Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , panowie mam pytanie, siporax zastosowałem od 04.04.12 -8l na 600 troche mało, ale więcej nie było, efektów na razie nie ma -wódeczke leje- a parametry podskoczyły do góry np. PO4 z 0.24 na 0,43 /mała hanka/ o NO3 nie wspomne masakra.Bakterie codziennie ZEOstart3 i g.... no.Chciałbym was zapytać o nowości Nitra-Gurad Bio-Cubes , czy ktos to zastosował i sa efekty,oraz czy jak mam siporax i dodaję vsv to mozna zastosowac ten produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie mam pytanie, siporax zastosowałem od 04.04.12 -8l na 600 troche mało, ale więcej nie było, efektów na razie nie ma -wódeczke leje- a parametry podskoczyły do góry np. PO4 z 0.24 na 0,43 /mała hanka/ o NO3 nie wspomne masakra.Bakterie codziennie ZEOstart3 i g.... no.Chciałbym was zapytać o nowości Nitra-Gurad Bio-Cubes , czy ktos to zastosował i sa efekty,oraz czy jak mam siporax i dodaję vsv to mozna zastosowac ten produkt.

Siporax nigdy nie obniży no3 i po4 ,to błędne myślenie że im więcej "rurek" tym lepsze parametry ! wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno sam siporax nie, ale bakterie które maja miec tam "idelne warunki" zasiedlenia tak .chyba że detrytus osiada w rurkach przez co zwiększa sie no3 i po4 jest jeszcze warunek wypłukiwania rurek od spodu u mnie sa tak ułożone no i tak mam kichę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest od września :)

po wymianie szkiełka i budowie nowego sumpa

i jak na razie zero problemów z PO4 i NO3 - 0

karmie dużo, ryby dodaje nowe co jakiś czas i jest ok :)

wygląda to tak u mnie - 10 L - siporaxu , pienidło i rowaphos - tyle mam w sumpie

gallery_840_82_91147.jpg

góra wygląda tak

bawię się jeszcze cyrkulacja i trochę żwirek zwija na boki :(

gallery_840_83_110160.jpg

gallery_840_83_59000.jpg

gallery_840_83_945.jpg

gallery_840_83_38297.jpg

gallery_840_83_72485.jpg

gallery_840_83_92531.jpg

gallery_840_83_32087.jpg

gallery_840_83_59004.jpg

tak wyglądało we wrześniu

gallery_840_83_70887.jpg

AnT

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniaczek ,napisz ile masz skały tak wizualnie to troche mało ale za to lasek korali :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniaczek ,napisz ile masz skały tak wizualnie to troche mało ale za to lasek korali :whistling:

dzięki :)

skały jest około 20-25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam będę pod siporax kleić nowy sump i skłaniam się do podobnego rozwiązania - wkładania go w przegrodę za pomoca zielonej siatki ochronnej by łatwo było krażki wyjmować do czyszczenia. Pozdrawiam. Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar dołączyć do sekty. sump zrobiony pod siporax już stoi. Czas zakupić magiczne rurki i tu mam do was pytanie: czy bioceramax 1200 firmy aquael będzie działał tak samo jak siporax? wygląda podobnie :P zrobiony tez ze szkła ale dwa razy tańszy. Potrzebuję około 10 litrów wkładu, więc różnica odczuwalna. Ktoś testował? Akwarium ma 600 litrów w obiegu i ma być typu FOWLR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar dołączyć do sekty. sump zrobiony pod siporax już stoi. Czas zakupić magiczne rurki i tu mam do was pytanie: czy bioceramax 1200 firmy aquael będzie działał tak samo jak siporax? wygląda podobnie :P zrobiony tez ze szkła ale dwa razy tańszy. Potrzebuję około 10 litrów wkładu, więc różnica odczuwalna. Ktoś testował? Akwarium ma 600 litrów w obiegu i ma być typu FOWLR.

napisz do @Luft on ma siporax w dobrej cenie :thumbsup:

nie pchaj się w żaden Aquale - ok

o tu jest - znalazłem :)

http://aqua-reef.pl/topic/4676-s-siporax/page__view__findpost__p__52618

AnT

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z siatki zrobiony koszyk ,którym codziennie wieczorem po zgaszeniu światła mocno wstrząsam.Mam tego około 10L i zastanawiam się,czy nie zrobić drugiego koszyka jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie zamienników siporaxu. Czy można dać zamiast siporaksu Seachem De nitrate lub Matrix. Jest tak samo porowaty jak siporax ale w filtrze można go zapakować więcej,

ma też lepszy przepływ wody i producent pisze że nie ma potrzeby wymiany.

Jeżeli ktoś stosował to może podzieli sie spostrzeżeniami. Może to być jakaś alternatywa dla siporaxu, tylko czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np:

ada podłoze działa czy można podłoźe z tetry dac ?

podobne. są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant ale mi raczej chodzilo o bardziej wydajne rozwiazanie z siporaxem ulozonym osiowo a nie wsypanym do pudelka "jak leci".

Raczej tak:

Siporax_container-8.jpg

Wydaje mi sie ze takie uzycie jak u ciebie daje zdecydowanie gorsze efekty i szybciej sie bedzie zanieczyszczalo.

Boxy zrobie ale jak spowodowac aby flow wody rozkladac rowno po siporaxie?

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×