Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

AnT w polowie gdzies utknalem :P ale dawno to bylo :)

Tak myslalem ze sery, na uk znzalazlem tez takie cos, jakas nowosc, uzywal ktos ??? http://www.ebay.co.u...=item3ccef779c8

A jesli chodzi o siporax Lufta to brac i sie nie zastanawiac, w uk za 1L trza zaplacic minimum 80zl w zwyklym worku, a w pudelku od sery okolo 100zl za 1L 15mm, masakra

A tutaj ten drogi :/ http://www.ebay.co.uk/itm/sera-siporax-15-mm-aquarium-filter-media-1-litre-290g-/170666341208?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item27bc81b358

Lobuzy :)

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego należy zakupić wiadro 50L zostawić sobie ile trzeba, a resztę odsprzedać (bez zdzierstwa) kolegom. Albo od razu zrzuta na wiadro 50L i podział. Mi wyszło coś około 27zł za litr jak pamiętam, po fakcie znalazłem jeszcze taniej zdaje się po 25/L

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam czy siporax moglby byc w przegrodach ? Kleje sumpa i sie zastanawiam czy to by bylo dobre rozwiazanie, jesli ktos by mogl doradzic, bede wdzieczny, akurat mam czas i chcialbym isc do garazu zaczac kleic, drink do tego i jechane hehe

post-977-0-82671000-1362686595_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buczi82 - post#15 ;)

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant wczesniej wyslalem Ci PW :P zaraz lukne :) Znasz ten temat na pamiec ??? Masakra hehe

aaaa no ten znasz hehe o tym wlasnie pisalem w PW :) Wiec ide drina robic i lece kleic :)

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś czułem, że w mniejszych ilościach będzie ciężko te większe walce dostać. O Lufcie też myślałem. Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam pare słów odnośnie siporaxu.

Do końca część osób nie jest przekonana do tej metody wzmocnienia medium dla osiedlania się bakterii.

Po ostatnich zmianach jakie wprowadziłem uważam iż jest to wartościowe medium.

W związku w faktem iż system powoli "klaruje się" i stabilizuje po przejściu na Zeovit zdecydowałem o usunięciu połowy wkładu siporax'owego.

Jak wiemy przy metodzie zeovit nie jest wymagana odpowiednia ilość skały a co za tym idzie i siporaxu.

2 dni temu usunąłem połowę siporaxu. Po 3-5 godzinach Profilux załączył stały Alarm niskiego Redox.

Najpierw uznałem że uszkodzeniu uległa sonda - Redox poleciał w dół z wartości 420 na .... 160 !!

Ponowna kalibracja pokazała także wartość 160 !

W związku z tym iż akwarium prowadzone jest na zeovicie pozwoliło w ciągu 2 dni powrócić do wartości 360 i rośnie.

Ewidentnie usunięcie siporaxu uszczupliło akwarium o DUŻĄ ilość flory bakteryjnej odpowiedzialnej za samo-oczyszczanie się systemu.

Osobiście uważam iż siporax DZIAŁA i to zdecydowanie dobrze, jest bardzo dobrym medium dla rozwoju bakterii wspierających nasz system.

W mojej opinii jest to zdecydowanie najlepszy ekwiwalent kolejnych kilogramów skały przy prowadzeniu zbiornika tradycyjnymi metodami ( nie zeovit )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w razie czego mogę odsprzedać 17L siporaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ile bys chcial za 4L ?

Aha nowy czy uzywany :)

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany kilka miesięcy i raczej wolałbym sprzedać w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przed wlozeniem do sumpa wyplukac go ? Troszke sie kurzy i chyba nie chcialbym miec tego w akwa, jak plukac to ile razy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płukałem,ale chyba można.Część mojego jak kupiłem to był już zaszczepiony z działającego zbiornika,a resztę wsypałem od razu.W sumie nawet się nad tym nie zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem do wiaderka z czystka ro i do sumpa, w sumpie plukal sie minute :) Wiec nie powinno byc zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy siporax może być w filtrze kubełkowym? Posiadam stary po słodkowodnym akwarium i nie ukrywam byłoby na ręke go wykorzystać. Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnosnie tego trzasania siporaxem...

Sumpa mam takiego:

1 komora splyw i odpieniacz

2 komora siporax

3 komora grzalka plus sera silicate

4 komora siporax

5 komora powrot

no i teraz jak ja bede trzasc tym siporaxem to caly derytus poleci do akwa, wlasnie potrzaslem i polecialo tyle syfu ze masakra, wiadomo cos tam wroci do komory z odpieniaczem i odpieniacz wciagnie, ale nie wszystko, czy takie trzasanie nie zmeni parametrow w akwa i nie zaszkodzi zyciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×