Skocz do zawartości
smithpl

Zaraza sie rozszerza - Smithpl na zeovit

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to metoda zeo opiera sie na dodawaniu w jakiejś postaci miedzi.

Dodam że w akwarium nic nie padło a kolory wróciły po kilku dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake miedź zawiera zeospur 2 ale nie wszyscy stosują a nawet jak stosują to się nie przyznają :)

Bez zeo też możesz sobie dodać i efekty są fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

Pisałem kiedyś o tym na NR. Ale w zaparte idą i nikt nawet się nie zająknie co wlewa wszyscy starą śpiewkę uskuteczniają zero to, zero tamto, silne światło i pięknie będzie. Srali muchi bedzie lato... jednym słowem.

Więc otwarcie mówiąc to chłopaki produkty takie jak ZeoSpur2 i AAHC działają "dobrze" nawet w zbiorniku obciążonym nutrientami!!! I to wam powinno podpowiedzieć jak się robi śliczne akwa pomimo tego, że woda przypomina zalewę z ogóra kwaszonego ;)

Pozostałe produkty nie są już takie super dla ekpresowych kreatorów akwariów i działają dobrze jedynie w ULNS a jeżeli już ktoś to wlewa do zasyfiałego zbiornika to działanie ich jest mizerne a czasami wręcz odwrotne do zamiarów wlewającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie jeszcze nie stosowałem Zeospuru, ale czytałem na Zeo, że niektórzy to leją regularnie przez długie okresy czasu i nic się złego nie dzieje.

Co oczywiście stoi w sprzeczności z tym co poczytasz u nas na forach o tym jakie Zeospur to zło i tkanka się rozpuszcza i takie tam ;)

W ULNS korale same fajnie jaśnieją, ale jeśli ktoś się śpieszy do tych zeo-pasteli to dlaczego nie. Dodatek do wody jak każdy inny i liczy się ostateczny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

Jak się okazuje z zeospuru przy ULNS można zrezygnować zupełnie np. na rzecz Xtra, to o wiele fajniej działający preparat. Tylko o jego zaletach w następnym odcinku ;)

Edytowane przez kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Smith, ladnie rosnie....tylko kolory masz takie zimne....koniecznie dodaj cos rozowego, czerwonego i zoltego..... troche sie ozywi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ZEOspur2 to jest już tyle mitów i tyle legend że to już głowa mała:) Moim zdaniem wszystkie preparaty należy stosować z umiarem i rozwagą ale sam osobiście znam osoby które za pomocą ZEOspur2 kilka korali wysłało w przestworza... ale to tylko dlatego że wlewali preparat "po Polsku" jak jest efekt to teraz dam więcej to będzie jeszcze lepszy efekt. I faktycznie efekt był ale bardzo piorunujący.

Stosowanie ZEOspur2 w zbiornikach innych niż ULN nie ma specjalnie sensu, zmiana będzie agresywna, korale następnego dnia będą jaśniejsze ale już 3 dni potem będą jeszcze ciemniejsze niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zimne. To jest wkurzajace, niestety to chyba efekt wysokiego PO4.

Chcialem cos wlozyc tez przelamujacego aktualne kolory ale nie znalazlem odpowiednich acropor :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

Z ZEOspur2 to jest już tyle mitów i tyle legend że to już głowa mała:) Moim zdaniem wszystkie preparaty należy stosować z umiarem i rozwagą ale sam osobiście znam osoby które za pomocą ZEOspur2 kilka korali wysłało w przestworza... ale to tylko dlatego że wlewali preparat "po Polsku" jak jest efekt to teraz dam więcej to będzie jeszcze lepszy efekt. I faktycznie efekt był ale bardzo piorunujący.

Stosowanie ZEOspur2 w zbiornikach innych niż ULN nie ma specjalnie sensu, zmiana będzie agresywna, korale następnego dnia będą jaśniejsze ale już 3 dni potem będą jeszcze ciemniejsze niż wcześniej.

Michale uzupełniłeś to co napisałem wcześniej! Chciałem dobitnie podkreślić, że niektórzy tak robią i robią to bezmyślnie.

Zgadzam się, że stosowanie preparatów KZ ma jedynie sens gdy wiemy o co chodzi i dbamy o akwarium, bo to jest podstawa. Mieć zdrowe akwarium dobre warunki a później zastanawiać się co można dodać by ewentualnie podkreślić kolory lub spowodować lepszy wzrost. Odwrotne działanie ma może sens jak to wcześniej próbowałem zaznaczyć dla ekspresowych stawiaczy akwariów.

Czytając forum Zeo wielu, którzy mają fajne lub bardzo fajne efekty na tej metodzie nie stosuje Spuru. Jak napisałem wystarcza im np efekt generowany przez Xtra. Nota bene ten preparat pomaga w regeneracji koralowców i przy przenoszeniu do akwa lub przesiadce na inne szkło może być doraźnie stosowany jako zapobiegający problemom, taki wzmacniający koralowce. Więc reasumując ma zapewne bardziej pozytywny wpływ na koralowce niż Spur, który ewidentnie działa i działa w sposób agresywny (stąd też działa i przy złych warunkach).

