Skocz do zawartości
smithpl

Zaraza sie rozszerza - Smithpl na zeovit

Rekomendowane odpowiedzi

Andrniew, rowy nie ma. Dziś wpadł do mnie SYNEK ( dzięki serdeczne ) i zrobiliśmy pomiar PO4.

Wynik 0,06 na duzej Hance - pytanie czy dodać Phosguard aby szybko wyzerowac czy czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit to ciekawa filtacja ale sie sprawdza tylko przy SPS ach. Pozostałe korale cierpią a najbardziej LPS-y bo środowisko jest zbyt jałowe.

Mistrzu bow_down_before_you-960.gif kilkukrotnie pisałeś już to stwierdzenie na forach, a ja mam taką małą teorię...

Korale LPS i SPS znajdują się przecież w takiej samej wodzie w takim samym oceanie. Czyli w wodzie 'ubogiej', a jednocześnie bogatej w pożywienie.

Swój mały zbiorniczek napędzam zeovitem już prawie rok, parametry są takie jak mają być i nie zauważyłem żadnych problemów z LPSami.

Oczywiście na początku "zbladły" jak wszystko gdy pozbędziemy się rozpuszczonych w wodzie zanieczyszczeń. Wcześniej karmiłem je okazyjnie artemią, ale z uwagi na to co pisałeś o zeo postanowiłem kupić jakiś dobry pokarm.

Zaopatrzyłem się w Fauna Marin LPS Ultra Gorowth+ Color i od tego momentu nie poznaję swoich LPSów. Pompują się pięknie, dostały kolorów i odcieni jakich nie miały nawet w sklepie gdy je kupowałem i są to najszybciej rosnące koralowce w moim akwarium. Najbardziej różne favie i Caulastree które puszczają kolejne główki w tempie iście expresowym :) (Mam też Tubastreę i również zero problemów)

Poza upierdliwością tak zwanego "target feedingu" z pipetą w ręce, nie widzę żadnych problemów.

Nie podważam twoich doświadczeń, ale na razie mam inne i po prostu zastanawiam się czy nie zaniedbywałeś karmienia LPS w czasach zeo?

Przyszło mi to do głowy czytając w swoim czasie sąsiednie forum, gdzie sporo osób wciska nowym akwarystom do głowy konieczność posiadania jak najniższych parametrów, ale jednocześnie straszy tymi niskimi :teehee: a temat karmienia jest jakimś tabu.

Sorry smithpl za offtop w twoim temacie ;)

Pozdrawiam wszystkich :thumbsup:

Edytowane przez kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że nie można utrzymać LPS ów przy zeo, tylko że jesli bedziesz trzymał parametry zeovitowe to LPSy będą głodowały i tak było u mnie i nie tylko. Wystarczy poczytać forum zeo. Mozesz dokarmiać LPSy przy zeo nawet codziennie bo tak by chciały ale czy wtedy białe acropory masz w kolorze snieżnobiałym? Jak możesz wrzuć fotkę zbiornika. U mnie cynarina, blastomusa czy scolimie nie przepadały za zeo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się ze słowami Krzyśka i Andrzeja. Niestety, moje akwarium nie zniosło moich wyjazdów i po wakacjach, takie korale szły do kosza.

IMG_0492.jpg

IMG_0491.jpg

Nie chodzi mi tutaj żeby zniechęcić, bo jeżeli chodzi o mnie to najlepsze efekty (kolory) osiągałem na zeovicie, jednak wymagana przez ten systematyka, oraz jak to mówię "stąpanie po cienkiej" linie, skłania mnie do odpalenia zbiornika na innej metodzie (tylko jeszcze nie wiem jakiej). Chodzi mi raczej o przestrogę, aby wiedzieć w co się pakujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, dodaj ile miesięcy Cię nie bylo :)

Obawiam się że takiego okresu może nie przetrwać żadna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, takie korale wylecialy z mojego baniaka na metodzie berlinskiej :-)

Niestety morszczyzna wymaga poswiecen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek to prawda, że długo mnie nie było( przyjeżdżałem praktycznie co 2 tygodnie, ale to nic nie dało) , ale przy zeovicie, trzeba ciągle być "na zawołanie" akwarium i to jest najgorsze. Tylko te kolory...

PS

Jarek co do moich wyjazdów to nie był pierwszy i wcześniej nie miałem takich problemów:)

Edytowane przez S_Y_N_E_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakonczyl sie cykl 14 dniowy. Parametry stabilne, O4 skoczylo do 0,06 ale chyba idzie w dol.

ciezko mi cos powiedziec wiecej bo nie bylo mni eapre dni w domu :-)

Ale korale sobie smacznie polipuja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, miales sie odezwac :)

Ktos Ci kapal do akwarium podczas nieobecnosci czy masz ZS na pompkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kto ci kamieniami potrząsał? Czy bez potrząsania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie znajdzie kogos do trzachania :-) jeszcze potrzebuje 1 weekendu aby skonczyc automat.

Swoja droga pytanie, po jakim czasie kamienie startuja w pelni?? U mnie po4 na poziomie 0,08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włacz pompę z kamieni na 3 godziny ON i 3 godziny OFF i po tygodniu PO4 - 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 - 0,02, NO3 - 0,00

korale maja sie dobrze i nie choruja. Jasnieja powoli, bardzo powoli :-(

Mam nadzieje ze proces przyspieszy...

Kamienie kreca sie w trybie ciaglym, potasu nie dozuje bo mam 410-420.

Cyjano zniknelo.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie spada:) szykuje się ładny zbiorniczek ZEO a takie lubię najbardziej:)

Jaśnienie korali to okres kilku miesięcy i lepiej pomału niż nagle i gwałtownie.

Musisz tylko uważnie kontrolować stan tkanki żeby nie przegapić momentu gdy koralom będzie brakować jedzenia i karmić karmić karmić:)

Trzymam kciuki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, a ja mam teraz nie karmic? :-)

Bo w sumie to karmie je regularnie specyfikami od ciebie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Michale pewnie widziałeś w temacie zrozumiec zeo.... ze Andrzej napisal aby zgodnie z tym co mowi koralen zucht nie karmic zbytnio korali.... ty jednak twierdzisz zeby karmic.... Krzysztof pisal ze widzial fajny zeozbiornik karmiony obficie.... czy jednak mozna miec ladne kolorki przy obfitym karmieniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×