Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ariel napisał:

To nawet zjebao problemów nie miałem,  a tu syf jakich mało.  Narazie cyrkulator chodzi , a pompa jak świrowała tak świruje . Dziś wyszedłem z domu do pracy o 6:00 i wracam o 23:00 . Więc tylko się wykąpie dam koralą jeść i podleje fito I trzeba iść spać bo jutro zapie..  trza dalej .

Co Ci sie dzieje z tymi pompami? 

Ja mam aquanove 14miesiac , raz ja czyscilem, aktualnie nie jest bruda. Mam wrazenie jak by stracila moze 20% swojej mocy , ale to moze byc tylko wrazenie 😂

No i mysle zmienic, ale na co😂 

Wziac znow Aquanove (ale 4000l/h, nie 3000 jak teraz) i przezyc to samo ? 

Czy cos innego 🤨 

A Ty widze mielisz nimi zdrowo to moze doradzisz co na ta chwile wydalo Ci sie najbardziej godnego uwagi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Bart1996 napisał:

Ty widze mielisz nimi zdrowo to moze doradzisz co na ta chwile wydalo Ci sie najbardziej godnego uwagi? 

Szukam ideału 🤣 

Ze wszystkich pomp jakie miałem to śmiało mogę powiedzieć że jebao . Stosunek jakości do ceny chyba najlepiej dobrany . Miałem sterowane tunze i mocne były i szeroko dmuchały,  ale robiły klik za każdym razem jak moc się zwiększała.  A cena nie jest mała.  Te same są u znajomego , a raczej były i tam cisza . Ale kupował kilka lat wcześniej.  Stary vavebox tunze również jest cichszy od nowego bo nowy robi hopsa hopsa przy starcie ( tam jest zbyt mały magnes i nie trzyma tak jak powinien , doklejenie innego magnesu eliminuje ten problem ) . Jebałki są tanie i wersja z WiFi eliminuje uszkodzenia paluchami kontrolera . Am są droższe ale to to samo i modele do 0,2 są lipne i głośne ale od 0,3 już tego nie ma . Eheim jest taki sobie , obiegówki te stare chodzą już ze 30 lat i będą jeszcze drugie tyle hodzić . Nowe dość głośne są , a cyrkulacyjną miałem tylko jedną do mieszania soli i strasznie chodziła.  Maxspect jump mk4 już kilka razy stanął sam z siebie . Rozebranie i złożenie usówa ten problem , ale za każdym razem jak staje mijają dni , lub tygodnie . Ustawiony jest na 30% i dmucha fajnie i nie jest głośny przy ustawieniach od 70%.  Obiegowa Maxspect jump 6000l/h pierwsza była tak głośna że nie szło wysiedzieć w pokoju . Druga nie trzyma poziomu w kominie . Ustawie za kilka godzin to samo . Czyszczenie nic nie daje . Przez pierwsze kilka dni było ją słychać,  teraz jest cichsza , ale na początku wszystko z nią było dobrze a od kilku tygodni już nie . Sprzęt nie jest stary więc słabo. Miałem jeszcze kilka cyrkulacyjnych o dziwnych nazwach i obiegówek,  ale to słabe pompki do nano .

Z lamp maxspect zawsze byłem zadowolony i teraz też jeszcze jestem . Sporo osób napisało że problem jest z App I pewnie coś w tym jest , ale ja mialem problem tylko z pierwszą lampą a dwie następne poszły bez problemów.  I wentylatory mega ciche .

Jeszcze miałem jbl małe i najlepiej by nie dotykały szyby ( nawet ich gumki ) bo wtedy wpadają w rezonans a jak nie dotykają to są ciche . Z wyjątkiem modelu 2000 z nim to tragedia . Ale mocne są .

Ale nie doradzam , napisałem jak było/ jest u mnie bo jakiś jeł.. przeczyta , żal mu ściśnie cusik i będzie problem . 

Z lamp hociaż nie pytałeś również sporo miałem i do jednych mam sentyment a inne to się nadają by ulice oświetlać i to nie przez to że nie rośnie,  tylko cena / moc / głośności. 

@Osmodeusz Myślisz że te nowe modele obiegowe równie dobre jak te stare ? 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Ariel napisał:

Myślisz że te nowe modele obiegowe równie dobre jak te stare ? 

Tego nie wiem, bo u mnie te sprzęty robią robotę od lat, i nie narzekam 🤗

Ale ja mało „nowoczesny” jestem, i słabo podatny na reklamę 

😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Ale ja mało „nowoczesny” jestem, i słabo podatny na reklamę

Czasami mam tak że poziom wody w kominie spada do zera i to mnie dziwi . Na wirniku żadnych otarć nie ma . Nic w środku nie siedzi i wygląda jak nówka , a wydziwia.  

