Skocz do zawartości
 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • Ja zdecydowałem się na ugodę z prokuratorem . Brak paragonu , Brak Citesu . Szkoda czasu na sądy .  POWTARZAM. WSZYSCY CO KUPUJECIE KORALE BRAĆ ZE SKLEPU PARAGON I CITES. .BEZ TEGO NIE KUPUJ . Na Śląsku nagonka trwa . 

  • W dniu 18.06.2024 o 00:26, kajto napisał:

   Warunkowe to masz zawiasy z tego co policjant informował przez 2 lata 0 wpadki inaczej odwieszają. Teraz czekam co przyjdzie z sądu.  Oby tam  gwiazdy nie było co chce się wykazać. Mi brali odciski oraz foteczki jak kryminaliście to mi zostaje w aktach na 7lat.  Fajny jest ten kraj. Teraz to nawet nie mogę akwarium zlikwidować szkoda do kibla wywalić tyle kasy. 

    

   W dniu 17.06.2024 o 14:58, kajto napisał:

   W dniu dzisiejszym dostałem pismo z prokuratury o wysłaniu do sądu w moim mieście wniosku o warunkowe umorzenie mojej sprawy . Oskarżenie jest art 128 pkt 2d. Ustawa z dnia 16 kwiecień 2004r o ochronie przyrody . Pozdrawiam 

   Czy kolega w ogóle brał prawnika do tej sprawy? Konsultował sprawę u prawnika czy poszedł na żywioł?

   image.png.bea52665cbcd676c6d85b1f747c21eb0.png

   Czy jesteś w stanie wrzucić pisma dotyczące Twojej sprawy z zamazanymi danymi wrażliwymi? Ewentualnie podać sygnaturę sprawy?

  • Warunkowe to masz zawiasy z tego co policjant informował przez 2 lata 0 wpadki inaczej odwieszają. Teraz czekam co przyjdzie z sądu.  Oby tam  gwiazdy nie było co chce się wykazać. Mi brali odciski oraz foteczki jak kryminaliście to mi zostaje w aktach na 7lat.  Fajny jest ten kraj. Teraz to nawet nie mogę akwarium zlikwidować szkoda do kibla wywalić tyle kasy. 

  • Tyle dobrze, że umarzają... może się zorientowali, że w sądzie prokurator może przegrać sprawę ?

    

  • Jest coś napisane, co to znaczy warunkowe?

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. kajto

  Cites

  Ja zdecydowałem się na ugodę z prokuratorem . Brak paragonu , Brak Citesu . Szkoda czasu na sądy . POWTARZAM. WSZYSCY CO KUPUJECIE KORALE BRAĆ ZE SKLEPU PARAGON I CITES. .BEZ TEGO NIE KUPUJ . Na Śląsku nagonka trwa .
 3. Wcześniejsza
 4. sith114

  Cites

  Czy kolega w ogóle brał prawnika do tej sprawy? Konsultował sprawę u prawnika czy poszedł na żywioł? Czy jesteś w stanie wrzucić pisma dotyczące Twojej sprawy z zamazanymi danymi wrażliwymi? Ewentualnie podać sygnaturę sprawy?
 5. kajto

  Cites

  Warunkowe to masz zawiasy z tego co policjant informował przez 2 lata 0 wpadki inaczej odwieszają. Teraz czekam co przyjdzie z sądu. Oby tam gwiazdy nie było co chce się wykazać. Mi brali odciski oraz foteczki jak kryminaliście to mi zostaje w aktach na 7lat. Fajny jest ten kraj. Teraz to nawet nie mogę akwarium zlikwidować szkoda do kibla wywalić tyle kasy.
 6. danielj

  Cites

  Tyle dobrze, że umarzają... może się zorientowali, że w sądzie prokurator może przegrać sprawę ?
 7. katani

