Skocz do zawartości
Ariel

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Ariel napisał:

Nie przesadzaj .

Zawsze myje baniak sumpa i róry kranówką , potem wycieram do sucha i po temacie . 

Po jutrze będę w Berlinie to zobaczę co padło. 

Lepiej nie PACZAJ co padlo 😋

Oby nic🤜🤛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aurat praktycznie nie ma , jedna akropora co miała 5mm nad klejem prawie nie ma tkanki . Woda się nie pieni , zmienię jeszcze raz węgiel,  ale następna dawka już będzie mała.  Lps w niebo wzięte,  tubki jak dałem jeść rybą od razu otwarte , glony żyją . Zrobię to co mam do zrobienia , wymienię jeszcze watę, nakarmię tubki oraz ryby jeszcze raz i spokój na dziś. 

Ps : zapomniałem dodać że trochę rudzielca mam na piasku .

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ariel napisał:

Aurat praktycznie nie ma , jedna akropora co miała 5mm nad klejem prawie nie ma tkanki . Woda się nie pieni , zmienię jeszcze raz węgiel,  ale następna dawka już będzie mała.  Lps w niebo wzięte,  tubki jak dałem jeść rybą od razu otwarte , glony żyją . Zrobię to co mam do zrobienia , wymienię jeszcze watę, nakarmię tubki oraz ryby jeszcze raz i spokój na dziś. 

Ps : zapomniałem dodać że trochę rudzielca mam na piasku .

Nie strasz tymi auratami nawet... 

Mnie tydzien w domu teraz nie ma az sie boje 😑

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Bart1996 napisał:

Nie strasz tymi auratami nawet... 

Mnie tydzien w domu teraz nie ma az sie boje 😑

Ja dużo kombinuje i zmiany były ostatnio.  Jak trzymałem się planu , to nie miałem problemów zbytnio . Ale prawie 1,5 miesiąca mnie w domu nie było to tak jest . Jak ustabilizuje nowy baniak to będę próbował.  A tobie życzę powodzenia i szkoda że twojego baniaka tu nie ma bo miał bym na co popatrzeć.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Ariel napisał:

Ja dużo kombinuje i zmiany były ostatnio.  Jak trzymałem się planu , to nie miałem problemów zbytnio . Ale prawie 1,5 miesiąca mnie w domu nie było to tak jest . Jak ustabilizuje nowy baniak to będę próbował.  A tobie życzę powodzenia i szkoda że twojego baniaka tu nie ma bo miał bym na co popatrzeć.  

Nie ma na co, uwierz 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Bart1996 napisał:

Nie ma na co, uwierz 😉

Nie p......... , nie wyobrażasz sobie co potrafi ludzi zainspirować. 

Ps : u mnie też nic nie ma według ogółu. 

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Ariel napisał:

Nie p......... , nie wyobrażasz sobie co potrafi ludzi zainstalować. 

Ps : u mnie też nic nie ma według ogółu. 

Aiptasie raczej Cie do niczego nie zainspiruja 😅

I plamki cyjano gdzie niegdzie rowniez Cie nie zachwyca 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Bart1996 napisał:

Aiptasie raczej Cie do niczego nie zainspiruja 😅

I plamki cyjano gdzie niegdzie rowniez Cie nie zachwyca 😅

Może jednak ? Osobiście się nie znamy , ale szanuje twoją motywację,  tak samo jak szanuje kilka osób na forum . I możesz mi nie wieżyć , ale już dawno by mnie nie było w śród was jak by nie ten cały rozpierdol.  Włącznie z baniakami , bo mi też nie idzie jak po maśle,  pewnie jak trzymał bym się reguł ( bo wtedy nie miałem problemow ) , to by było dobrze , ale jakoś ciągnie mnie w inne tematy i przez to jest jak jest.  Czasami myślę by znów zniknąć na kilka lat , jak wcześniej , ale znajduje motywację a to bardzo ważne . Jak by nie było nas tutaj , to nie poznał bym wspaniałych ludzi którzy próbują coś zmienić ( jeszcze nie osobiście ) . Co dokładnie ? Wiesz sam , ale dla innych dodam : że akwarystyka morska dalej jest kulejąca , nie ma ludzi ( akwarystów ) nieomylnych i nie każdy wie co jest grane jak coś nie idzie , czasami mamy szczęście  , czasami wiedzę a innym razem ktoś nas naprowadzi by było lepiej niż jest. 

Taki system. 

Miłej nocy panie i panowie wiedza boli mniej niż jej brak :ru:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Bart1996 napisał:

Taka ciekawostka 🤔

Wiedziales? 

