Skocz do zawartości

chwialek

Użytkownik
 • Zawartość

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana chwialek w dniu 16 Marzec

Użytkownicy przyznają chwialek punkty reputacji!

Reputacja

7 Neutral

O chwialek

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  600
 • Skąd
  Dąbie

Ostatnie wizyty

1096 wyświetleń profilu
 1. chwialek

  rowa phos jak do sumpa ?

  wystarczą "antygwałtki"... nie musi być to "skarpeta do sumpa"
 2. chwialek

  Incpiria 300L

  ślimaki osiadłe faktycznie opanowały ją niemiłosiernie... zdradzisz producenta skały ?
 3. chwialek

  Szacowanie Potrzebnej przestrzeni dla ryb akwariowych

  Ba nawet widziałem w "sklepie" z akwarystyką morską samoróbkę lampy do tego typu baniaka... była niebieska wręcz oczo...dajna. Akwarium było klienta a jak to mawiają "klient nasz pan". Dalszych losów ulepa nie znam. zdjęcie ze stronki którą wcześniej podrzuciłem ... z serii znajdź niepasujący element. Niezwykła głębia jak na baniak który ma 11,5cm szerokości fotomonto jak nic.
 4. chwialek

  Szacowanie Potrzebnej przestrzeni dla ryb akwariowych

  @Osmodeusz Kształt akwarium łamiący teorię przelicznikową... https://www.fruugo.pl/aussie-aquariums-20-akwarium-montowane-na-scianie-panoramiczny/p-40460406-82568864#description Akwarium długie ale wąskie, zarazem wysokie. Wg teorii przelicznikowej staje się wystarczające ... długość150cm + szerokość7cm / ryba 14cm =11,21 A jest jak jest...
 5. chwialek

  Koralowce, rozgwiazdy w Bałtyku?

  W tematyce Bałtyku, jego życia i problemów nie można chyba pominąć tematu... nieco po cichu wspominanego, ale zgrabnie omijanego zwłaszcza przez zachodnich sąsiadów. https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/powody-dla-ktorych-czas-rozwiazac-problem-broni-chemicznej-na-baltyku-3418.html https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Baltyk-NIK-8756.html Lata mijają, odpady ulegają rozkładowi wolniej niż opakowania, a opakowania w których zostały zatopione niestety ulegają wpływom czasu. Strach pomyśleć z czym może się wiązać rozszczelnienie składowisk...
 6. chwialek

  Akwarium 95l, 60x45x40

  lampa UV ... @Bea_01 nie karmiłaś zbiornika fitoplanktonem? Wg mnie wygląda to na fitoplankton. W tym przypadku można spróbować podać do wody wrotka. Ale lampa załatwi temat czy to zakwitu bakteryjnego czy też fito... Masz morszczaka w okolicy zapytaj - może udostępni ci czasowo lampę z pompą... Jeśli nie masz pozostaje zakup.
 7. Koralowiec LPS Echinophyllia Lamellosa. Rozmiar kolonii to 30x30x30cm ze wskazaniem że może być nieco więcej w którymś kierunku. Z racji rozmiaru i delikatności talerzy proponuję odbiór osobisty w rejonie 62-660 Zjazd z A2 bądź bezpieczny transport do Łodzi w cenie korala. Kwota na jaką wyceniam koral nie szczepkę to 400zł. Rośnie sobie u mnie 3 lata i przydało by się zwolnić nieco miejsca pod inne korale, a wykorzystać go w ramach podbudowy po uśmierceniu trochę szkoda zwierzaka.
 8. chwialek

  Podciśnienie

  Szarą rurę pionową ustaw delikatnie pod kątem aby woda płynęła po wewnętrznej ściance rury a nie spadała jej przelotem, kolano 45st dotykające dołem tafli wody - coś tam słychać będzie ale powinno już to pozostać na poziomie akceptowalnym.
 9. chwialek

  Podciśnienie

  Prościej chyba się tego nie da rozrysować... ps szara rura jest od góry otwarta. Wężyk dolewki wchodzi na wcisk w króciec węża... bodajże 16mm też z szarej hydrauliki - metodą prób lub pomiarów sobie to dopasujesz. Kolanko na dole aby było ciszej jak dolewka dolewa - znajduje się ono minimalnie nad poziomem wody ale słaby ze mnie rysownik. Czujnik dolewki oczywiście w komorze pompy. Aby rura wisiała na ściance sumpa akurat w moim przypadku wydrukowałem sobie uchwyt. Ale da się to udłubać z czegokolwiek byle PCV a nie metal. Zasada działania - spływ grawitacyjny z uniknięciem możliwości powstania naczyń połączonych. Opcja B z dużym uśmiechem (pomijasz zastosowanie szarej rury) - fundujesz rodzinie niagarę czyli ustawiasz wylot dolewki powyżej poziomu "zbiornika dolewki" i chlup do sumpa np z 40cm... Lecz odgłos sikania będzie raczej irytujący.
 10. chwialek

  jaka sól dla błazenków

  Jeśli chodzi o smażenie ryb konsumpcyjnych to ryby solimy po smażeniu. Wówczas można użyć soli kamiennej jodowanej, lub w wersji bardziej tematycznej "morskiej". A poważnie to tak jakbyś zadał pytanie jaką wódkę pijecie ? Odpowiedzi dostaniesz pewnie tyle ilu jest forumowiczów. Jeśli ma to być FO - to wybierzesz najtańszą z tych preferowanych w "morskich". Jeśli w planie masz rafę koralową z koralowcami to dobierasz sól do obsady koralowej.
 11. chwialek

  Akwarium 95l, 60x45x40

  podczas aklimatyzacji... zapomniałem dodać. aklimatyzacja zawsze no prawie zawsze szła z zasoleniem w górę.
 12. chwialek

  Akwarium 95l, 60x45x40

  i nie będzie ona ostatnią. Każdy akwarysta morski ma straty w obsadzie czy to rybnej czy też koralowej. A jeśli nadal są tacy co twierdzą "nic mi nie zdechło" to widocznie za krótko w tym hobby siedzą. Dlatego musimy przyłożyć się do tego aby zminimalizować ryzyko. Nie sypie się soli na wagę - higroskopijność soli zakłamuje wynik... Do zasolenia używaj zawsze mierników czy to elektronicznych, lunetkowych, czy też spławikowych. Co do miarki AF - mam miarkę używam do innej soli, ale traktuję ją jako "miarkę" a nie wyrocznię dobrego zasolenia. Wiesz to tak jak z soleniem w gotowaniu "do smaku". bezpieczniej samemu sprawdzić... nie zawsze znajdziemy pokrycie we wskazaniu naszego i sklepowego refraktometru. Póki co to rekordowa aklimatyzacja szła wg mojego refraktometru od 1,008 wg sklepu miało być 1,021 był dzień po wieczornej dostawie. A poza tematem... Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją abym musiał obniżać zasolenie w worku transportowym - to taka błyskotliwa myśl dla początkujących.... Ciekawe czy wiedzą dlaczego?
×