Skocz do zawartości

chwialek

Moderator
 • Zawartość

  252
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana chwialek w dniu 9 Styczeń

Użytkownicy przyznają chwialek punkty reputacji!

Reputacja

25 Excellent

O chwialek

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  600
 • Skąd
  Dąbie

Ostatnie wizyty

2 517 wyświetleń profilu
 1. chwialek

  Przewodnik po leczeniu bruzdnic (ENG)

  O ile nie przepadam za ideą facebooka i szybkiej wymiany informacji bez jakiejkolwiek historii to w ramach tematu bruzdnic polecam grupę... ENG. Dinoflagellates Support Group Reef
 2. chwialek

  Słona Kropla... postęp choroby morskiej.

  To paczaj na to Drugie zdjęcie brudne szyby i brak jakichkolwiek filtrów... resztę parametrów boję się poznać aby nie kusiło poprawianie tego co samo się...
 3. chwialek

  Słona Kropla... postęp choroby morskiej.

  Bo o zdjęcie rodem z www trudno. Efekt kilku przesunięć suwadeł i użytej soczewki. Niestety telefonem jaki posiadam raczej więcej nie wycisnę. Nie oddaje to koloru naturalnego Koral na zdjęciu nie wysuwa polipów... efekt wysunięcia polipów udaje mi się osiągnąć nieco nietypowym pokarmem. To co ostatnio dozuję powoduje iż koral staje się czystszy i wystawia polipy. Co ważne w historii tej szczepki udało się iż odrósł z ogryzka i nie chcę tego zmarnować... zatem długa i powolna praca mnie czeka, mam nadzieję że już bez niechcianych niespodzianek. O które przy takich zabawach akwarium dość łatwo... nigdzie mi się nie spieszy. Myślę o backupie szczepki ... jedynie przeciągający się restart równoległych (zaprzyjaźnionych) zbiorników mnie w tym stopuje.
 4. chwialek

  AnT - Kropla Oceanu

  Fajne. A ciemne intrygujące...
 5. chwialek

  Słona Kropla... postęp choroby morskiej.

  "Prawie kostka"...
 6. chwialek

  Dziwne małe czarne robaczki

  Nie wiem czy i w tym przypadku zadziała tak jak u mnie ale walcząc z AEFW zastosowałem w połączeniu z Flatworm Stop z KZ - łącznie KZ na mój zbiornik poszły 3 opk 500ml więc tanio nie wyszło ale część acropor przetrwała i żyje - choć może dokładniej to nazywając wegetuje. Chemia zastosowana również w oparciu o informacje zza oceanu. W tym samym czasie do obsady zawitałą Calloplesiops altivelis oraz ryby z gatunku Halichoeres. Skłamał bym twierdząc że udało się uratować korale ale część z acropor przeżyła i funkcjonuje do dzisiaj. Spróbować warto.
 7. chwialek

  Dziwne małe czarne robaczki

  Potoczną nazwę masz w tytule filmu. Niestety nie jest to ekipa czyszcząca, zatem zainteresowana jest żywą tkanką.
 8. chwialek

  Minerały ilaste w akwarystyce morskiej

  Pokarmowo-mineralizującym. Adsorbującym. Klarującym wodę - przyspieszającym sedymentację zawiesin. " Rekultywuje się nimi tereny skażone metalami ciężkimi i produktami ropopochodnymi. "
 9. chwialek

  Minerały ilaste w akwarystyce morskiej

  Sprawdza się... są powszechnie stosowane. Używam i obserwuję, złego wpływu póki co nie odnotowałem... no może jeden niewielki minus (plus) by się znalazł. Woda staje się aż nadto klarowna...
 10. chwialek

  Sump i hydraulika

  Źle. Sama sobie utrudnisz życie. Łatwiej ustawić cyrkulację przy co najmniej 2szt niż przy 1 pompie...
 11. chwialek

  AnT - Kropla Oceanu

  Coś ty znowu wymyślił z tym piaskiem... jakoś go tak zmyślnie odgrodziłeś na części jest na części go nie ma? Ale widzę iż próba wdrożona w życie... reszta na tel w wolnej chwili... Wrzucił byś fotkę całości zbiornika.
 12. chwialek

  Pierwsze zalanie kostki Aqael nano ref 49l

  Witaj na forum.
 13. chwialek

  AnT - Kropla Oceanu

  cicho siedzą nic nie mówią a fajny koral mają... Niech rośnie a mój plan nabywczy odkładam na później... mi się nie spieszy a koralom tym bardziej.
 14. chwialek

  Słona Kropla... postęp choroby morskiej.

  01-12-2021 2g BJ? 02-12-2021 -3g. BJ, 1/50 -> 1 dawka 9ml cięcie... 03-12-2021 wygląda ok 04-12-2021 2 dawka 9ml
×