IMG_20220810_191541.jpg

Nie wiedziałem , ale już wiem 😋 . Myślę  , że u mnie padły przez zmiany jakie były.  Wymiana skały , skok zasolenia przez walniętą pompę a co za tym idzie i innych parametrów i na koniec zmiana baniaka . Poczekam jakis czas i znów spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Ariel napisał:

Nie wiedziałem , ale już wiem 😋 . Myślę  , że u mnie padły przez zmiany jakie były.  Wymiana skały , skok zasolenia przez walniętą pompę a co za tym idzie i innych parametrów i na koniec zmiana baniaka . Poczekam jakis czas i znów spróbuję.

Hmmm 

Ja wlasnie wszedlem do domu 😑

Babka zasypala mi auratki piaskiem troche slabo wygladaja a jedna padla napewno 🤦‍♂️

Ale pomimo wszystkiego Ojciec zdal egzamin i dobrze dzialal 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Bart1996 napisał:

Hmmm 

Ja wlasnie wszedlem do domu 😑

Babka zasypala mi auratki piaskiem troche slabo wygladaja a jedna padla napewno 🤦‍♂️

Ale pomimo wszystkiego Ojciec zdal egzamin i dobrze dzialal 😁

Jeśli nie wygląda jak czarny strupek to nie padła.  U mnie tak leciały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Ariel napisał:

Jeśli nie wygląda jak czarny strupek to nie padła.  U mnie tak leciały. 

Jedna wyglada jak czarny strup wlasnie 😏

A lepszym hitem jest krewetka zjedzona przez Cycloseris😅 tylko wasy wystaja 🙈

IMG_20220810_211457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Bart1996 napisał:

Jedna wyglada jak czarny strup wlasnie 😏

A lepszym hitem jest krewetka zjedzona przez Cycloseris😅 tylko wasy wystaja 🙈

IMG_20220810_211457.jpg

Szkoda , z tego co czytałem to ciężko je utrzymać dłużej.  W dodatku nie wiadomo ile miesięcy mają a żyją krótko,  po za tym przy braku pożywienia kurczą się i wyglądają na małe. 

U mnie trochę rudzielca , ślimak przewraca koralowce i pora nakarmić drugi raz tubki .

20220810_212445.thumb.jpg.ca5a313f03d4418980fe10a75bce9870.jpg

Prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu skończę pokój  , niestety brak czasu przez co wszystko się przeciąga . Na sąsiednim forum zostałem podsumowany i w sumie fajnie , to spokój będzie.  Stary baniak prawie wyczyszczony , myślałem najpierw by bodaj malawi w nim założyć , ale pójdzie na sprzedaż.  Pompę obiegową raczej zmienię,  bo to coś kuleje . W przyszłości wpadnie kilka lps , kilka rybek i może ceramikę podmienię na skałę.  

Ps : by nie było że nie dbam .

Przed jedzeniem .20220810_213709.thumb.jpg.b7e76ff103de02955b5d41bdceb6032d.jpg

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Bart1996 napisał:

Noo ladnie tam masz☺

Gdzie ? Bo ja nie widzę . 

Chyba ściana za baniakiem się Tobie podoba . 

Rezygnuje z hodowli fito , nie mam miejsca , ale mam gdzie kupić świeże.  Dziś zauważyłem nową główkę pomarańczowej tubki . Nie mam pomysłu na umieszczenie sterowników od pomp , bo kable krótkie. Będę jeszcze szukał pompy dozującej , bardziej dokładnej niż AM , bo ta może minimum 1ml lać . 

Wszystko przyjdzie z czasem , tak jak stabilność baniaka . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Ariel napisał:

Gdzie ? Bo ja nie widzę . 

Chyba ściana za baniakiem się Tobie podoba . 

Rezygnuje z hodowli fito , nie mam miejsca , ale mam gdzie kupić świeże.  Dziś zauważyłem nową główkę pomarańczowej tubki . Nie mam pomysłu na umieszczenie sterowników od pomp , bo kable krótkie. Będę jeszcze szukał pompy dozującej , bardziej dokładnej niż AM , bo ta może minimum 1ml lać . 

Wszystko przyjdzie z czasem , tak jak stabilność baniaka . 

Zerknij na Easy Reef Booster 😝

Ja jestem zadowolony, skoncentrowany gel , duzo robactwa sie pojawilo, mandaryn grubiutki biega, po koralach tez zauwazylem zmiane odkad leje wiec jest Ok 🙃 na swoj litraz 2.5ml leje dziennie tylko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Bart1996 napisał:

Zerknij na Easy Reef Booster 😝

Miałem wcześniej zamówić , ale jak miałem swoje to tego nie zrobiłem.  Idę starego sumpa czyścić,  bo zaczyna być go czuć.  Dzięki za podpowiedź , może rozejrzał bym się nad większością pożywienia od nich. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi