Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

A opłukiwać gdzie ten siporax, normalnie wytrzepać go w koszyku w kaskadzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna umiescic gdzie chcesz, kwestia tylko czasowego oplukiwania z detrytusu

A normalnie go potrząsać w kaskadzie czy gdzieś indziej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad przelozeniem siporaxu do filtra kanistrowego. Kilka koszykow latwe czyszczenie i rownomierny przeplyw. Gabki mozna wywalic zeby nie chwytaly syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamar włożyć Siporax do swojego sumpa tylko że miejsca mam tak około 6x20x18h

tak się zastanawiam w co go mogę dać żeby go od czasu do czasu wstrząsnąc

Szukam jakiegoś koszyka szukam szukam i nic nie mogę znależć

Może macie jakiś pomysły gdzie by można było kupić coś takiego

Pozdrawiam i z góry Dziękii za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do sekty i od razu trzy grosze @wooboodoo: dopiero zaczynam eksperymenty z siporaxem ale zostałem uprzedzony zawczasu żeby nie ładować całego na raz tylko powoli partiami. To cyjano pojawiło się pewnie z powodu zachwiania warunków. 10L siporaxu to podobnież odpowiednik 50kg skały jeśli chodzi o filtrację..., zaistniała nisza którą wykorzystały bakterie. U mnie np. pojawiło się po zmianie soli (nie, nie była to AF ani RS ... LOL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie słyszałem by nie wkładać całości od razu.Przecież to od razu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt wsypalem całość na raz szczerze mówiąc musiałem przeoczyć informacje o tym zeby to robić stopniowo. Tak czy inaczej brązowe gluty mam do dzis i nic na nie nie pomaga. Chyba dam sobie spokój z siporaxem i odpale biopellet reaktor na nowo bo poza brazowymi glutami inne glony tez zaczęły sie pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile już czasu siedzi siporax w twoim sumpie i jak szybko pojawiły się glony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dziś planuję wyjmować siporax i będzie to ostatnia rzecz,która może mi produkować paprochy.Myślę,że trzeba to zrobić na raty choć jak się w...ę to wywalę za jednym razem,ale wiem,że nie obędzie się bez problemu z parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile już czasu siedzi siporax w twoim sumpie i jak szybko pojawiły się glony?

Siporax siedzi Od poczatku grudnia, (okolo 2,5 miesiaca) glony pojawily sie okolo tydzien po tym jak go wlozylem do sumpu. Narazie zadnych zmian...

Zaczęłam szukać przyczyny w innych urządzeniach... Pierwsze na odstrzał poszło światło led, vertexa zastąpiła Sfiligoi Infiniti 2x400w + 4x54w T5 jak to zobaczyła moja żona kazała mi sie z tym z domu wynosić powiedziała ze nie chce widzieć wiszacej trumny nad akwarium bo ja to przeraża :-/

No fakt do najdelikatniejszych to to światło nie należy tym bardziej ze jest koloru czrnego moze nie rzucało by sie tak w oczy gdyby było białe jak Michała... Tak czy owak z "szefowa" walczył nie bede w przyszłym tygodniu wymienię je na Giesemanna Infinity 2x250 + 4x54w T5 szczerze mówiąc i tak miałem zjechać z watami bo nie sadze ze potrzebuje 800w hqi do 55 cm wysokiego akwarium.

Zrezygnowałem tez z VSV na rzecz samej wodeczki... mam nadzieje ze pozbęde sie tych glonow bo sytuacja nie wyglada najciekawiej, te które rosną blisko szczepek acropor zabijaja je w miejscu gdzie dotykają korali, jeden acan obrosl tym cholerstwem i tez niestety poległ.

Ostatecznym wyjściem bedzie chyba odessanie piachu? Sam juz nie wiem...

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsv zaczelem jakis miesiac temu ale nie trwalo to dlugo bo cos dziwnego zaczelo sie dziac w akwarium to przestalem, wodke zaczelem lac kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobna sytuacja :), po 3 dniach od włożenia siporaxu brązowy nalot na piasku, podstawkach korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie podobna sytuacja :), po 3 dniach od włożenia siporaxu brązowy nalot na piasku, podstawkach korali

Czyli nie tylko u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax mam dlugo i na pewno nie jest zrodlem paprochow.

Tak samo z nalotem. A kupiliscie siporax oryginal w pudelku czy "siporax taniej"?

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×