Skocz do zawartości
smithpl

Zaraza sie rozszerza - Smithpl na zeovit

Rekomendowane odpowiedzi

W Royal Nature jest więcej bo 400 potasu, ale za to KH jest 9 co już jest mniej zeovitowe, ale przy podmianie 20% co tydzień ma to znikomy wpływ na całość. No i nie jest mętna po rozpuszczeniu jak RSCP i nie wytwarza się brunatne błoto co też przy solach RS stwierdzono.

http://royalnature-r...d=58&Itemid=103

Edytowane przez kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie tam nie metni ani nie brunatnieje wiec narazie pozostaje przy RS CP

RN mi jest obce wiec nie eksperymentuje

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wytwarza się brunatne błoto co też przy solach RS stwierdzono.

Możesz rozwinąć tą kwestię? Co dokładnie masz na myśli pisząc "brunatne błoto"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kapitan pisze o innej soli niż RSCP, około 6 wiader 22 kg 3 wiadra 7 kg poszło u mnie ale błota nie ma a woda kryształ :)

Może to klimat w UK ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też poszło parę 22'ek w sumie i nawet nie przecierałem pojemnika podmiankowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałem powiedzieć ze mój odpieniacz wielokrotnie przeskalowany i to jeszcze igiełkowy (BK250 SM w 450 l ) doprowadził do tego ze musiałem już 2 podmianki zrobić na uboższej soli czyli na RC bo potas sam z siebie doszedł do 470ppm. Nie ma to jak legenda :)

A z zbiornik oczywiście mam na ZEO z kamieniami.

Edytowane przez jjablonski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

A i zapomniałem powiedzieć ze mój odpieniacz wielokrotnie przeskalowany i to jeszcze igiełkowy (BK250 SM w 450 l ) doprowadził do tego ze musiałem już 2 podmianki zrobić na uboższej soli czyli na RC bo potas sam z siebie doszedł do 470ppm. Nie ma to jak legenda :)

A z zbiornik oczywiście mam na ZEO z kamieniami.

no właśnie... ludzie bajki piszą ;-)

a zapytam się z ciekawości dozowałeś ten potas, czy się z chmur uzbierało te 470? Żadna znana mi sól nie ma takiego poziomu K+... no co prawda nie znam wszystkich i może tu tkwi problem z postrzeganiem przeze mnie tej sytuacji, może jakieś kiepskiej jakości sole, które nie są powtarzalne pod względem składu chem. tak mogą mieć...

Smithpl i poczytaj o soli którą stosujesz, bo to średnio trafiony wybór do akwa z Zeo... i nie chodzi mi o jakże modny na polskich forach temat mętnienia, probiotyków (tylko gdzie to ktoś wyczytał, że RS ma jakieś "probiotyki"). Chodzi raczej o poziom KH, które jest bardzo wysokie dla tej soli. A jakby się znów fala "eksperckich doradców" odezwała co to mają pojęcie o Zeo takie, że to produkt na półce sklepowej, to kategorycznie powiem ci, że mam bardzo ciekawe doświadczenia z solą tzw bogatą i systemem ULNS i wierz mi to nie jest dobre połączenie a doświadczenie raczej bolesne. Pewnie zaraz ci podpowiedzą, że to tylko 10 % podmiana i nic się nie stanie... Chyba, że wierzyć wolisz "ekspertom" to pewnie się dowiesz, co ta wiara jest warta wcześniej, czy później.

Żeby też nie było zbytniej poruty to ja stosuje sól RS ale tą zwykłą... a nie CP o wyjechanych parametrach.

Edytowane przez kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że wrzucę jakieś fotki to niech będą - dla potomnych.

Fotki strzelane rano przed pracą więc... raczej nie są to art dzieła :-)

IMG_6185.jpg

IMG_6187.jpg

IMG_6188.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tylko rybki. Dlatego wierze ze z czasem zeovit odmieni tez korale ;-)

Ja tez przechodze na zwykla sol red sea.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

no co ty redsea ten badziew??? trzeba było kupić jakąś porządną sól. tylko nie zapodawaj tego foto na zeovivie bo będziemy się musieli razem wstydzić...

Edytowane przez kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi aby RS mialo mniejsze kH - i tyle. Ja sie nie wstydze akwa, akwa sciemnialonw drodze do zeo i mam nadzieje zw eksploduje kolorami, z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Rzym zbudowano, spokojnie i wszyscy zgarniemy TOTMy na Zeo ;)

I to uczciwą, codzienną pracą i wyczuciem metody, a nie jak niektórzy co zalali akwarium i tego samego dnia obsadzili je koralami prosto z dostawy, zrobili fotki, a następnego dnia akwarium już było rozmontowane, a korale na sklepie. Mało takich zbiorników co nagle się pojawiły (od razu full wypas) i tak samo nagle zniknęły? Przynajmniej widać że prowadzisz zbiornik normalnie, a nie kombinujesz.

Kolorami się nie przejmuj, teraz masz takie same jak jeden impertynent z NR, który w sumie uchodzi(ł?) tam za guru. Więc w kręgach gdzie tylko nieliczne "orły" są w stanie utrzymać SPS'a przy życiu jesteś mega kozakiem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

Nie od razu Rzym zbudowano, spokojnie i wszyscy zgarniemy TOTMy na Zeo ;)

I to uczciwą, codzienną pracą i wyczuciem metody, a nie jak niektórzy co zalali akwarium i tego samego dnia obsadzili je koralami prosto z dostawy, zrobili fotki, a następnego dnia akwarium już było rozmontowane, a korale na sklepie. Mało takich zbiorników co nagle się pojawiły (od razu full wypas) i tak samo nagle zniknęły? Przynajmniej widać że prowadzisz zbiornik normalnie, a nie kombinujesz.

Kolorami się nie przejmuj, teraz masz takie same jak jeden impertynent z NR, który w sumie uchodzi(ł?) tam za guru. Więc w kręgach gdzie tylko nieliczne "orły" są w stanie utrzymać SPS'a przy życiu jesteś mega kozakiem :thumbsup:

heheh jakie to zjadliwe ;)

Co do RedSea to mam pewne doświadczenia i kilkukrotnie pisałem o tym, żeby chłopaki zmienili sól na taką która przypomina parametrami naturalną wodę morską (chodzi o kh, Ca, Mg) i nie kombinowali z bogatymi solami bo to nie pasuje do tej metody.

Edytowane przez kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanke - no takie wlasnie chcialbym miec. Choc fakt ze saturacje podkrecili az im piasek zrobil sie niebieski :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc trzymam kciuki :-)

Nigdy nie miałem takich pastelowych kolorów po za jedną wpadką gdy miedziany przewód wpadł mi od wiatraka na noc .

Wtedy przeskoczyłem na chwile na metode zeo :-) I te kolory uzyskałem w jedna noc .

Przed

IMG_4275.JPG

Po

IMG_4310.JPG

oferta.JPGIMG_4267.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×