No nic,  coś wymyślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamówiłem kilka odmian glonów , tubki i mangrowce ( mangrowce będę przestawiał z wody słodkiej na morską ) pompa po zduszeniu trzyma poziom , tylko musi być o 3 kreski mocniej ustawiona . Przerabiam starego sumpa na dolewkę,  bo nie opłaci się sprzedawać starego baniaka . Takie propozycje otrzymałem,  że mie wiedzialem czy sie śmiać czy płakać , szafkę i sumpa zostawiłem.  Przez to będę miał więcej miejsca na graty . W dodatku sam zbiornik na dolewkę jest spory , a jeszcze da się zrobić dolewkę dolewki w szafce , z orginalnych cześci jakie miałem w zestawie , więc to ogromny plusik . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczoraj wycinałem przegrody w starym sumpie , myłem i wkleiłem górne szyby , dolewka dolewki działa ( dolewka jest tunze a dolewka dolewki AM , tą co była w zestawie ) . Dziś wywaliłem kable na tył baniaka , ale są krótkie i muszę się zastanowić jak to ogarnąć . Byłem też kupić okleinę bo chciałem okleić dolewkę , ale tak się spieszyłem że zamiast normalnej czarnej kupiłem zamszową 🤣. Doszły 4 rybki , mam nadzieje że nie wyskoczą . We wtorek dojdzie paczka z glonami i tubkami . Trochę  cyjano trzyma sie jeszcze na glonach , piasek juz praktycznie czysty , obiegówka jakoś trzyma poziom . Napewno będę musiał  dokupić ze dwie pompy cyrkulacyjne . Jaj homara nadal nie ma w sklepach , ale zawsze coś  można z jedzonka dostać .

Ps: Tak @Magrit takie przypadki jak kupno złej folji również mi sie zdażają , więc jak widzisz nie wszystko idzie jak należy .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ariel napisał:

Wczoraj wycinałem przegrody w starym sumpie , myłem i wkleiłem górne szyby , dolewka dolewki działa ( dolewka jest tunze a dolewka dolewki AM , tą co była w zestawie ) . Dziś wywaliłem kable na tył baniaka , ale są krótkie i muszę się zastanowić jak to ogarnąć . Byłem też kupić okleinę bo chciałem okleić dolewkę , ale tak się spieszyłem że zamiast normalnej czarnej kupiłem zamszową 🤣. Doszły 4 rybki , mam nadzieje że nie wyskoczą . We wtorek dojdzie paczka z glonami i tubkami . Trochę  cyjano trzyma sie jeszcze na glonach , piasek juz praktycznie czysty , obiegówka jakoś trzyma poziom . Napewno będę musiał  dokupić ze dwie pompy cyrkulacyjne . Jaj homara nadal nie ma w sklepach , ale zawsze coś  można z jedzonka dostać .

Ps: Tak @Magrit takie przypadki jak kupno złej folji również mi sie zdażają , więc jak widzisz nie wszystko idzie jak należy .

Hehehe z tym zamszykiem Stylowo bedzie Ariel 😋

W jaki sposob bedziesz przestawial mangrowca na slona wode? 

A propo wyskakujacych rybek 🥺 

Mnie samobója babka murenowa strzelila zeszlej nocy 😑 dlaczego? Czemu? Nie wiem.. Zawsze siedziala u siebie nigdy nic z nia nie bylo, stawiam na burze i blyski w pokoju 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Bart1996 napisał:

Hehehe z tym zamszykiem Stylowo bedzie Ariel 😋

W jaki sposob bedziesz przestawial mangrowca na slona wode? 

A propo wyskakujacych rybek 🥺 

Mnie samobója babka murenowa strzelila zeszlej nocy 😑 dlaczego? Czemu? Nie wiem.. Zawsze siedziala u siebie nigdy nic z nia nie bylo, stawiam na burze i blyski w pokoju 🤔

I zawsze można się do dolewki przytulić bo miła w dotyku  😂

Może się spłoszyła.  Mi kilka razy ryby wyskakiwały jak światło w nocy zapaliłem w pokoju , rano miałem je na podłodze.  Teraz zapalam w kuchni by nie oświetlało zbyt mocno baniaka i jak narazie spokój.  Pholidichthys leucotaenia mam dwie , narazie siedzą grzecznie w baniaku . 

Z mangrowcem zejdzie z miesiąc zanim osiągnę odpowiednie zasolenie . Postawie pojemnik z kranówką , wsadze go tam , dam oświetlenie i co kilka dni będę dolewał wody z baniaka by zasolenie stopniowo wzrastało.  Trochę zabawy , ale powinno się udać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszyscy mają , mam i ja , czyli ospa w baniaku . Podłączyłem lampe i podnoszę temperaturę . Pewnie babki stracę i wszystkie nowe ryby bo nie jedzą :facepalm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czosnek 

Z trzy ząbki obrać pokroić i do sumpa na watę lub do skarpety i do akwa na przepływ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czosnek kupię wieczorem,  bo w sklepie obok mnie nie ma a prace skończę o 22:00. Na chwilę wpadłem do chaty i ryby znów obsypane , rano było ładniej . Temperatura w baniaku 28 stopni , jeszcze będę podnosił. UV 36W też chodź.  

@Bart1996 zamówiłem również specyfik co mi poleciłeś,  bo na miejscu nie dostałem a jeszcze kilka dni temu był. Powinien po jutrze dotrzeć. 

