Skocz do zawartości

Admin

Admin
 • Zawartość

  845
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Admin w dniu 6 Grudzień 2023

Użytkownicy przyznają Admin punkty reputacji!

Reputacja

6 Neutral

1 obserwujący

O Admin

 • Tytuł
  Administrator

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Admin

  Świeżak próbuje z morszczakiem 49l

  Scaliłem Twoje tematy w jeden. Łatwiej prowadzić dyskusje o jednym akwarium w jednym wątku niż rozrzuconą po kilku działach
 2. Admin

  Projekt wnęka

  Najlepszym rozwiązaniem byłby otwór z pomieszczenia za wnęką jeżeli da się to ogarnąć. Zyskujesz łatwy dostęp, zaplecze na sprzęt i fajny wygląd baniaka bez listew/klap od frontu. Jeżeli się nie da to spróbuj dopasować wymiary tak żeby tam w miarę swobodnie działać. Możesz zrobić mały eksperyment, przysłoń front kartonem/płytą i odsuń na tyle żeby swobodnie sięgnąć narożnika z tyłu przy dnie. Ew. akwarium wysuwane na prowadnicach .
 3. Admin

  Wkład sedymentacyjny filtra rodi

  Pomiędzy węglem a membraną powinien być wkład mechaniczny, który wyłapuje pył uwalniany z wkładu węglowego. Producenci zawsze zalecają solidne płukanie tych wkładów przed montażem kolejnych, ale z czasem i tak uwalniają one drobiny pyłu. To ma wg. mnie większe znaczenie dla wydłużenia użytkowania membrany niż to czy na początku filtra masz 20 czy 5 mikron. Swoją drogą wątpię że w kolejności wskazanej przez sprzedającego membrana tyle wytrzyma
 4. Admin

  Problem z usunięciem konta

  @Ariel tego typu sprawy najlepiej kierować do mnie lub moderatorów na skrzynkę PW. Czytając zdania o usunięciu konta gdzieś między wierszami w dziale Off-topic ja nie wiem czy jest to pisane poważnie, czy to jakiś element wrzucony dla żartu w dyskusje. Konto zostanie usunięte.
 5. Admin

  Jak rozruszać forum?

  W prawym górnym rogu przy swoim profilu w menu "Ustawienia" masz opcje "Ignorowani użytkownicy" i tam możesz dodać kogoś jeżeli nie chcesz czytać jego postów, wiadomości, wyświetlać sygnatury, itd. Jeżeli na PW źle się dzieje, można to zgłosić tak samo jak każdą inną treść na forum i będziemy reagować. W kwestii regulaminu. Czy on magicznie sprawi że nagle na forum zapanuje ład, porządek i kultura? Przypuszczam, że wątpię. Podstawowe zasady są zawarte w warunkach użytkowania, które każdy musiał zaakceptować rejestrując się na forum. Tam jest m.in. o publikowaniu treści wulgarnych, obraźliwych, naruszających prywatność, normy prawne. Dział targowisko ma regulamin składający się z 5 krótkich punktów, pierwszy załatwia z automatu skrypt forum, dla użytkownika pozostają do spełnienia cztery. Co chwila jest problem i bezcelowe dyskusje, że ktoś zapomniał zdjęcia dodać, albo ceny, nie wiedział, itd. Zaglądam w profil i widzę datę rejestracji 2017, 2020 albo i 2013. Kurtyna. Inna kwestia. Czy naprawdę zupełne podstawy funkcjonowania w społeczeństwie trzeba spisywać i jako załącznik koniecznie dodawać do tego system kar?
 6. Admin

  Jak rozruszać forum?

  Starałem się nad tym głębiej nie zastanawiać . IMHO ogrom wiedzy jest w internecie za darmo, ale trzeba się chcieć po nią schylić, poszukać, przeanalizować informacje. W czasach gdzie coraz większym problemem staje się samo odnalezienie wyszukiwarki i poprawne z niej korzystanie nie jest to łatwe zadanie , dlatego wiedza "instant" którą ktoś już ogarnął i podaje w łatwej do przełknięcia formie kosztuje nie mało. Pomysł na taki "dział dla zaawansowanych" ciekawy i jestem otwarty na dyskusję o szczegółach. Chętnych do korzystania z informacji pewnie dałoby się znaleźć, pytanie skąd wziąć/jak zachęcić do dzielenia się wiedzą? Nie jestem specjalnie przekonany do płatnego modelu korzystania z takiego działu, może lepiej byłoby brać pod uwagę staż/posty na forum?
 7. Admin

