Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
16 minut temu, Bart1996 napisał:

Jak wygladalo zakazenie? 

U mnie temp ostatnio zaszalala i w czern poszly lekko .. Dwie euphyllie padly ale to jak by zylo. Tez leje fito skoncentrowane w zelu, z mrozonkami zooplankton wpada po za tym nic nadzwyczajnego. Zle wygladaly chwile przez temp dlatego postanowilem spytac 

Jak strup na ranie , zaczyna się od wlotu , czyli otworu gębowego i postępuje,  ciągle narasta i nie może się potem zamknąć,  ciemnienie nie jest tym spowodowane . Z tego co zauważyłem,  bo ciężko coś wyczytać,  to potrafią zmieniać kolory z rultego , białego po czarny . I w dobrych warunkach strasznie szybko rosną,  i skórę zmieniają 2-3  razy w tygodniu . Jednak czasami coś przeszkadza i na górze ciężej odpada .

@Osmodeusz , tu dodam , auraty zamykają się jak się je z wody wyciąga,  nie miałem wyjścia i żyją dalej , w dodatku na wietnamskim forum , znajoma wyczytala to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ariel napisał:

Jak strup na ranie , zaczyna się od wlotu , czyli otworu gębowego i postępuje,  ciągle narasta i nie może się potem zamknąć,  ciemnienie nie jest tym spowodowane . Z tego co zauważyłem,  bo ciężko coś wyczytać,  to potrafią zmieniać kolory z rultego , białego po czarny . I w dobrych warunkach strasznie szybko rosną,  i skórę zmieniają 2-3  razy w tygodniu . Jednak czasami coś przeszkadza i na górze ciężej odpada .

@Osmodeusz , tu dodam , auraty zamykają się jak się je z wody wyciąga,  nie miałem wyjścia i żyją dalej , w dodatku na wietnamskim forum , znajoma wyczytala to samo .

Ja wszystko pod woda robilem 

U mnie bardziej "spuchly" Niz urosly

Nie probowales dzialac antybakteryjnie tak jak w przypadku korali? Nie mowie tu o wyszukanych dipach 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Bart1996 napisał:

Ja wszystko pod woda robilem 

U mnie bardziej "spuchly" Niz urosly

Nie probowales dzialac antybakteryjnie tak jak w przypadku korali? Nie mowie tu o wyszukanych dipach 

Jak nic się nie dzieje i widzisz że tkanka jest gruba to nic złego,  u mnie też tak się działo,  najpierw nabrały masy , potem zmieniały co trochę skórę a na końcu rosły i otwory się powiększyły i nabrały koloru , dopiero potem zaczęły rosnąć. 

Też najpierw w wodzie próbowałem,  najpierw chodziło o róże,  potem o osiadłe,  a na końcu na balkonie oddzielałam od podstawki i te co były zainfekowane . Trwało może 3 minuty , potem wrzuciłem do baniaka i wsadziłem w piasek , 4 dni po tym jak widziałem, że nic się nie dzieje przykleiłem do skały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Ariel napisał:

, tu dodam , auraty zamykają się jak się je z wody wyciąga

Nie mam pojęcia niestety na temat osłonic, ani nie znam nikogo kto utrzymuje je w swoim zbiorniku, ale próbujcie, doświadczajcie 🤗

Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ariel napisał:

Jak nic się nie dzieje i widzisz że tkanka jest gruba to nic złego,  u mnie też tak się działo,  najpierw nabrały masy , potem zmieniały co trochę skórę a na końcu rosły i otwory się powiększyły i nabrały koloru , dopiero potem zaczęły rosnąć. 

Też najpierw w wodzie próbowałem,  najpierw chodziło o róże,  potem o osiadłe,  a na końcu na balkonie oddzielałam od podstawki i te co były zainfekowane . Trwało może 3 minuty , potem wrzuciłem do baniaka i wsadziłem w piasek , 4 dni po tym jak widziałem, że nic się nie dzieje przykleiłem do skały. 

 

Screenshot_2022-07-05-11-25-01-353_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

3 godziny temu, Bart1996 napisał:

 

Screenshot_2022-07-05-11-25-01-353_com.miui.gallery.jpg

Kolorki mega :good2:

 

Dziś przyszły nowe makroglony , świetnie zapakowne ,  woda ciepła,  tylko strasznie delikatne.  Musiałem cyrkulacje skręcić na 10 % , wcześniej była na 40. Do baniaka poszedł potas , żelazo,  jod , np plus , kno3 i kropla jodu . Wszystko w małych dawkach jutro jeszcze wyczyszczę szyby i jadę na urlop . Narazie mam 10 rodzai glonów i dość czerwono w baniaku się zrobiło będę musiał dorwać coś zielonego . 20220705_145704.thumb.jpg.ad1d243ea0940fe7373756fd6859c447.jpg

Wyrósł kilka miesięcy temu ze skały,  do tej pory miałem 2 spore szczepki i ten ma jakieś 15cm obwodu , rośnie jak piłka. 20220705_145647.thumb.jpg.c656b5d709d13298003f6e30f08eaa9f.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Aquaman napisał:

Glony trzymasz jako ozdoby ?

U mnie są razem z koralowcami w głównym baniaku 😅

20220705_180106.jpg

20220705_180059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ariel napisał:

U mnie są razem z koralowcami w głównym baniaku 😅

20220705_180106.jpg

20220705_180059.jpg

Nawet ładnie to wygląda. Ale bałbym się, że kraby się dopadna do tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Aquaman napisał:

Nawet ładnie to wygląda. Ale bałbym się, że kraby się dopadna do tego :D

Ja nie mam krabów,  to tylko szczepki . Czekam aż porośnie coś jeszcze dodam jak będzie dostępne i wpadnie kilka koralowców. 

