Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem, że sie zapisali ludzie, ktorzy używają u siebie. Jako, że sam stosuję to się grzecznie dopisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, że sie zapisali ludzie, ktorzy używają u siebie. Jako, że sam stosuję to się grzecznie dopisałem :)

mnie dopisali :)

Miło że temat powrócił smile.gif

A do sekty należą:

1.Ant

2.Nemezis

3.qba25

4.akvarius

5.Yarcio

6.komar73turbo

ale cały czas używam używam już roczek minął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna,zapomniałem co było napisane na wcześniejszych stronach,oczywiście dopisuję się do listy.

1.Ant

2.Nemezis

3.qba25

4.akvarius

5.k0k0z

6.komar73turbo

7.Mr_Garden

8.Jacek56

9.Yarcio

10.robi59

11.Noform - MayFly

12. luft

13.inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ant

2.Nemezis

3.qba25

4.akvarius

5.k0k0z

6.komar73turbo

7.Mr_Garden

8.Jacek56

9.Yarcio

10.robi59

11.Noform - MayFly

12. luft

13.inmar

14. smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam.

Rozumiem że w siporax "hodujecie" bakterie czy nie lepiej więc zamiast tego skały ?

Czy tam metoda się rożni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, aj nie lubie skaly w akwa a siporax daje wieksza powierzchnie filtracje naturalnej.

Nic wiecej tylko skondensowana skala :-)

Nigdy nie osiagnale przy duzym karmieniu NO3 0.1 - ani woda, ani kulki, ani ... nic :-) a teraz spokojnie i malo

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca bede mial sporo w sumpie, wiec pewnie przyjdzie czas na to.

Chociaz mam nadzieje ze tak jak w poprzednim akwarium nie bede mial problemu z no3 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dot. Siporaxu.

1. Czy mając 400 litrów akwa wystarczą 4 litry tego największego (25mm) Siporaxu? Nie mam za wiele miejsca w sumpie więc ograniczenie ilościowe jest dla mnie istotne

2. Co stosować oprócz Siporaxu. Chodzi mi o rzeczy typu węgiel (aktualnie mam w filtrze Fauna Marin Ultra Carb L), adsorber na PO4 (dzisiaj zmieniłem z ATI na Rowaphos - też w osobnym filtrze). Czy obydwie rzeczy mają pozostać?

3. Co z dozowaniem bakterii i pożywki do nich. Czy stosować a jeśli tak to jakie? (Zeobac + ZS3 czy może coś innego + ??? [??wódka??])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wegiel wywalilem. Zo do innyc eementow. To tajk jak w zwyklym akwa z wieksza iloscia skaly

Lejesz jak bedzie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja węgla nie stosuję w ogóle,leży na wszelki wypadek w szafce.W kład na fosforany mam w filtrze przepływowym i mam zamiar go stosować cały czas.Im więcej siporaxu tym większa jego wydajność,powinna zależeć od obsady i karmienia,zawsze można dołożyć jeśli parametry będą za wysokie.Siporaxem nadrabiamy brak większej ilości skały.Ja mam na 1000L wody 50kg skały i 17L siporaxu.Zamiast produktów KZ można stosować dużo tańsze i bardziej skoncentrowane produkty AF i ja nimi utrzymuję NO3 i PO4 na poziomie zera.Te produkty to ProBioS. ProF, ProBioF.

Ryb u mnie teraz chyba 24 sztuki.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AF to trzeba poczekać rok i wtedy zobaczymy jaki będzie efekt :-)

Co do NO3 to teraz mam 0, PO4 jakies 0,01

Zastanawiam sie nad wylaczeniem rowaphos i 50ml kulek bo w sumie to chyba juz nic nie robia...

Czy siporax pomaga usuwac tez PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co trzeba czekac rok? O działaniu bakterii AF można sie szybko przekonać.

Siporax to tylko złoże dla namnażania bakterii nitryfikacyjnych, ktore konsumują zarówno NO3 jak i PO4. Metoda o tyle jest cenna, że adsorbentami wyciągniemy z wody po4, a NO3 tak prosto, szybko i skutecznie juz nie. Dlatego bawimy sie w ten siporax :)

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym czyszczeniem Siporaxu ?

kiedy widać po nim że to już ten czas ? zmienia kolor ? widać zasyfienie na nim ?

i na czym konkretnie polega czyszczenie ?

w wodzie RO ? w solance ? na mokro ? na sucho ? szczotką ryżową czy delikatnym pędzelkiem ?

każdy koralik osobno na zewnątrz i w środku czy hurtem wszystkie w jednej misce robiąc zadymę .

a może ekipę małych ślimorów puścić między koraliki siporaxu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś raz na miesiąc płuczę w odlanej wodzie całym koszyczkiem.

Skoro jest firma KZ może być AF a skoro jest konkurencja to wiadomo,że ktoś zrobi produkt lepszy i tańszy a moje akwarium jest tym dowodem,że działają produkty AF,zapraszam na oględziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak już pogadaliście o pandach i innych zwierzakach, to może teraz wrócimy do siporax'u? Bo mnie osobiście temat interesuje bardziej niż sól i produkty AF. Jak będę chciał o nich poczytać to sobie znajdę. Tu chciałbym poczytać o tym co jest w temacie... pięknie proszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×