Skocz do zawartości

chwialek

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O chwialek

 • Tytuł
  Member

Informacje

 • Akwarium
  50
 • Skąd
  Dąbie

Ostatnie wizyty

318 wyświetleń profilu
 1. chwialek

  AnT - Kropla Oceanu

  Ja to tam widzę jeszcze Xanthurum. Jedno czego tutaj nie rozumie dlaczego patyki nie idą do światła... Jeśli jest go mało to wg głoszonych przez lata teorii powinny iść w kierunku z którego dochodzi promyk... Tu tymczasem zalewają konstrukcję a nawet szybę dna. Ktoś to potrafi wyjaśnić ?
 2. chwialek

  Ozdoby w akwarium inkrustowane koralami?

  @Osmodeusz niestety patrząc na ilość i jakość żywej skały. Stan suchej skały jaki mamy do dyspozycji w sklepach to chyba nie pozostanie nam nic innego jak przejść właśnie na ozdoby w akwarium inkrustowane koralami - bo do jakiej innej grupy można zaliczyć skałę czyli ceramikę syntetyczną. Betony i tego typu półki, służące obecnie za bazę pod korale.
 3. chwialek

  Zbiornik kwarantanna / na podmiany wody

  Ale to nie będzie przypadkiem połączone z głównym systemem / zbiornikiem ? Co do samego pomysłu łączenia funkcji zbiornika podmiankowego i kwarantannowego - zastanawiałeś się nad łatwością sterylizacji, odkażenia?
 4. chwialek

  Rollermat

  użyjcie skalpela - nie potrzeba odwijać robisz cięcie i zdejmujesz kilkanaście warstw na raz.
 5. chwialek

  Nowe zasady na Targowisku

  No właśnie skoro nie ma wpisu, to znaczy nie daje żadnych informacji o sobie, swoim zbiorniku. Jeśli sam sprzedający ma w d... swój obraz na forum to po co go szukać, sprawdzać... Raczej tego typu sprzedawca nie wzbudza zaufania. Być może część mnie za to ganiła ale uznaję zasadę chcesz coś z forum daj coś od siebie do jego treści. Sam z lenistwa nie mam na AR własnego tematu - obecnie mój baniak oczekuje na przekładkę/reinkarnację i uporządkowanie dlatego nie widzę sensu wstawiać historii jego końca. Po przesiadce pojawi się temat być może z retrospekcją... tego co było. Z tym że ja nie sprzedaję
 6. chwialek

  Nowe zasady na Targowisku

  Polecani sprzedający - czyli konkurs w stylu ja popieram Ciebie ty popierasz mnie i och achy w kółku wzajemnej adoracji. Coś w rodzaju swoje chwalicie nowego nie znacie. Kupujący jak chcą to ocenią sami kto co sobą reprezentuje czy to przeglądając wątek na forum czy też patrząc na inne forum pod tym samym loginem. Fora nie są ze sobą konkurentami, a my nie jesteśmy aż tak anonimowi jak by się nam mogło wydawać. PS - na forach nie jestem dla sprzedaży
 7. Po raz kolejny organizuję w Łodzi Spotkanie Akwarystów Morskich. Proszę nie sugerować iż jest to Spotkanie Łódzkiego grona akwarystów, mile widziani są wszyscy akwaryści bez względu na miejsce zamieszkania. Spotkanie ma formę koleżeńskiego wyjścia na piwo, konsumpcję bezalkoholową lub zwyczajnie rozmowę. Sam jestem przedstawicielem żadnego sklepu, ani też nie zamierzam podczas spotkań zachwalać ewentualnych sponsorów lub darczyńców którzy już kilkakrotnie wsparli naszą inicjatywę. Więc jeśli ktoś chce wesprzeć inicjatywę to oczywiście zapraszam do kontaktu PW- ale nie gwarantuję taryfy ulgowej. Jeśli podpadliście uczestnikom spotkania to powiedzą wam to otwarcie. Spotkania odbywają się w sposób cykliczny od 2015r a może i troszkę wcześniej. Lista tradycyjnie towarzyszy tego typu spotkaniom z powodów rezerwacji miejsca spotkania. Muszę wiedzieć nieco wcześniej na ile osób zarezerwować stolik. Lokal jest najstarszym nieprzerwanie funkcjonującym pubem na Piotrkowskiej więc raczej nie poczujecie się zawiedzeni. Dotąd informacje o spotkaniu zamieszczałem na nano-reef oraz poprzez grupę i stronę FB, ale nie wypada zapomnieć o tych co są zarejestrowani tylko tutaj. Po przydługawym wstępie nadszedł czas na meritum sprawy. Spotkanie odbywa się w Irisch Pub na ul. Piotrkowskiej 77 oczywiście w Łodzi w dniu 18.10.2019 . Początek spotkania godzina 18. Lista spotkaniowa: 1.Chwialek 2. Tester 3. Jukos +1 4.QsQ 5 Tomol Zapisy na listę proszę wykonać do 11.10.2019r - po tym terminie wykonam rezerwację miejsca. Podczas spotkania dochodzi do sprzedaży, wymiany, obdarowania pomiędzy uczestnikami czy to życiem czy też sprzętem. Tego typu transakcje mogą być dokonywane tylko i wyłącznie pomiędzy uczestnikami spotkania, a informacje o przedmiotach czy też życiu na wymianę oddanie proszę umieszczać bezpośrednio w temacie. Zapraszam i pozdrawiam. Piotrek.
 8. chwialek

