Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

np:

ada podłoze działa czy można podłoźe z tetry dac ?

podobne. są :)

Ant patrzyłem pod powiekszeniem na siporax i na sachema matrixa, nie ma różnicy w wielkosci porów, to samo tylko w innym krztałcie z tą

różnica, że siporax to walec a sachem to całe kawałki. Porównujac dokładanie to jeżeli weźmiemy litr matrixa i litr siporaxu to przy matrixsie mamy więcej powierzchni

porowatej do osadzania sie bakteri ponieważ przez swój krztałt jest go więcej niż siporaxu. Tak wiec jeżeli ktoś potrzebuje 10 kg siporaxu to musi albo rzerobić sumpa albo zrobić dość dużo miejsaca. Przy 10 kg Sachema Matrixa jest to połowa objętości siporaxu. Wiec może lepiej stosować tego sachema skoro zajmuje mniej miejsca a efekt jest ten sam. Nie wiem jeszcze jak cenowo to wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od miesiąca siporax leży w koszyku, dodatkowo do środka wsadziłem cyrkulator resun 2000 (ułamało się w nim mocowanie i tak leżał nieużywany)

6be6025a39a92934m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest dobrze by rurki były ułożone otworem do kierunku przepływu czyli pionowo jeśli woda przelatuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoj siporax wpakowalem do 2 koszykow Aquaszuta i podpialem glowice 750l/h, obaczym co bedzie.

Po tygodniu stosowania nadal azot idzie w gore ale z drugiej strony zwierzaki wygladaja coraz lepiej (oczywiscie moim zdaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołożyłem 10L siporaxu,wsypałem go do komina,mam tam jeszcze miejsca na jakieś 7 litrów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar zrob tak abys mogl go wyjmowac lub wstrzasnac.

Tez tak myslalem ale ocenilem ze chyba komin to najgorsze miejsce, caly balagan z akwa najpierw trafi ci na siporax syfiac go...

No ale skoro tak wybrales to tylko ulatw sobie jego oczyszczanie.

Pamietaj ze ta zeramika ma sens tylko wtedy kiedy zadbasz o to aby byla czysta. Inaczej stanie sie zrodlem NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono Siporax-siarzy

Co stosujecie na wlocie do sumpa aby siporax sie nie zabrudzil?

Pozdr

Jb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem.Wcześniejsza paczka jest w koszyczku,ale wstrząsanie mi nie służy bo sporo syfu leciało w obieg.Teraz co kilka podmian płuczę w odlanej wodzie.Wiem też,że są ludzie,którzy nie płuczą cały rok i jest OK.Widzieliście gościa,który ma całe beczki tego ? Wątpię by tym wstrząsał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Pudzian to spoko wstrzasnie :) Widze jakie dawki siporaxu stosujecie to czuje sie jak ubogi krewny z Albanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlocie do sumpa założyłem "skarpete" cały syfek jest ładnie łapany lepiej od waty na przegrodach , ale jest jedna wada że co 2 dzien musze ją dokładnie czyścićbo sie przelewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, ale on na wlocie do nich ma filtracje mechaniczną :-)

I zależy jeszcze od skali , ja watpie aby ci się udało osiągnąć taki stosunek wody do litrażu siporaxu jak on :-)

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach wymienić sumpa na większego,ten mi nie wyszedł pomimo konsultacji i siedzenia nad planami po nocach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wsadzilem 5 l siporaxu i dzisiaj mam mentna wode czy ktos mial taka sytuacje? Wata filtracyjna jest czarna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zapodalem kolejne 2l siporaxu

NO3 0 salifertem nawet po 6 min. PO4 0.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja powiem inaczej... Ceramika do tanku jest ok, jeśli ta ceramika się nadaje, a nie każda nadaje się do morskiego.

Jakby ktoś był zainteresowany, mam kontakt do sklepu, który ma skałę ceramiczną (porowatą itd) od producenta, który dla Tunze robi maskownice pomp.

Znam 3 zbiorniki (300l - 100% ceramiki, 500l - 30% ceramiki i 2700l - 90% ceramiki), które już od kilku lat na tej skale pięknie śmigają.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Siporax właśnie się nadaje :-) a ceramika na osłony pomp Tunze wcale nie jest wcale taka porowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ant

2.Nemezis

3.qba25

4.akvarius

5.k0k0z

6.komar73turbo

7.Mr_Garden

8.Jacek56

9.Yarcio

10.robi59

11.Noform - MayFly

12. luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×