Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
3 godziny temu, Boos82 napisał:

Zjawiskowo wygląda te akwarium 🙂

Dziękuję.  Mimo starań nie wszystko idzie jak należy.  Niestety niektóre glony co zamawiam się nie przyjmoją , w dodatku strasznie syfi się woda i nie chodzi o poziom nutrienów,  bo tych mi brakuje i dozuje,  ale o resztki roślin.  Wata to wyłapuje ale w układzie mojego sumpa jak dam koszyki to nawet dnia nie wytrzyma , a jak dam kratkę i na to watę to część syfu przy wymianie waty leci do sumpa . Ale dziś wycinałem w sumpie cały zrzut i zamontowałem rollermat , chociaż jedno powinno iść jak trzeba . Kopiłem też spryskiwacz by mangrowce zraszać bez wyciągania . Chciałbym niebieskie makroglony,  ale w eu można zapomnieć , jest jeszcze kilka co czasami się pojawiają i trawa morska , ale przez prawie 2 lata szukania i zbierania szczepek doszedłem tylko do tego co mam . 

Roller po 40 minutach od założenia. 

20220831_222159.thumb.jpg.bfe059985b48378abd013982957ba0c6.jpg

więc z glonami czysto nie jest 🤣

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do dzienniczka

nic nie zmieniać jak się nie ma czasu , źle podłączyłem czujnik i co trochę się w nocy budziłem by przewijać rolkę ręcznie  😪 ,  ale syfu strasznie dużo.  Sporo miejsca mi ten rollermat zajmuje , ale odpieniacz i co najmniej 2 filtry przepływowe się zmieszczą . Jak by kogoś interesowało .

Z nastepnych zakupów to grzałka  , bo w tej chwili mam dwie,  raczej wymienię obiegówkę. Potem dojdą jakieś małe cyrkulacyjne i nastepna pompa dozująca. 

Po za tym to co mam , kiedyś było chwastem ze skały,  teraz nie idzie dostać. Taka zagwozdka , by przemyśleń było więcej. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem jaki widzę z makroglonami , jeśli urosną do pięknych rozmiarów,  tak jak moja Ulva i cześć się oderwie a następnie wpadnie na grzebień,  to fajnie jak macie farta i jesteście w domu . Miałem teraz taką sytuację i zablokowało całość,  a to tylko część glona . I tak dolewka dolewa i dolewa , ale wydawało mi się zbyt długo i zapaliłem światło , ściągnęłem i zrobiłem kolejną szczepkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Osmodeusz ta na górze,  to ta o której tobie pisałem . Glon usunięty i zobacze co będzie dalej. 

20220905_210541.thumb.jpg.62a609788b9b1868e58e9f9eb740d9ad.jpg

Tu ta sama odmiana , szkoda że fotki nie są dobre bo ma zielony kolor i świetnie wygląda .

20220905_205821.thumb.jpg.17b525ce92c7e48920b05a5fb0f08540.jpg

I moja szarańcza podczas karmienia .

Wyleciało do tej pory około 2l siporaxu. 

No3 między 5 a 10 😎 przy dozowaniu samego NP plus według zaleceń .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i to się nazywa długi film😜.
Dobrze, że chociaż Pholidichthys leucotaenia zdążyłem zobaczyć. Przypomniałem sobie, że też u mnie pływa przynajmniej pływała, już kilka tygodni jej nie widziałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Raff2022 napisał:

No, i to się nazywa długi film😜.
Dobrze, że chociaż Pholidichthys leucotaenia zdążyłem zobaczyć. Przypomniałem sobie, że też u mnie pływa przynajmniej pływała, już kilka tygodni jej nie widziałem 

I tak dłuższy od twojego 🤣 .

Mam dwie babki :tongue: i za żadne skarby ich nie oddam . Ciężko ospę przeszły,  ale już jest dobrze , jedzą wszędzie pływają i przestały się bać .

