Skocz do zawartości

GREGORIAN

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O GREGORIAN

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. GREGORIAN

  start 60L

  Pierwsze życie w zbiorniku Oczywiście ukwiał poszedł w szczelinę, ale już powolutku zaczyna z tamtond się ewakuować. Pozatym wszystko się ładnie pompuje. Jeżeli parametry się utrzymają to w przyszłym tygodniu wpuszczę parę blaznów. Pozdrawiam.
 2. GREGORIAN

  start 60L

  Witam doszedł kolejny cyrkulator pod kontem przesiadki w większy zbiornik poziom NO2 na dziś to 0, 1 brak glonów itp. Dalej czekam na lampę i powoli rozglondam się za jakąś inną tym razem z Polski. Pozdrawiam w tym dziwnym i dla niektórych z nas trudnym czasie. BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. Doszedł regulator temperatury działający w obie strony czyli w jedno gniazdo podłączam grzałke a w drugie chłodziarke, z tym że u mnie będzie to elektrozawor do zimnej wody która powoli będzie przepływała przez 20 metrów węża włożonego do sampa, rozwiązanie tanie, ciche, niezawodne i nie zrące tony prądu. Może ktoś już przerobił coś podobnego i potpowie naco ewentualnie zwrócić uwagę?
 3. GREGORIAN

  start 60L

  Witam doszedł kolejny cyrkulator pod kontem przesiadki w większy zbiornik poziom NO2 na dziś to 0, 1 brak glonów itp. Dalej czekam na lampę i powoli rozglondam się za jakąś inną tym razem z Polski. Pozdrawiam w tym dziwnym i dla niektórych z nas trudnym czasie.
 4. GREGORIAN

  start 60L

  Witam mała aktualizacja, więc tak no2 zaczyna spadać aktualnie 1,2, z sprzętu dołożyłem falownik jebao 8500l,spory bo przyda się puźniej do większego akwarium, dalej trwam w oczekiwaniu na. Przełożyłem też skałę tak żeby nie opierała się o tylnom ścianę zbiornika, cyrkulacja wyglonda teraz o niebo lepiej.
 5. GREGORIAN

  Alcoholik 460l

  Dodaj na weżu trójnik w najwyższym miejscu u ciebie krawędź zbiornika przyłącz do niego wąż, poleć nim około 20 cm do góry delikatnie załam tak aby jego wylot znajdował się i to ważne nad taflom wody. Efekt grawitacyjnego zassania ustanie ponieważ będzie łapał sobie powietrze. Wrazie czego pisz Dodaj na weżu trójnik w najwyższym miejscu u ciebie krawędź zbiornika przyłącz do niego wąż, poleć nim około 20 cm do góry delikatnie załam tak aby jego wylot znajdował się i to ważne nad taflom wody. Efekt grawitacyjnego zassania ustanie ponieważ będzie łapał sobie powietrze. Wrazie czego pisz,. Sorry za zamieszanie ciężki dzień dzisiaj, dopiero po chwili zorientowałem sie że już dawno po temacie.
 6. GREGORIAN

  start 60L

  Odpieniacz dzisiaj zaczął ubijać konkretny urobek
 7. GREGORIAN

  start 60L

  DZIĘKI JAKOŚ TEŻ NIE JESTEM DO NICH PRZEKONANY ZALAŁEM JE RO ,DAJE BAKTERIE DO FILTRA TRAFIŁO KILO KAMYKÓW LIVE BIO FIL. NOI PÓŁ KOSTKI MROŻONKI . MOŻE KTOŚ PODPOWIE PO JAKIM CZASIE ZACZNIE SIĘ COKOLWIEK DZIAĆ GLONY I TP?
 8. GREGORIAN

  start 60L

  Jestem z okolic Oleśnicy koło Wrocławia ale niestety żaden mój znajomy nie podziela mojego zainteresowania morskim tematem. Może ktoś by się znałazł po przez forum,?
 9. GREGORIAN

  start 60L

  Ok dzięki za pomoc dzisiaj wieczorem zacznę zbierać wodę z osmozy. Pozdrawiam
 10. GREGORIAN

  start 60L

  Zastanawiam się nad wystartowaniem na lampie tymczasowej czyli zwykłej żarowe zyskał bym na czasie ponieważ docelowa lampa ma się pojawić za miesiąc po tym czasie świeciło bym już docelowym światłem aż zbiornik powolutku dojrzeje.
 11. GREGORIAN

  start 60L

  Wey Weszło w te szkiełko około 12kg skały suchej, zdecydowałem się na niom ponieważ nie chciałem nieproszonych gości, odpieniacz to kaskada QQ1 A to z kolei zbiornik na kolejny etap przygody z morskim tematem A TUTAJ TO CO AKTUALNIE ŻYJE W MOJEJ 600L + 240L sampa Sory wcześniej nie weszło mi te zdjęcie, ogólnie akwarystykom słodko z przerwami pasjonuje się z dwadzieścia lat i właściwie co chwilę dowiaduje się czegoś nowego złożoność życia w wodzie nie przestaje mnie zaskakiwać.
 12. GREGORIAN

  start 60L

  Noi już mam nad czym myśleć, tak się składa że posiadam 40 litrowego sampa i pompę obiegowom w takim układzie muszę się rozglądać za jakimś pudelkiem przelewowym bo wiercenie otworów w szkle ciemno widzę, pojawia się opcja refuldium.
 13. GREGORIAN

  start 60L

  Witam wszystkich ,tak zwiężle jestem na początku całej przygody z morskim akwarium ,tak żeby wszystko miało racje bytu postanowiłem zacząć minimalistycznie od 60l ,ewentualne niepowodzenia i podknięcia nie będą tak bolały, a jak wiemy zwłaszcza na początku trzeba wyrobić sobie odpowiednie nawyki oraz nabyć doświadczenia. Powyższe akwarium wystartuje na lampie ledowej ,za filtracje będzie odpowiadał kubełek eheim 2080 + kaskadowy odpieniacz białek .Docelowo mają być sps jeżowiec oraz max dwie ryby wspomagające walke o czystość w zbiorniku.Drugie akwarium czeka już w salonie jest to 420L z kominem + samp 200L zostanie zasiedlone życiem z pierwszego zbiornika kiedy ten zrobi się za ciasny. Takie są plany mam nadzieje że z waszą pomocą ,dam rade pozdrawiam.
×