Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Beti

  Start 1 Akwa 64l

  Hehe, @Arielźle zrozumiałeś, chodziło mi że jest już widoczne jego konto 🤣🤣🤣
 3. Osmodeusz

  Parambassis ranga

  @Ariel niespodzianka na dłuższą metę nie do utrzymania, w takim stadium
 4. Ariel

  Start 1 Akwa 64l

  Beti , tym razem nie rozumiem 😶 . Całkiem dobrze przemyślane , widać że chociaż trochę zagłębiłeś temat . Testy salifetra , a na Po4 Hanna . Ślimaki , to raczej te co w piach idą jeśli się zdecydujesz , a jeśli bez to turbo wystarczą . Błazenki plus rybka i tu może być problem . Błazenki spore i mimo , że można dodać małą rybkę , to patrz na parametry , i przede wszystkim wielkość rybek , bo potem to tylko problemy . TM dobra sól , ale tu też trzeba brać pod uwagę zapotrzebowanie , bo tobie może pasować do baniaka a mi nie . Maxspect , czy siporax sam zdecyduj , tego drugiego wejdzie więcej . A ten pierwszy lepiej się czyści , ale oba da się wyczyścić . Piasek ? Bez lepiej dbać o czystość , z lepiej wygląda a ja lubię czarny ( obecnie ciężko dostać i czekam ) . Skała , są plusy i minusy na dzień dzisiejszy na nią nie patrzę jaki złoże tylko dodatek . Popatrz na opinie . Reszta dość dobrze przemyślana , dolewki nie miałem w łapkach , ale ludzie chwalą .
 5. Ariel

  Parambassis ranga

  Osmo , nic dziwnego . Piękna ryba na zdjęciu , coś wspaniałego . Ja akurat nie lubię tak robić zdjęć , wole jak pływa . Ale ryba naprawdę piękna i ma coś w sobie . Jak uporam się z problemami , to pomogę w temacie. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie .
 6. Ariel

  Oswietlenie led dla akwarium 150 x 55x55

  Dodatkowy plus . Akurat cen polskich producentów nie znam , zbyt mocno na drobiazgach się zawiodłem . Nawet nie chodzi o wykonanie , ale każdy ma swoje zdanie . Na świetle nie oszczędzaj , to dla mnie podstawa . Lepiej też kilka W więcej niż mniej , bo tu akurat dużo problemów powstaje .
 7. Dzisiaj
 8. Beti