Co do lania po polsku nie mam takiego doświadczenia takiego jak Ty bo nie spotykam tylu ludzi korzystających z Zeo na co dzień, ale jestem w stanie w to co napisałeś uwierzyć. Pewnie bierze się to z tego, że mamy błędne postrzeganie tych specyfików one działają ale nie jest to rakieta tu trzeba bardziej systematyczności i cierpliwości. Bo kto przytoczył i wie o tym, że zbiornik na zeo ma kilka swoich etapów życia i każdy z nich trwa kilka miesięcy (takie swoiste dojrzewanie do metody)? Koledzy z tego forum i ich problem z PO4 są najlepszym dowodem na te stwierdzenie - oczekiwali, że po jednym chlapnięciu wszystko się przemieni. U nas szaleje mit, że jak nie wlejesz raz i nie potrząśniesz raz to wszystko wyparuje... Zrobiono z tej metody dziwną, nieobliczalną, niebezpieczną dla zbiorników. Zrobiono z wiedzy TABU, a ludzie, którzy jej liznęli nie dzielili się wiedzą z różnych powodów np. byli atakowani na forach i mieli tego dość. To jest tak z Zeo jak z porażkami każdy, lub wielu je przeżywa, nikt o nich nie pisze...

Metoda wbrew wszystkiemu jest bardzo u nas popularna (albo nie metoda tylko lanie niektórych specyfików) bo towar schodzi z lad jak ciepłe bułeczki i to opinia kilku sprzedających z Wawy. Co do właśnie tego aspektu śmiem twierdzić, że wielu leje np. wspominany Spur by cyknąć fotki i chwalić się pięknem na forach... wielu robi to bezmyślnie i nie dbając o zwierzęta, a o własne EGO.

Nie zaprzeczysz, że korale są jaśniejsze po jego podaniu nawet w brudnym akwa... Nie jest to jakieś tabu piszą o tym otwarcie najwięksi z zeoforum.

Edytowane przez kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zaśmiecać kolegom tak zacnego tematu, ale też bedzie o KZ :)

Pojawiło sie u mnie troche cyjano, myślałem że dam rade wypędzić je CoralSnow.

Po tygodniu kuracji - nawet drgneło, co może być przyczyną że CoralSnow nie zadziałał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wróce do wątku :-)

Jako że sobota 2,5 miesiąca od przejścia na zeo więc małe podsumowanie i.... i może jakaś burza mózgów.

zeolith 1litr w przeplywie ( raz const a ostatnio 3h on na 3h off )

0,4l carbon

ZS3 0,4-0,8l / 2 razy dziennie

ZB 3 krople co 3 dni

Biomate 4 krople co 3 dni

Zeolife 2ml/dzien

Coarlsnow 1 raz na tydzien

I teraz podsumowanie:

1. kolory jak widać zimne ( tipy jasne ale reszta ciemna )

2. PO4 - 0,14-0,20 ( zmienne ale moze zalezy kiedy mierze bo czasami po wstrzasnieciu reaktora )

3. NO3 - 5

4. Reszta parametrów stabilna jak w aptece zasolenie 1,025, Ca 410, Mg 1320, kH 7,7-8

5. Przyrosty zahamowane

Uważam że coś jest nie tak, albo dawki albo przechodzenie starych systemów na ZEO nie dziala.

Przed przejściem na Zeo PO4 było 0,04 a NO3 - 0

Po 2,5 miesiąca powinno już zaskoczyć albo zacząć się coś dziać. Wygląda że system w ogóle nie idzie w kierunku ULNS.

Ogólnie trochę się pogubiłem i nie wiem co o tym myśleć.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te kno3 dalej lejesz? Dziwi mnie ze masz wykrywalne no3. Ja raz przechodzilem z normalnego na zeo a teraz wystartowalem z zeo i w obu przypadkach no3 mialem 0.

Gdzies tam pisza ze stare zbiorniki potrzebuja nawet 6 miesiecy zeby zaskoczyc

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozowalem tylko na poczatku, nie martwi mnie NO3 raczej PO4 na aktualnym jego poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 0 Po4 musimy poczekac. Mnie zastanawia twoje no3 bo jesli zeolit wiaze amoniak to no3 wydziela sie w kamykach przez bakterie w nich siedzace a jesli ty masz tak duze no3 w wodzie to wg mnie masz albo za malo kamykow albo cos nie tak z przeplywem. Ja jak zmniejszylem przeplyw to pokazalo sie no3 na tyle ze jest mniej niz 0,1 na salifercie a wczesniej nawet po godzinie woda w fiolce byla bezbarwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplyw dokladnie 410l/h i litro zeolithu.

A ty je masz kamieni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma 1,2 l bo mam 500 w obiegu, jest to o tyle wygodne ze wymieniam pelny litr kamykow. Przeplyw obecnie na niecale 400l i 3x3h. Jak mialem na ok 500 to mialem no3 totalne 0 ale pewnego dnia zauwazylem ze acry dzwigaja sukienke i sprawdzilem i okazalo sie ze mam 600! Mam reaktor vertexa i jego duze sito po wymianie kamykow zatkalo sie czesciowo co po kilku wstrzasnieciach i odblokowaniu kilku otworow spowodowalo zwiekszenie przeplywu. Zmienilem na niecale 400. Dzwiganie tkanki zatrzymalo sie chodz myslalem ze to wynik mojego wysokiego po4. Wyglada na to ze jednak to byl przeplyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×