  Zlot Ustoń 10-12.05.2019

  Na chwilę obecną zgodnie z informacjami z nano-reef lista przedstawia się następująco zachęcam do pojawienia się na zlocie. Jest on zorganizowany po to abyśmy mogli spokojnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, poznać się nie tylko wirtualnie. Jest też okazją do wypoczynku. 1. Alfik1980 +1 (2 , BUS ) 2. chwiałek ( BUS ) + maqp ( BUS) (2) 3. Kiflu +@krzlew (2) 4. Adamo 79 +1(BUS, 2 ) 5. JUKOS +1 (2 , BUS ) 6. AnT 7. klocek (2) 8. Nik@ (1) 9. Tomol+ Roman.P (2 , bus) 10. argento +1 (2) 11.Inmar - jeszcze nie wiem czy sam. 12. siwus92222 ( 1 ) 13. VDR (1) 14. RafalSmolik (G , 1 doba) Legenda: G = grill 2 - pokój dwuosobowy 1 - pokój jednoosobowy doba - pobyt tylko na grilu, ewentualnie 1 nocleg. BUS - Dla regiony łódzkiego postaramy się zorganizować transport zbiorowy tj BUS wraz z kierowcą, który nas zawiezie i odbierze. Bus przewidziany jest na 21 osób przy pełnej obsadzie koszt wyniesie około 100zł od jednej osoby. Jest to koszt transportu w obie strony.
 9. chwialek

  KOSTKA 80cm x 80cm x 80cm solniczka 512 litrów + sump

  witaj zastanawia mnie czemu ma służyć ostatnia przegroda przy pompie powrotnej.
 10. Witaj. Pomysł na samodzielny recykling niestety ... zbyt trudny do realizacji dlatego przybliżam się do dalszego twojego stwierdzenia po ... Ogrzewanie oparte na procesie spalania. Papier pali się ale raczej w szybkim tempie znika. Musiał byś mieć trochę więcej szaleństwa by siedzieć przy komorze spalania i dokładać do ognia. Trochę więcej odwagi by raz przegrzać, raz przechłodzić zbiornik, a jeszcze więcej brawury by nie odprowadzić spalin poza pomieszczenie - podejrzewam, że w przypadku spółdzielni nie tak łatwo o zgodę na podłączenie do komina. Dużo zachodu, efekt ekologiczny i ekonomiczny wątpliwy.
 11. chwialek

  Czy to cyjano?

  dolabella.. powinna uporać się z zielonym glonem ze skał.
 12. chwialek

  Jaki filtr RO ?

  A co sądzicie o tym filtrze... http://filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122 sam zastanawiam się nad zakuem dlatego podepnę się pod temat.
×