  Pomocy Membrana 4040 nie działa

  Z obudową wszystko ok? O-ringi całe i o właściwych wymiarach? Parametry wody wszędzie te same, pierwsze co mi przychodzi na myśl to że gdzieś jest jeszcze nieszczelność.
 8. Admin

  Pomocy Membrana 4040 nie działa

  Na odprowadzeniu ścieku też 135 ppm?
 9. Admin

  Pierwsze morskie akwa 90

  Moja propozycja jest taka żebyś skupiła wszystkie swoje wypowiedzi dotyczące jednego, teoretycznego na razie akwarium w tym jednym temacie zamiast zakładać osobny dla każdego pytania. Połączyłem w całość. Co rozumiesz przez to że z roślinami nie idzie za ciekawie? Jak jest w takim razie z rybami?
 10. Admin

  Plaga ślimaków

  Posprzątałem zbędne posty. Jeżeli chcecie się wymieniać śmiesznymi obrazkami to róbcie to na PW w Off-topicu lub w piaskownicy.
 11. Admin

  Jak rozruszać forum?

  Wprowadźmy abonament
 12. Admin

  Problemy z dostępem do forum

  Nadpisałem ustawienia. Spróbuj teraz wyczyścić historie i pliki tymczasowe w Safari i daj proszę znać, czy ruszyło, czy szukać dalej
 13. Admin

  Problemy z dostępem do forum

  Logujesz się przez Safari? W teorii automatyczne wylogowanie powinno nastąpić po 24 minutach od ostatniej aktywności na forum. Próbowałeś odświeżać stronę, czy logowałeś się ponownie?
 14. Jeżeli jakaś funkcja forum nie działa lub działa ale nie tak jak powinna, poproszę o info w tym temacie lub na PW. Postaram się to szybko poprawić .
 15. Usunięty. Po wycięciu zbędnych rzeczy zdrowej tkanki zostałoby niewiele. Na forum bywam i staram się chociaż pobieżnie rzucić okiem co się dzieje, ale przyznaję że poświęcam zdecydowanie mniej czasu i uwagi niż potrzeba przy obecnym ruchu. Pomijając problem zbyt krótkiej doby bo to teraz mają prawie wszyscy, to przez spory kawałek czasu na forum działo się raczej niewiele i niestety za bardzo przyzwyczaiłem się do tego, że mogę zajrzeć raz na 2-3 dni i mam niewiele do ogarnięcia. Nawet to działało jak mawiali starożytni Japończycy: jako tako, ale przestało jak widać na załączonych obrazkach. Jeszcze co do nieporządku (żeby tego nie nazwać inaczej) pojawiającego się w tematach to wg. mnie sama moderacja nie jest cudownym lekiem, który rozwiąże od ręki wszystkie problemy. Oczywiście są tutaj duże braki i tego nie neguję, bez nich pewnie udałoby się uciąć zbędne dyskusje znacznie wcześniej, zanim wzajemne obrzucanie się inwektywami rozciągnęło się na 4 strony tematu o czymś zupełnie innym. Natomiast samego sposobu dyskusji i tego jak się do siebie zwracamy jako użytkownicy moderator nie jest w stanie kontrolować na każdym kroku. Na forum jest trochę jak w sklepach meblowych pewnej znanej sieci "Ty tu urządzisz" i warto o tym pamiętać przed klikaniem w "Dodaj odpowiedź". @Ariel, przepraszam że nie odpisałem, nie mam nić na swoje usprawiedliwienie. Wiem, że po niewczasie, ale mogę odpowiedzieć tutaj. Podstawowym problemem technicznym nie jest opłacenie serwera czy domeny, tylko brak moderatorów. Pozornie jest to proste do rozwiązania, a ja jestem otwarty na propozycje. W praktyce jednak to nie jest jak zatrudnianie człowieka do wciskania guzika przy taśmie produkcyjnej, moderator powinien mieć pewien zestaw cech, który pozwoli mu działać sprawnie i w pewnym sensie przetrwać. Na pewno musi być bezkonfliktowy, neutralny jak Szwajcaria, stanowczy, ale z anielską cierpliwością, odporny na różnego rodzaju zaczepki. Trzeba jeszcze poświęcać na to swój prywatny czas w zamian nie dostając właściwie nic (czasem trochę inwektyw i narzekania, rzadziej jakąś pochwałę). Wiem, że powinienem tutaj zachwalać i pisać jak to wspaniała i prestiżowa funkcja, za która idą rabaty we wszystkich sklepach z akwarystyką morską a sprzedawcy kłaniają się w pas.
×