@Osmodeusz by nie było że zrezygnuje z NP to coś zarezerwowałem jedna szczepka żółta a druga pomarańczowa  , będą u mnie jak urlop mi się skończy.  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Ariel napisał:

@Osmodeusz by nie było że zrezygnuje z NP to coś zarezerwowałem jedna szczepka żółta a druga pomarańczow

Zmierzasz w kierunku, z którego nie ma powrotu 🤗😜😂

 

Powodzenia

 

P.S.  Ciekawie się to zapowiada.

Przecierajcie szlaki, pokazujcie że można - trzymam kciuki 👍

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ariel napisał:

jedna szczepka żółta a druga pomarańczow

Też z przyjemnością zobaczę. 
A czy Istnieje NP, który jest mocno wybarwiony i rośnie tak szybko jak np. Capnella?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Raff2022 napisał:

Też z przyjemnością zobaczę. 
A czy Istnieje NP, który jest mocno wybarwiony i rośnie tak szybko jak np. Capnella?

Biorąc pod uwagę to co wyczytałem to ciężko,  zależy co lubisz ,bo ciągle w np będziesz miał problemy z po4 , ale w odpowiednich warunkach są problemy z no3 . Każde np wymaga dużo jedzenia , w dodatku odpowiedniego , co chodzi o ilość i rodzaj to zależy od tego co kupisz . W dodatku często ilość nie oznacza jakość,  trudny temat . Ale jeśli dobrze karmisz mieszanym i odpowiednio drobnym auraty powinny  się przyjąć,  problem może powstać jak złapią infekcje , lub nie będzie pożywienia . A te w dobrych warunkach dobrze rosną,  tylko ciężko z różmnażaniem i krótko żyją. 

33 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Zmierzasz w kierunku, z którego nie ma powrotu 🤗😜😂

 

Powodzenia

 

P.S.  Ciekawie się to zapowiada.

Przecierajcie szlaki, pokazujcie że można - trzymam kciuki 👍

Jak się nie uczysz to stoisz w miejscu , ale czas płynie,  czyli się cofasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, Ariel napisał:

Biorąc pod uwagę to co wyczytałem to ciężko,  zależy co lubisz ,bo ciągle w np będziesz miał problemy z po4 , ale w odpowiednich warunkach są problemy z no3 . Każde np wymaga dużo jedzenia ,

Nie taki diabeł straszny 😜

Chyba, że wystartujesz na „grubo” i z marszu będą to miękkie azoox, wtedy „d*pa w krzokach” 🤭

Ale kto wie, jeszcze parę lat temu…

Dobra, bo w „legendy” się zagalopowałem 😂

42 minuty temu, Ariel napisał:

Jak się nie uczysz to stoisz w miejscu , ale czas płynie,  czyli się cofasz .

Oj tam - ruch obrotowy ziemi, odwala za Ciebie „całą” robotę 

😂😂😂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Nie taki diabeł straszny 😜

Chyba, że wystartujesz na „grubo” i z marszu będą to miękkie azoox, wtedy „d*pa w krzokach” 🤭

Ale kto wie, jeszcze parę lat temu…

Dobra, bo w „legendy” się zagalopowałem 😂

Oj tam - ruch obrotowy ziemi, odwala za Ciebie „całą” robotę 

😂😂😂

Wszystko jest do zrobienia 🙃 

@Ariel zerknij https://www.algaebarn.com/blog/invertebrates/tunicates/tunicates-in-the-marine-aquarium/

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2022 o 13:27, Ariel napisał:

20220705_145647.thumb.jpg.c656b5d709d13298003f6e30f08eaa9f.jpg

Dobrze to wygląda, ale jak pomyślę o tych wiadrach fitoplanktonu, fosforanach pod sufit i jeszcze, że ziemia się kręci, to zostanę przy Capnelli🤪 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Raff2022 napisał:

Dobrze to wygląda, ale jak pomyślę o tych wiadrach fitoplanktonu, fosforanach pod sufit i jeszcze, że ziemia się kręci, to zostanę przy Capnelli🤪 

Az tak zle to z tym nie jest.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak pisałem wszystko zależy co się chce I jak się do tego podejdzie . Narazie mam ciągłe niedobory azotanów i fosforanów , więc nie jest problemem moja filtracja . Wręcz przeciwnie , skoro dobrze sobie radzi to znaczy że mogę dalej obciążać baniak , w dodatku trzeba wziąść pod uwagę,  że ja mam makroglony w baniaku i to dopiero kilka w dodatku jeszcze małe  , a one do szczęścia potrzebują no3 i po4  jak podrosną to będzie jeszcze większa konsumpcja . Ale dojdzie kilka rybek , kilka np i sytuacja może się zmienić na tyle że nie będę musiał dozować tych składników.  W dodatku raczej nie planuje miękkich azox , chociaż mam je pod ręką i jak przychodzą na sklep to ładnie wyglądają ale to nie moja liga , zapewne będą u mnie jakieś gorgonie , dwie tubki już kupiłem pomarańczową i żółtą,  wiem kto ma czarną na sprzedaż ( tylko osiadłych w baniaku ma miliardy ) , po urlopie będę pomalutku działał,  w dodatku w sezonie ciepłym łatwiej jest makroglony kupić , przez to dostałem te co są już w baniaku , bo wcześniej nic nie było.  Pomału będę zasiedlał zbiornik , tubki w jednym sklepie koło mnie były plagą dopóki zbiornik nie pękł więc tu też zależy jak im podpasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×