  Cites

  Jest coś napisane, co to znaczy warunkowe?
 8. kajto

  Cites

  W dniu dzisiejszym dostałem pismo z prokuratury o wysłaniu do sądu w moim mieście wniosku o warunkowe umorzenie mojej sprawy . Oskarżenie jest art 128 pkt 2d. Ustawa z dnia 16 kwiecień 2004r o ochronie przyrody . Pozdrawiam
 9. kajto

  Cites

  Tak i akt oskarżenia też.
 10. inmar

  Cites

  Miałeś już przesłuchanie ? Ja mam 10 lipca wyznaczony termin.
 11. kajto

  Cites

  Witam . Sprawa się toczy . Widzę że na nanoreef następny akwarysta ma wezwanie w sprawie korali Inmar. Jak ktoś z was ma konto na nanoreef to proszę żeby mnie odnalazł tu taj . Nanoreef mnie zablokowano .A sprawa jest poważniejsza niż ludziom się wydaje . Art.128. Kto: 1) bez dokumentu wymaganego na podstawie przepisów, o których mowa w art. 61 ust. 1, lub wbrew jego warunkom przewozi przez granicę Unii Europejskiej okaz gatunku podlegającego ochronie na podstawie przepisów, o których mowa w art. 61 ust. 1, 2) narusza przepisy prawa Unii Europejskiej dotyczące ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt i roślin w zakresie regulacji obrotu nimi poprzez: a) nieprzedkładanie zgłoszenia importowego, b) używanie okazów określonych gatunków w innym celu niż wskazany w zezwoleniu importowym, c) korzystanie w sposób nieuprawniony ze zwolnień od nakazów przy dokonywaniu obrotu sztucznie rozmnożonymi roślinami, d) oferowanie zbycia lub nabycia, nabywanie lub pozyskiwanie, używanie lub wystawianie publicznie w celach zarobkowych, zbywanie, przetrzymywanie lub przewożenie w celu zbycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt, e) używanie zezwolenia albo świadectwa dla okazu innego niż ten, dla którego było ono wydane, f) składanie wniosku o wydanie zezwolenia importowego, eksportowego, reeksportowego, lub świadectwa bez poinformowania o wcześniejszym odrzuceniu wniosku, 3) wbrew zakazom, o których mowa w art. 73 ust. 1, posiada i przetrzymuje lub sprowadza z zagranicy żywe zwierzęta gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, lub je sprzedaje, wymienia, wynajmuje, udziela z nich darowizny lub użycza je podmiotom nieuprawnionym do ich posiadania - podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Punkt 2 nic nie mówi o przewozie przez granicę UE a mówi o naruszaniu przepisów dotyczacych regulacji obrotu chronionych gatunków dziko żyjących zwierząt i roślin. Pozostaje kwestia tylko interpretacji - o czym mówi punkt 2d czy o oferowaniu zbycia lub nabycia dziko zyjących zwierzet i roślin czy nie. Czyli takich pozyskanych z naturalnego środowiska, czy odnosi się do wszystkich przypadków. Cała ta ustawa jest ustawą o ochronie przyrody. Jej celem jest ochrona przyrody. Sprzedaż korali wyhodowanych w warunkach sztucznych przyczynia sie do ochrony środowiska naturalnego bo korale na rynku można powiedzieć są z hodowli i nie zubożają środowiska naturalnego. Ale żyjemy w Polsce - gdzie wykładnia prawa nie bierze pod uwagę celu ustawy a dosłowne zapisy ustawy. A punkt 2d jest niestety precyzyjnie ogólny. Swoja drogą zwracam uwagę na zapis oferowania nabycia. Za samo oferowanie nabycia określonych okazów gatunków i zwierząt grozi od 3 miesiecy do 5 lat.
 12. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Tak się prezentuje akwarium na dziś . Troszkę szyby do czyszczenia ale przez ostatnie zawiłości nie było czasu .
 13. kajto

