Skocz do zawartości

falco66

Użytkownik
 • Zawartość

  862
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana falco66 w dniu 7 Marzec 2017

Użytkownicy przyznają falco66 punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutral

O falco66

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  1500
 • Skąd
  bytom

Ostatnie wizyty

1345 wyświetleń profilu
 1. falco66

  Proszę o pomoc

  te bąbelki to twarde zielone kuleczki? czy coś innego?
 2. falco66

  LED czy T5, a może oba

  bo podobno t5 coś tam mają uwydatniać...... Miałem i tak i tak, i dla mnie bez różnicy.... Obecnie mam tylko ledy i jestem zadowolony.
 3. falco66

  Ctenochaetus tominiensis

  wyjątkowy bandzior.....
 4. falco66

  Quadri

  moje zdanie - szkoda kasy na te organizmy - prędzej czy później poczynią więcej szkody niż pożytku.... mam dwa - jednego już z baniaka głównego wywaliłem. drugi - ciągle łazi i niszczy korale.... Jego piękno nie rekompensuje szkód.
 5. falco66

  pokolce - razem

  By zakończyć mój "dzienniczek ucznia" napiszę to co było potem. Gdzieś koło lipca zniknął lineatus. Potem gdzieś w październiku znalazłem martwego naso z dziwnie wypukłym brzuszkiem a po krótkim czasie z podobnym objawem sochala.... Rybki żyły w ogólnej zgodzie. Nie dostrzegałem agresji. Czy potwierdzam opinię osób twierdzących że nie da się hodować tych ryb razem- nie wiem do końca. W mym przypadku skłony jestem przypuszczać że moja porażka związana była z jakąś infekcją. Czy mam rację? - nie wiem. Ale przecież Falco spróbuje z pewnością to sprawdzić..... Do "usłyszenia" zainteresowanym...
 6. falco66

  sumiki

  Mam nadal w rafowym tego jednego. Dalej twierdzę że padlinożerca. Nie ubywa mi "rybostanu". Za ubytek ślimaków winię innego mieszkańca co na moich oczach wyciągnął ślimaka z pod piachu a następnie z muszli.
 7. falco66

  Murena

  Minęło trochę czasu, jak tu zaglądałem... Powiem Wam tylko, że nic mi małego nie zginęło w tym okresie. Moja wstążeczka jest cudowna. Krewetki żyją, pustelniki -też, małe rybki też.... Murena jest karmiona i stynkami i krewetkami. Wydaje mi się że u niej wzrok to nie najlepszy aparat zmysłu. Bardziej wydaje się mają rozwinięty zmysł powonienia a może jeszcze coś innego co naprowadza je na potencjalny pokarm. Widzę że stali bywalcy baniaka, skutecznie potrafią omijać jej gardełko. Patrząc na to wszystko to doszedłem do wniosku że rybki też swój rozum mają i potrafią zaadoptować się do warunków bytowania nawet z drapieżnikiem.
 8. falco66

  Dla "młodego" pokolenia

  Na pw. dostaję sporo "zamówień"..... chce człowiek DAĆ a musi się wysilać by podarować.... normalnie degeneracja społeczeństwa. Tym co odpisałem, jak znajdę stosowne pojemniki by szczepki przeżyły - to wyślę - skoro powiedziałem to dotrzymam słowa.... Ale nigdy więcej. Chcę oddać darmo korale za paręset zł. a okazuje się że szkoda komuś kasy na przejazd..... normalnie - nie wiem czy warto oferować cokolwiek, chyba lepiej by sklepy zarabiały, bo imbecylizm początkujących rozwala.
 9. falco66

  [152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

  czy aby na pewno woda "miejska" jest powodem Twego problemu? - po pierwsze, nasze normy wody "spożywczej", są bardzo wysokie, 2- masz filtr który winien być doskonalszym od parametrów wody miejskiej (skrótowe myślenie). Coś mi tu nie gra. Gdzieś widzę błąd w Twym działaniu.
 10. falco66

  Dla "młodego" pokolenia

  nie karcę... wybacz..... ale są pewne realia. Stworzysz baniaczek - skała/piach/potrzebną technikę. - to dopiero maleńki kroczek. Zaczną działać dziwne prawa przyrody - glony..... dopiero po ich ustąpieniu możesz myśleć o przyszłości.... Z rybim akwa. nie musisz czekać, bo są na to środki. Jeśli myślisz o koralach - niestety - tylko cierpliwość Ci pozostaje....
 11. falco66

  Pierwsza solniczka

  noc to noc - na upartego nic nie włanczaj i będzie dobrze.( tu też mogą gadać że są korale co polipują nocą....) Istotny jest dzień. Większość speców powie że światło winno odpowiadać słońcu z jego przemieszczaniem się..... ja twierdzę że lepiej dać "światła" 10 - 12 godz. i będzie ok.
 12. falco66

  Dla "młodego" pokolenia

  kolego - za 4/5 tygodnia to Ty dopiero doznasz rozczarowań.... ale życzę sukcesu - wszak ludzie wygrywają w totka choć statystycznie to przecież niemożliwe.....
 13. falco66

  Dla "młodego" pokolenia

  może ze 100 km od kolegi - więc nie daleko....
 14. falco66

  [96 l] Moja pierwsza mini rafka :)

  pogratulować...
 15. falco66

  Pierwsza solniczka

  o najbardziej zbliżonym widmie do słonecznego.W sklepach znajdziesz odpowiednie, tylko nie wierz za bardzo w tę konieczność natężenia w stosunku do głębokości... moim zdaniem - ma mieć widmo "słoneczne".
×