  Start 1 Akwa 64l

  Jak to, ja widzę @Rutinho
 9. Rutinho

  Start 1 Akwa 64l

  Witam. Moje konto nie zostało jeszcze zatwierdzone wiec pisze jako gość. Posiadam akwarium 40x40x40 słodkowodne które chciałbym w przyszłości 'przerobić' na morskie i tu pojawiaj się pytania o sprzęt ,obsadę itp. Na wstępie wypisze to co ja sobie sam wybrałem jeśli chodzi o sprzęt oraz to co chciałbym w tym akwa trzymać . 1.Akwarium 64l wym.40x40x40. 2.Filterek FZN 3 3.Oswietlenie - Maxpect jump mj-l 165 4.Cyrkulator - Jebao/Jecod SOW-4 5.Automatyczna dolewka - Aqua Trend Levelautomatic EYE 6.Filtr RODI - https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/osmoza-filtr-rodi-4-kompletny-zestaw wybrałem taki czy się nadaje czy jednak cos dokupić lub kupić inny jeśli tak to jaki polecacie ? 7.Miernik TDS - https://allegro.pl/oferta/miernik-tds-ec-tester-twardosci-wody-osmoza-temp-9025737589 8. Refraktometr - https://allegro.pl/oferta/refraktometr-miernik-zasolenia-wody-salimetr-0-10-7260370341 9. Wkład Biologiczny do filtra - Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 1kg (przed startem akwarium na pewien czas będą umieszczone w sumpie znajomego w celu zasiedlenia przez bakterie ) 10. woda z podmian około 40-50l na start zbiornika od znajomego. 11.Bakterie i pożywka tu nie wiem czy dobre wybrałem - korallen zucht zeoba10 ml /// korallen zucht zeostart 3 10 ml 12.Skała - wybrałem skale ożywiana zamiast żywej około 6-7kg z Crazy coral (jeśli znacie lepszy sklep to piszcie ) 13.Piasek- tu natomiast nie wiem czy kupować czy jednak lepiej bez piasku. Jeśli piasek polecacie to który najlepiej? 14. Sól - Wybrałem Aquaforest Sea Salt lub Tropical Marine Powder Reef Salt . Jeśli macie lepsza i sprawdzona sól to poproszę o propozycje . 15. Obsada jeśli chodzi o ryby to standardowo błazenki plus jakaś mniejsza rybka odpowiednia do tego litrażu i tu proszę o polecenie jakiegoś gatunku . 16. Ekipa czyszcząca - krewetka plus ślimaczki i właśnie jakie i w jakiej ilości do tego zbiornika ? 17. Korale planuje głownie miękkie na początku mojej przygody z akwarium morskim . 18. Jakie testy będę potrzebował na start i jaka firma jest dobra ? Jest to tylko mały szkic roboczy tego co planowałem zakupić , obecnie zbieram informacje Z góry dzięki za wszystkie rady i propozycje. Pozdrawiam .
 10. Beti

  Co mogło być powodem ?

  Zgadzam się, trzeba coś napisać Przyda się solidny artykuł, może jakieś macie pomysły np zrobić wątek jeden zebrać informacje a potem jeden by to zebrał do całości, głośno myślę 🙂
 11. Osmodeusz

  Co mogło być powodem ?

  to fakt @Beti, uniosłem się … „Hepcio” padł z głodu, a dziś trzeba ukończyć SGGW, żeby się dowiedzieć, że zwierzęta się karmi. Nikt w sklepie zoologicznym, czy też na forach, o tym nie wspomina. To wina Nas wszystkich… trzeba by stworzyć temat, w dziale dla początkujących, np. Kręgowce nie fotosyntetyzują?
 12. Beti

  Co mogło być powodem ?

  Może chłopak nie wie, lub nie ma doświadczenia, ale faktycznie trochę grubo jak na 180litrow. @Gilera_50 proponuję zrobić małe przetasowanie obsady,może ten problem występować częściej, a szkoda zwierzaków 🙄
 13. Osmodeusz

  Parambassis ranga

  a pomysł wziął się, gdy zobaczyłem …
 14. karol86

  500l rafy w salonie

  Może nie kombinacje ale walkę z po4. I od prób obniżenia fosforanów rozwaliłem system. Po testach icp zawsze było czegoś za mało lub za dużo I tak jak mówisz zaczęły się kombinacje. Aż teraz serce boli jak widzę stare zdjęcia. .. Dlatego już nie mam siły i proszę o pomoc w ustabilizowaniu zbiornika
 15. bysio71

  [S] Sprzedam zestaw 300L

  Witam, aktualne?
 16. karol86

  500l rafy w salonie

  Czyli odejmuje podawanie na pompie i staramy się unormować KH Z dziwnych objawów zauważyłem że co jakieś czas na kilku spsach pojawiają się białe kropki. Postaram się zrobić zdj I pełno pływa w wodzie tych kropek jak bardzo drobny piasek
 17. Osmodeusz

  Co mogło być powodem ?

