Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie, to medium jak skala - a jak dla mnie lepsze od skaly. Im wiecej tym stabilniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz nie układałem i myślę,że tak lepiej.Chyba nie można tego dać za dużo,a jak już pisałem część na przykład co rok można podmienić a skały już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadl mi taki pomysl do glowy i ciekawy jestem co o tym myslicie. Po mojej ostatniej przygodzie z zeovitem dowiedzialem sie ze jesli pompe na kamyki puscimy w cyklu 3 godziny wlaczona i 3 godziny wylaczona to pieknie spada po4. U mnie spadlo w ciagu tygodnia z 0,06 do 0,00 hanka. Podobno podczas cyklu z wylaczona pompa tworza sie bakterie beztlenowe i wcinaja po4. Ciekawi mnie gdyby tak siporax wsadzic do takiego filtra przeplywowego i puscic go w takich cyklach czy tez by to dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj i podziel sie obserwacjami :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja powiem inaczej, bardziej wymierne obserwacje.

5 litrow siporaxu na 300 litrow wody. Szyb nie czyscilem juz z 10 dni i nadal nie wymagaja czyscika :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz na tyle że nawet bez siporaxu baniak poleci jak należy a zastanawiam się ile trzeba mieć siporaxu jak skały miałbyś np 10 kg, taki baniak minimalistyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie taka zależność,ciągle się czepiają,że mam za mało skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sa baniaki gdzie jest mniej niz 15kg na 500 l tylko nie doczytalem ile maja siporaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ile zeovitu :-)

ja wiem ze nastepny zbiornik na pwno nie bedzie mal zywej skaly a skaly bedzie tylko tyle aby byly poli pod spsy.

Reszta w duzym sumpie w koszykach :-)

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze patrzę, to niektórzy macie siporax już grubo ponad rok. Obserwujecie jakieś objawy starzenia się, zapychania, cokolwiek co sugerowałoby konieczność wymiany - jakieś zauważalne przesłanki typu spadek skuteczności widoczny w parametrach? W ogóle producent podaje jakieś wskazania w temacie wymian?

sorki za lekki oftop od oftopa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze siporax jest tak prosty ze nie ma co tu w sumie szukac, badac, analizowac - dziala i juz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrudzi się przepłukać w wodzie z akwa i z powrotem do sumpa

i tak co jakiś czas - jak przyjdzie pora na niego

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT, smith, a czy to nie jest tak, że w żywej skale cenimy to że tam żyje sobie mniejsze-większe robactwo, które m.in. przepycha te kanaliki, zapewniając ciągłą ich drożność i to że nie dojdzie tam do warunków beztlenowych, a jednak w siporaxie tego brakuje i wątpię by samo płukanie czy wstrząsanie mogło to zmienić, a z czasem może wydajność siporaxu jednak spadać i dlatego to okresowo lepiej go po części wymieniać? Nie neguję jego skuteczności, bo miałem okazję widzieć jak wyglądają korale u Marcina :thumbsup: , ale zastanawia mnie czy w perspektywie roku-dwóch wymiana nie byłaby wskazana? Stąd moje pytanie czy ktoś już zauważył tego typu objawy. Bo też w kontekście wątku obok sucha/mokra skała to mam wrażenie, że sucha skała może być bardziej podobna do siporaxu ze względu na brak tego większego niż bakterie życia wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam nie cenisz... :) póki co masz, używasz i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×