Tu trochę lepiej,  ale to jeszcze nie to . Nie ma głębi koloru co ja widzę na codzień. 20220905_212307.thumb.jpg.702cf1d077eac1f7b1707024eb8673f1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Ariel napisał:

I tak dłuższy od twojego 🤣 .

Mam dwie babki :tongue: i za żadne skarby ich nie oddam . Ciężko ospę przeszły,  ale już jest dobrze , jedzą wszędzie pływają i przestały się bać .

Tu trochę lepiej,  ale to jeszcze nie to . Nie ma głębi koloru co ja widzę na codzień. 20220905_212307.thumb.jpg.702cf1d077eac1f7b1707024eb8673f1.jpg

.... 

Mnie narazie jedyne co cieszy to.. 

- to 🙄

 

Screenshot_2022-09-06-13-19-47-571_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Osmodeusz napisał:

tak mi się skojarzyło :good2:

Zajefajne wygląda , zauważyłeś brak widocznych pomp ? Oprócz dwóch, nie zauważyłem innych . Myślałem nad przesunięciem skały bardziej na środek.  Glony dużo zajmują miejsca i dla innych braknie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczepka jaką zamówiłem była licha i nie tak gęsta , w dodatku kilka razy w cyrkulator wpadła i ją zmieniło :facepalm: . Ale resztki przykleiłem na kropelkę i teraz daje sobie radę. 20220908_101319.thumb.jpg.fe5ba74ecc2482ab43a55f90ac5fced3.jpg

Gorzej z jedną odmianą caulerpa ta jak zawsze u mnie rosła chociaż nie chciałem,  to tak teraz marnieje i staje się przezroczysta a co za tym idzie może wypuścić zarodniki , przez to muszę przycinać i robić małe szczepki .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Osmodeusz napisał:

Taki tok rozumowania mam, nie skomplikowany

Ja wiem czy taki nie skomplikowany ? 

Biorąc pod uwagę wymagania żywieniowe  , to do łatwych nie należą , dla mnie to taki problem jak z konikami . 

Po przenosinach na nowy baniak , nie leję fito i widzę że robale nie namnażają się tak jak wcześniej.  Spirulinę suszoną czasami dam , ale to żadko. 

W dodatku u mnie przy tym co mam dwie pompy cyrkulacyjne się nie sprawdzają , muszę jeszcze dwie lub 3 dodać . Więc może im potem wiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Ariel napisał:

Biorąc pod uwagę wymagania żywieniowe  , to do łatwych nie należą , dla mnie to taki problem jak z konikami . 

wymagania podobne jak z Mandarynkami, na pewno odpada "świeży zbiornik"

https://www.reef2reef.com/threads/reef-aquarium-fact-268-pipefish-need-a-species-only-tank-to-be-able-to-thrive.106376/

temat jak świat stary - trochę linków Ci powklejam :biggrin:

 

https://www.saltwateraquariumblog.com/pipefish-care-guide/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Osmodeusz napisał:

wymagania podobne jak z Mandarynkami, na pewno odpada "świeży zbiornik"

Może kiedyś spróbuję.  

Narazie muszę opanować cyrkulację by syfu tyle nie zalegało i chyba kupię z 6 krewetek bo miałem ostatnio róże w baniaku , pewnie gdzieś się jeszcze jakaś znajdzie i widzę że jest kilka osiadłych . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ariel napisał:

widzę że jest kilka osiadłych . 

A na te ślimaki też jest jakiś naturalny sposób żeby się ich pozbyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Boos82 napisał:

A na te ślimaki też jest jakiś naturalny sposób żeby się ich pozbyć ?

można spróbować z Engina (Pusiostoma) mendicaria, ale może polować też na inne bezkręgowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Osmodeusz napisał:

można spróbować z Engina (Pusiostoma) mendicaria, ale może polować też na inne bezkręgowce

U mnie 3szt tego slimorka wykosily wszystkie osiadle. Zyja nadal, bez strat w obsadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×