  @Speedo1544 bo to dziś, bardziej chęć posiadania, pokazania się (uwidziało mi się) a nie hobby. Dlatego m.in. Jurek, jestem za rozszerzeniem przepisów @Gilera_50 może warto do sklepu akwarystycznego, wybrać się z rodzicami, którzy jasno wytłumaczą sprzedającemu, jak duży jest zbiornik, i co już się w nim znajduje? W ten sposób, być może unikniesz, wielu wpadek. Nawiasem mówiąc, Pokolce to w głównej mierze roślinożercy Art. 64 ustawy o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r. (Dz. U.2013 poz. 627 j.t. z późn. zm.), reguluje obowiązek rejestracji w starostwie zwierząt wymienionych w załącznikach A i B rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 r. z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochriony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi, zaliczonych do płazów, gadów, ptaków lub ssaków. ignorancja i niewiedza? P.S. Chyba wiem, dlaczego większość nie udziela się już na forach. Szkoda czasu, i nerwów ?
 18. Hej, zaczynam przygodę z akwarium morskim i chciałbym, aby ktoś troszkę mnie sprowadził na ziemię. Zacznę od tego, że akwarium dostałem od brata, który miał je na "strychu" a młodszemu braciszkowi też się zachciało mieć akwarium 🙄 Pojechałem do sklepu powiedziałem o swoich potrzebach i wystartowałem jako laik z nowym akwarium. Dostałem piasek, wodę z akwarium na start i żywą skałę... Bakterię, które kazali na dzień dobry wpuszczać co drugi dzień i po miesiącu zakupiłem testy. Dzisiaj na spokojnie zrobiłem wszystkie testy i zastanawiam się czy mogę już pomału wpuszczać jakiegoś ślimaka, włożyć jakaś małą szczepke lub rybę, która będzie czyścić. Co prawda widać jeszcze, że w niektórych miejscach jest więcej glona,ale nie tyle co na początku. Odnośnie testów, robiłem je pierwszy raz więc nie wiem czy wszystko zrobiłem dobrze, ale chyba nie da się tego spierdzielic 😒. No3 około 30 Po4 poniżej 0,02 Ph około 8 Kh również około 8 Zasolenie około 1,020 ale mierzone pływakiem Skały mam lekko ponad 3 kilogramy Zauważyłem w drugimi tygodniu duży rozrost rurówki, ale aktualnie bardzo rzadko się wychylają, a jeżeli już to na krótką chwilę i zaraz się zamykają. Również na szybach przy dnie z parę dni temu bodajże widłonogi? Tak to się chyba nazywa, więc coś tam żyje w tym baniaku 😅 19stego tj. Dzisiaj mija równo cztery tygodnie od startu. Jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcia z zalania, w trakcie i aktualne. Na szybko te co w telefonie miałem aktualne.
 19. Speedo1544

  Co mogło być powodem ?

  W kostce 180 litrów miałeś 3 pokolce Może pomyśli o zmianie hobby bo to już podchodzi o znęcanie się nad zwierzętami Normalnie ręce opadają Wsadź tam jeszcze z 2 rekiny i strusia
 20. Osmodeusz

  Co mogło być powodem ?

  to jest powód Oddaj chociaż Pokolce, żal zwierząt !!! zostawiam… brak słów 🤬
 21. Gilera_50

  Co mogło być powodem ?

  Tak w tej kostce za dużo ? Ile powinno się prawidłowo karmić ?
 22. tawdamian

  [S]Ukwiały sprzedam (Kraków)

  Crassa aktualna? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 23. tawdamian

  [S] Sprzedam zestaw 300L

  Czy tylko sprzedaż w całości? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 24. Bart1996

  Ciekawe i niestandardowe zbiorniki morskie

  W takim razie zalewam pokój solanka Zrobimy morskie 😂
 25. Osmodeusz

  Co mogło być powodem ?

  w tej kostce 180l. ? ???
 26. Gilera_50

  Co mogło być powodem ?

  Te plamy miała jeszcze jak pływała i kręcił się koło niej drugi hepatus Co do rozgwiazdy mam pytanie czy na tyle osobnikow jedna kostka pokarmu ok czy mało ?
 27. Wczoraj
 28. Osmodeusz

  Ciekawe i niestandardowe zbiorniki morskie

  co prawda nie morskie klimaty, ale... - zobaczcie sami https://www.youtube.com/watch?v=DeiRYMfCKdI
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×