@Osmodeusz o ziemi okrzemkowej czytalem , bodajże wstawiałeś temat . 

@AnT skarpety , koszyki i worki na media mam więc mam jak powiesić by był dobry przepływ. 

Dzięki za wszystkie rady.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Filtus, nie wiem czy dostępny w Niemczech, miał dosyć fajną

.filtus_diatomite_500ml_ziemia_okrzemkow
Ale też w sklepach, dla hodowców gołębi, drobiu czy też ze zdrową żywnością itp.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Filtus, nie wiem czy dostępny w Niemczech, miał dosyć fajną

.filtus_diatomite_500ml_ziemia_okrzemkow
Ale też w sklepach, dla hodowców gołębi, drobiu czy też ze zdrową żywnością itp.

Później przetestuję , tylko dam do sumpa w koszyk na spływie,  tam cała filtracja przelatuje , a w piachu w głównym będę grzebał.  

Babki pierwszy raz od kąd je mam trochę zjadły , powiedział bym nawet sporo . Dwie inne ryby nadal nie jedzą . Moje stare wcinają jak szalone i po nich nic nie widać.  

Wata wymieniona , czosnek dany . Kupiłem bio i jakoś dziwnie wyrośnięty jest . A ten co niby na nawozach malutki i suchy był 🤔.  Temperatura 29 stopni .

Ps : jutro przyjdą glony i tubki , ze względu na temperaturę w baniaku jeśli przyjdą rano to będą szły do zastępczego zbiornika z filterkiem i oswietleniem . Jeśli po południu to mogą być mocno nagrzane , wtedy raczej trafią do głównego.  

Jeszcze zapomniałem dodać.  Jeśli ktoś będzie potrzebował wyciąć prostokątny otwór w szybie , to nie jest żaden problem , tarcza diamentowa najtańsza i najcieńsza jaką dostałem naprawdę daje radę.  Tnie szybko , jak jest chłodzona wodą się nie pali . Mam 3 lampy i jedna wypadła nad kominem a AM ma szybę nakrywową na komin i ją ciełem . Wyszło mi trochę nierówno bo się spieszyłem,  ale resztę wyrównam tarczą ścierną , bo nierówności są nieduże. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

20220823_120801.thumb.jpg.2363352e35392dca43227e83742e6c04.jpgGodzina 2:05 pali się światło w pokoju trzeci raz babki jedzą , reszta śpi lub nie je . Za 1:40 następne karmienie . Mam nadzieję że ryby sobie poradzą z badziewiem . Brzmi jak blog , ale nim nie jest , mam nadzieje że dadzą radę. 

23.08 kilka minut po dwunastej .

Ryby jadły w nocy 4 razy , przy okazji tubki również.  Paczka przyszła o 10:00 , wszystko rozpakowane siedzi w baniaku . Temperatura w workach prawie 28 stopni . Tkanka na tubkach nie jest taka gruba jak na moich poprzednich co kupowałem na miejscu , ale jest . Najmniejsza tubka miała na sobie kilka osiadlych , które usunełem i ona w sumie wygląda najgorzej . Glony przyszły w miarę dobrym stanie , nie idealnym ale dobrym . Na jednym było 14 małych różyczek,  więc musiałem je powycinać.  Mangrowce malutkie , ale ładne,  mają po dwa listki . Odkąd wstałem a była to dziewiąta godzina ryby dostały dwa razy jeść i dostaną jeszcze raz dostaną przed wyjściem do pracy . Stare ryby nadal w idealnym stanie , z nowych tylko jedna nie je . 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ryby w nocy karmiłem pipetą , bo dodatkowo tubki były dokarmiane . Dziś , jadły już bardzo ładnie,  na moich starych nadal nic nie widać.  Moim zdaniem kondycja ryb ma wiele wspólnego z ich zdrowiem , nie tylko w morskim się to sprawdza . Teraz babki zasowają po akwarium aż miło.  Zaraz dostaną jeść jeszcze raz , czosnek wymieniony razem z watą . Nowe ryby mniej obsypane , czwarta co nie jadła coś już skubie , mało,  ale jednak . 

Obiegówkę maxspect jump zbyt szybko pochwaliłem , ogólnie pompy co trafiłem są do kitu . Nawet z najtańszymi pompani takiego cyrku nie miałem.  Jak dla mnie złom za spore pieniadze i tyle . 

Czuć czosnkiem w całej chacie 😅

W dodatku pompa od tunze w szklanym pojemniku na dolewkę to że jest głośna to mało powiedziane . Wcześniej była w plastikowym pojemniku na zewnątrz , czyli z boku baniaka i teraz jest jakieś 70% bardziej słyszalna.  Ale działa bez zastrzeżeń i to mnie cieszy .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Godzina 1:16 pisze tylko by wam uświadomić,  że są ludzie którzy potrafią zawalić noc , czy dwie dla tego czym się opiekują . Nowe tubki częściowo sie otwożyły więc wymagają karmienia , przy okazji ryby też dostaną . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×