Skocz do zawartości
smithpl

Zaraza sie rozszerza - Smithpl na zeovit

Rekomendowane odpowiedzi

Mi podskoczylo na dwa dni do 0,45 i przelaczylem w tryb 3/3 i po tygodniu spadlo do 0,05 wiec przelaczylem na standard i znow podskoczylo wiec wrocilem do 3/3 i tak do konca baniaka jak postanowilem restart.

Tylko ze ja nie mialem ryb bo zdychaly . Dlatego zrobilem restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zostawie to nieszczesne 3x3 i czekam az spadnie PO4. NO3 - 0 a w weekend wymiana kamieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze opisz na zeovit.com g.alexander zawsze odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisalem, ale wole miec porownanie z naszymi specjalistami od zeo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, ze pan Alexander Girz czasami nie czyta pytan tylko daje standardowe odpowiedzi.

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest. A moze jest tak ze przy zeo sa zawsze te same odpowiedzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z placu boju.

PO4 lata sobie miedzy 0,14 a 0,20. Po rozmowie z kilkoma osobami doszedlem do wniosku ze bez NO3 to PO4 sie nie ruszy no bo i jak?

Aktualnie jestem po wymianie kamieni, reaktor chodzi w cyklu 3x3.

Aby pomoc troche systemowi i Zeobac'owi zaczalem dozowanie KNO3 - musze podbic NO3 do wykrywalnego.

Teraz jest tak ze test saliferta ktory stoi 9 min. ( czyli 3 razy dluzej niz wg. instrukcji ) nadal jest bialy :-(

Planuje podbicie do 0,20-0,60 NO3 i bede obserwowal PO4.

ZS3 dawka zwiekszona do 1ml.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith a jak ci korale reagoja na takie fosforany?

Nie lepiej wiecej karmic niz lac kno3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo zarcie podbija glownie PO4 niestety, korale spoko ale przyrosty przy takim PO4 slabe.

Dodatkowo ja chce miec PO4 - 0 albo ta albo inna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może musisz zmienić nawyki odnośnie karmienia. Jak stosujesz często jakieś cudowne suszone pokarmy dla korali to nigdy nie będziesz miał ULNS.

Zwróciłeś uwagę czym i ile się karmi w Zeo?

Łatwiej popsuć niż naprawić. Rowa ma jednak powera ;)

Edytowane przez kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie uzywam suchego zarcia.

Info z dzisiaj, phosguard poszedl fdo kosza, ustawilem wczoraj rano NO3 na 0,1-0,2 pomiar PO4 dzis.... 0,08 0,09 0,08

( 3 testy )

Pytanie czy to zmiana po wywalieniu PG czy po dodaniu NO3.

Obojetnie co ale jest.... dobrze ( jak na dzisiaj ) - jutro pomiary kontrolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

z ciekawości jak to (NO3) zmierzyłeś salifertem? heheheh

dziwi mnie to, że wam tak leci to PO4 po zeo w górę... czyli te magiczne Posquardy i Rowy nieźle pracują w tych zbiornikach. Co do przyrostów przy PO4 to mam odmienne doświadczenia. Jak jest błoto w zbiorniku to wszystko lepiej rośnie niż przy ULNS. Przy ULNS nie zawracamy sobie upy przyrostami a kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek jezeli test saliferta po 9-12 minutach pokazuje ci biala/przezroczysta wode no to raczej jest 0.

Preparaty saliferta przy NO3 maja to do siebie ze mocno wchlaniaja dlatego masz limit pomiaru 3min

Nie wiem dlaczego PO4 leci w gore, przed przejsciem na zeo mialem NO3 =0 i PO4=0,04

Dodawalem zeobak i ZS3. Przy przejsciu wywalilem jedynie rowe ktora byla zasypana juz dawno.

i... i po 2-3 tyg PO4 0,20

Wiem ale jak PO4 jest wysokie to korale maja problem z przyswajaniem Ca czyli problem z rozrostem i o tym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa usuwała PO4 rozpuszczone w wodzie, a pewnie masz PO4 zakumulowane w skale i podłożu. U mnie po rezygnacji z Rowa urosło do 0,16.

Potem zaczęło opadać bo bakterie zaczęły to wyżerać. Musisz być bardziej cierpliwy przy Zeovicie bo wszystko bardzo powoli się zmienia przy tej metodzie (i dobrze).

Nie jest to taki drastyczny system filtracji jak o nim pisano. 0,20 to nie jest wysokie PO4 :D Ludzie mają sporo wyższe ale się nie chwalą na forach :D

Edytowane przez kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widac ze powolny, myslalem ze zeovit to taka bomba wysysajaca "zlo" z akwarium - az sie balem ze moge nie zdazyc zauwazyc zmiany na koralach i wszystko zostanie wyjalowione w cyklu godzinowym. Po tym wstepnym "dotknieciu" przeze mnie zeo.... mam wrazenie ze tydzien nie obserwowania akwarium to zaden problem (przy normalnym dozowaniu ZS3 :-) ) . Tu zmiany sa bardzo powolne i raczej liniowe.

Jedyne co mnie martwi to fakt ze odkad mam zeo odpieniek ma sporo nizszy poziom i ... no i zauwazylem ze odpienia przy takich samych ustawieniach sporo mniej ( 1 cm na tydzien ) i teraz pytanie czy podnosic poziom wody w odpieniaczu? Juz i tak skrecony jest wylot o 2/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×