jest dział "Kupię"?
 7. Admin

  [S] Filtr glonowy

  Ok, pewnie formatowanie tekstu się poprzestawiało i stąd przekreślenie. Poprawione.
 8. Admin

  Powiadomienia lądują w spamie

  Spróbuj dodać nasz adres powiadomień do białej listy w ustawieniach antyspamowych swojej poczty. Po zalogowaniu na pocztę wejdź w "Ustawienia" dalej "Antyspam" i możesz to zrobić na dwa sposoby: 1. Kliknij "+ Dodaj adres mailowy" i wpisz adres mailowy forum, zaakceptuj. albo 2. Kliknij "+ Dodaj nową regułę", i w rubryce "Pole Od zawiera:" wpisz aqua-reef.pl, zaakceptuj.
 9. Admin

  Korale na magnesach neodymowych.

  Chodzi o to samo tworzywo, tylko "PCV" nie jest poprawnym skrótem. Polichlorek winylu "PVC" lub w Polsce "PCW".
 10. Admin

  Grzebień przelewowy

  Przeniosłem temat do działu technicznego. Jeżeli w PL nie znajdziesz to jest kilka sklepów w DE czy UK, które do nas wysyłają, np. Coral-Garden.
 11. Admin

  Nowy forumowicz? Przywitaj się :)

  Witaj na forum . To tak przyjemna robota, że właściwie nie robota a relaks .
 12. Admin

  Nowe zasady na Targowisku

  Z opiniami jest tylko jeden podstawowy problem, są bardzo trudne do zweryfikowania. Gdyby komuś były potrzebne to może równie szybko załatwić sobie pozytywne, co innym negatywne, oczywiście pod warunkiem że zrobi to z głową i nie wystawi 10 jednego dnia z 10 nowych kont . Moderowanie samego targowiska wymaga sporo pracy, a jeśli do tego dojdzie jeszcze dodatkowe moderowanie opinii i zapewne związane z tym nierozłącznie wyjaśnianie, że tamta opinia negatywna jest błędna, a tamta druga pozytywna jest za mało pozytywna to będę musiał przyjąć kogoś na pełny etat do obsługi samego działu "Sprzedam". Rozwiązanie problemu większości tzw. "wałków", które już chyba kiedyś tutaj wspominałem jest bardzo proste - odbiór osobisty. Kupujący może obejrzeć co kupuje, a sprzedający ma znacznie większe szanse, że dostanie zapłatę za towar od razu. Np. OLX ma takie zapisy w regulaminie, a pewne doświadczenie w ogłoszeniach mają . Forum nie jest ani sklepem, ani portalem aukcyjnym, który ma cały mechanizm i środki do zabezpieczania transakcji. Może jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie na początek niższego limitu typu 10-15 postów + te 30 dni i zobaczymy jak to się sprawdza. Później ewentualnie można by ten limit stopniowo zwiększać lub z niego zrezygnować jeżeli nie zadziała. Nie chciałbym też, żeby było to rozwiązanie krzywdzące użytkowników, którzy są tutaj od dawna, zaglądają ale mniej piszą. Jeżeli sprzedający jest nowy na forum, nie ma żadnych wpisów + brak historii po wpisaniu loginu choćby w google, to już są dość jasne sygnały żeby do transakcji podchodzić bardzo ostrożnie. Nie trzeba bacznie śledzić wszystkich for, żeby coś kupić/sprzedać na targowisku, nawet gdyby komuś się udało zrobić jakiś przekręt na jednym, to taka informacja dość szybko rozchodzi się wśród użytkowników i pojawia na pozostałych stronach.
 13. Admin

  Nowe zasady na Targowisku

  Mocno się nad tym zastanawiam. Z jednej strony jest to niezły filtr na użytkowników którzy chcą wyłącznie handlować na forum, ale z drugiej strony obawiam się że lawinowo przybędzie postów niewiele wnoszących do dyskusji i zawierających się w jednym, krótkim zdaniu pisanych tylko po to, żeby uzyskać upragnioną liczbę na liczniku postów i móc w końcu zacząć handel. W tej chwili podobnym filtrem jest wymagana obecność na forum od co najmniej 30 dni, ale też nie jest to idealne rozwiązanie, bo wystarczy przeczekać ten okres i dostęp do targowiska jest otwarty.
 14. Admin

  Grupa na FB

  Z tego co wiem były jakieś nieoficjalne profile, któryś nawet używał naszego logotypu . Nadal nie widzę sensu istnienia takiego profilu dla forum. Nie bardzo też wiem co miałoby się na nim znajdować. Najnowsze tematy/posty? Ostatnie tematy z targowiska czy działu z akwariami? Najciekawsze wątki? Przenoszenie dyskusji z forum na fb lub dzielenie ich też nie jest moim zdaniem dobre, ani wygodne dla użytkowników. Z kolei pusty lub skromny profil, nie aktualizowany od dłuższego czasu również nie wygląda dobrze. Jeżeli ktoś jest skłonny mnie przekonać racjonalnymi argumentami, że się mylę to zapraszam do dyskusji.
 15. Admin

  AnT - Kropla Oceanu

  Posprzątałem zbędne posty nie na temat i zgodnie z istniejącym od niedawna na forum zwyczajem apeluję o spokój... @fresz33 przyszedłeś do tematu @AnT, chciałeś skrytykować baniak, ok, masz do tego prawo. Myślę, że każdy kto zakłada wątek w dziale "Nasze akwaria" liczy się z tym, że komentarze to nie będą same ochy i achy, ale może zdarzyć się też krytyczna opinia. Też w porządku, ale niech ta krytyka będzie konstruktywna, a nie złośliwa bo później robi się z tego niepotrzebna przepychanka. Inna kwestia jest taka, że każdy we własnym baniaku może mieć taki aranż jaki mu się podoba. Nawet jak ktoś zechce mieć las Aiptasii, jego wola, jego baniak, jego pieniądze. Podobno hobby uprawia się dla relaksu i własnej przyjemności. Zachęcam do powrotu z dyskusją na właściwe tory.
×