Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

widze Daniel, że siporax tak sie pali do roboty, że aż 2 termometry dałeś dla kontroli :P

Pozdro!

bo są to tajemne termometry mierzą ilość bakterii w siporaxie :woot: i pokazuje kiedy mam płukać:P

tak mi się pelę-tają po sumpie

zawsze jak robię porządki sumpie to sobie o nich przypominam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mi przyszło do głowy ? Pewnie głupi pomysł, ale pokleił bym te kawałki w rurki, powiedzmy po 20cm. mniej bajzlu przy czyszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ant

2.Nemezis

3.qba25

4.akvarius

5.k0k0z

6.komar73turbo

7.Mr_Garden

8.Jacek56

9.Yarcio

10.robi59

11.Noform - MayFly

:good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mi przyszło do głowy ? Pewnie głupi pomysł, ale pokleił bym te kawałki w rurki, powiedzmy po 20cm. mniej bajzlu przy czyszczeniu

Jarek mnie sie ten siporax w powiekszeniu kojarzy ze srajtaśmą z czasów komuny na sznurku. Mozna sobie korale na żyłce zrobić :) I to byłby jakis sposób :) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mi przyszło do głowy ? Pewnie głupi pomysł, ale pokleił bym te kawałki w rurki, powiedzmy po 20cm. mniej bajzlu przy czyszczeniu

A nie lepiej je skręcać plastikowumi śrubami długości np. 25 cm ? będziesz mógł lepielj wyczyścić po rozkręceniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi chyba pasuje ci znowu urlop na tydzień na drugim forum. szkoda że nie ma emota ze środkowym palcem w górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarex66 co Ci nie pasje ???? lepiej wsypać luzem a potem wubierać palcami czy wkładać takimi "paluszkami" po 20-25cm ??? cholera ! nigdzie nie można wyrazić swojej opinni !!! a na tamtym forum dostałem kare za off topa ! dziwne bo za of topa zostałem tylko ja ukarany a inni nie !!! a i off topa nie napisałem,teraz nie udowodnie bo jakiś"cwaniak" pousuwał moje posty i temat stracił sens.

ps. sorki za ...blablanie

A i jeszcze jedno, tak poskręcany siporax w paluszki- batony wystarczy zawiesić na ściankach całego sumpa tylko jedną warstwe na ściankach wszędzie gdzie jest woda,w ten sposób otrzymamy różne prędkości przepływu wody przez materiał.

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pręty... to wszystko nie pasuje... zmniejsza przepływ wody, zmniejsza na styku powierzchnie właściwosci siporaxu. moze wygodne, ale nie skusiłbym sie, zwlaszcza ze miedzy wnetrzem ceramiki a pretem moze nazbierac sie syfek, ktorego nie dostrzeże sie i nie wypłucze... byłby problem. Pozdrawiam. Mariusz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz panowie, właśnie zainstalowałem swoje koraliki, zdjęcie kiepskie bo komórką.

ps. Robi przepraszam Cie jeśli Cie zdenerwowałem :P jestes spoko gość i dużo ludzi Cie szanuje jako akwarystę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarex66 sprawdzałeś NO3? wiesz żebyś wiedział że działa :thumbsup:

1.Ant

2.Nemezis

3.qba25

4.akvarius

5.k0k0z

6.komar73turbo

7.Mr_Garden

8.Jacek56

9.Yarcio

10.robi59

11.Noform - MayFly

12.jarex66

:good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 jest u mnie zainstalowane jak rzep do d..... :laugh: ewidentny ciemny róż, więc poczekamy. Mam jeszcze zamiar włożyć 660g chemi pure elite i troche purigenu. Pytanie tylko co mi zbije azotany, bo s fosforanami poradził sobie phosguard. Wywaliłem niedawno piasek i włożyłem żwirek KZ. Także równowaga też jest zachwiana. Zielony nalot mnie atakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chemipure chcesz tylko do azotanów to sobie daruj, on ich nie zbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chemipure chcesz tylko do azotanów to sobie daruj, on ich nie zbije.

Wiem Marcin. Prędzej purigen pomoże. Dziś jest już późno ale opiszę w swoim nowym wątku całą historię. Wyciągane pojedyncze przypadki bez informacji o całości zbiornika niewiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nie siedzi 10 litr sipo, po ostatniej wizycie u AnT-a wlalem 2 razy 1 ml wodeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może poza, wpisywanie sie na jakieś listy może ktoś napisać o efektach tutaj nie ma cenzury więc... :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy czy możecie opisać jak dodanie siporaxu wpłyneło na parametry wody w akwarium.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×