  Cites

  Właśnie na policję przyszła odpowiedź od Państwowej inspekcji ochrony środowiska i od Głównego weterynarza kraju . Na każdy kawałek korala zwierzęcia które jest na liście Cites musimy mieć dokument pochodzenia oraz jak chcemy go odsprzedać lub nawet się wymienić trzeba mieć papier od weterynarza . TAGRZE KUPUJECIE PYTAĆ SKĄD SKLEP MA WYMAGAĆ KOPI DOKUMENTU INACZEJ NIE KUPUJ .
 14. kajto

  Cites

  Tak właśnie jest wedle prawa . Tylko jak kupujemy korale w sklepie akwarystycznym 0 info o papierach a na paragonie coś tam napiszą . Wystawiasz koral na sprzedaż a tu puk puk policja a ty wielkie oczy . Skąd Pan ma tego korala i się zaczyna . Ja właśnie to przechodzę jak to się zakończy to wszystko opiszę na forum .
 15. alenqer

  Cites

  Kolega kajto ma świętą rację...1.cites,2 weterynarz i potem można się bawić w sprzedaż korali sps/lps...
 16. AnT

  Wybór muszli kraba pustelnika

  Dawno temu bo z 10 lat znajomy z Krakowa miał takie dla krabów. Teraz to nie wiem trzeba szukać , ale efekt super . Mi też tato zrobił , znaczy się jak jeszcze był hutnikiem teraz już emeryt . Tak że więc musisz poszukać w sieci.
 17. mazmaciek

  Wybór muszli kraba pustelnika

  a gdzie te szklane muszle można kupić??
 18. kajto

  Reef factory

  Mam lampę. Jest Oki. Baling Słaby lepsze jest ati lub reef skorpionfish.
 19. Tesaloth

  Identyfikacja jajek

  Dzięki Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 20. AnT

  Identyfikacja jajek

  Ślimaki
 21. kajto

  Cites

  Kolego nie . Co masz na paragonie napisane . Paragon nie jest . Jeżeli koral jest na liście Cites to aby go hodować musisz go zarejestrować . A z czego to zrobisz z paragonu .
 22. Tesaloth

  Identyfikacja jajek

  Mam pare skupisk jaj tylko nie wiem czego. Może ktoś pomoże [emoji3] Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 23. Co-2

  Cites

  Paragon jest potwierdzeniem pochodzenia. wiecej Cie nie interesuje
 24. kajto

  Cites

  Cześć koledzy akwaryści . Chciałbym poruszyć temat Cites zakupu , hodolwli i sprzedaży szczepek . Czy któryś z was kupując korala w sklepie akwarystycznym dostał kiedykolwiek od sprzedającego dokument potwierdzający gdzie go sklep nabył oraz że dany koral jest na liście Cites .
 25. AnT

  AnT - Kropla Oceanu

  Taka mała ciekawostka z biała plamą która się powiększała na akropora . Najpierw szlif chorego miejsca , później łatanie masą . Tu już parę tygodni po łataniu ,ładnie oblała tkanką drugie miejsce zaznaczone dziś łatka ( ta na dole) . Wiadome trzeba powtarzać czy działa. Jeszcze jedną dopadłem ale od spodu miała powiększające się brązową plamę wiec też szlif później łatanie . ( W obydwóch miejscach siadał dodatkowo brązowy nalot i co zrobić ) . Najlepiej sprawdza się wykałaczka do wypełniania ubytku i spokój przy kładzeniu masy . I dalsza zabawa na parę tygodni . Ale jak się nie spróbuje to się człek nie dowie . Dopiero to początek drogi ale przynajmniej koral uratowany bez straty w razie W.
 26. AnT

  AnT - Kropla Oceanu

  Dziś piach wsypany . Parę razy płukania i w końcu mi się znudziło i wyspałem nie do końca czysty. Korale jeszcze w szoku .
 27. AnT

  Filtr okrzemkowy w akwarium morskim

  I ziemia okrzemkowa wylądowała w sumie .
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×