Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Osmodeusz napisał:

jakoś nie bardzo

Ok, nie było tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rutynowa robota jak jest durszlak założony od AM zamiast skarpety . Pompa , wąż i poszedł skoksem by sump odmulić.  20221006_125530.thumb.jpg.9727f3b32a0e948edb041484bc5655ae.jpg

Rury już poklejone , rezerwę jednak puszczę tak jak była i nie będzie wpięta w roller . Obieg podłącze jak wrócę z pracy , jakoś o 23 powinien znów normalnie działać.  Podmienię pompę obiegową i zobaczę czy ta będzie trzymać fason . Jutro jak się wyrobię będzie zadyma w baniaku , trzeba szyby poczyścić , przedmuchać skałę i pogrzebać w piachu .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamykam temat .dzięki za wszystko.  

Trochę sprzętu dokupiłem,  baniak będzie stał choć miał bym kredyt na opłacenie pradu brać.  Ale co mam w sumpie i dalsze losy baniaka , nie będę omawiał.  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ariel napisał:

Zamykam temat .dzięki za wszystko.  

Co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Raff2022 napisał:

Co się stało?

😅 nic . Tak po prostu nie będę wstawiał aktualizacji co sie dzieje i co kupiłem . Trochę przemyśleń miałem w ostatnim czasie podczas problemów ze sprzętem , trwało to trochę i doszedłem do wniosku  , że sprzęt nie powinien być reklamowany , a baniak jest dla mnie , bo to ja się nim opiekuję i to ja inwesuje by zwierzaki dobrze się u mnie czuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ariel napisał:

baniak jest dla mnie , bo to ja się nim opiekuję i to ja inwesuje by zwierzaki dobrze się u mnie czuły.

No nie do końca tylko dla Ciebie🥹

Przyzwyczaiłem się do czytania Twoch zmagań. Mogę nawet powiedzieć, że wpisałeś się na stałe do mojej codziennej  porannej kawy. Podobnie, jak niedziela u Kataniego. Nie ma w niedzielę kawy bez testów😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, Raff2022 napisał:

No nie do końca tylko dla Ciebie🥹

Przyzwyczaiłem się do czytania Twoch zmagań. Mogę nawet powiedzieć, że wpisałeś się na stałe do mojej codziennej  porannej kawy. Podobnie, jak niedziela u Kataniego. Nie ma w niedzielę kawy bez testów😄

Biorąc pod uwagę ile zainwestowałem ponoć w nawoczesny i najlepszy sprzęt a jakie mam osiągnięcia to tragedia.  Sam złom i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Ariel napisał:

Biorąc pod uwagę ile zainwestowałem ponoć w nawoczesny i najlepszy sprt a jakie mam osiągnięcia to tragedia.  Sam złom i tyle

He he, wszyscy to przerabiamy.

Po burzy przychodzi spokój, wystarczy poczekać💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ariel (dla rozluźnienia) nie wkładaj kostki do akwarium, bo się piana zrobi - i pewnie wykipi🤦🏻‍♂️🤗😂

https://nano-reef.pl/forums/topic/115064-„mój-pierwszy-raz”-52l/page/3/?tab=comments#comment-1209411
rozumiem decyzję, tym bardziej jak czytam takie farmazony forumowe, najlepsze że ktoś to gdzieś powtórzy - że nie, nie można - bo piana 😂😂😂

Powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

@Ariel (dla rozluźnienia) nie wkładaj kostki do akwarium, bo się piana zrobi - i pewnie wykipi🤦🏻‍♂️🤗😂

https://nano-reef.pl/forums/topic/115064-„mój-pierwszy-raz”-52l/page/3/?tab=comments#comment-1209411
rozumiem decyzję, tym bardziej jak czytam takie farmazony forumowe, najlepsze że ktoś to gdzieś powtórzy - że nie, nie można - bo piana 😂😂😂

Powodzenia

Osmo właśnie wróciłem do domu , przygotowuję jedzenie dla ryb i tubek , myślę zobaczę co ludziska popisali na forach no i trafiłem na ten post co podałeś w linku 😪 , no i nie wiem śmiać się czy płakać.  No myślę zajmę się czymś bo .... i będzie źle . Ale korci by tam coś napisać.  Ciekawe co użytkownik ReefMaxa by powiedział o zamknietym baniaku . Lub znajomi co w swoich baniakach mają filtry wewnętrzne fluval i co jakiś czas leci na max napowietrzanie przez dyfuzor . Ale lepiej siedzieć cicho bo szkoda nerwów.  Jest bardzo dużo baniaków zamknietych i wszystko smiga i dużo co jest napowietrzanych , ale trzeba sie do tego dokonać. Sam myślałem by napowietrzać w nocy ale musiał bym sump odpowiednio przykryć .

Ale nie bo piana bedzie i wykipi 😜

To ta tubka co miałem z nią problem .

20221007_204458.thumb.jpg.2699ca967617c02d2e6ed83fe89028c5.jpg

A to taka sama co nie miała problemów z otwieraniem się 

20221007_204450.thumb.jpg.9447fd0cfd23ceac53123c5a023ed421.jpg

Za jakiś czas jak wkoncu uporam się z problemami technicznymi , będzie więcej takich i innych cukierasów . Dendro nie ma w żadnym niemieckim sklepie a w Polsce są i to trochę mnie dziwi .

Właśnie zastanawiam się czy nie kupić codium bursa , fajny kartofel i mam placyk .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Ariel napisał:

korci by tam coś napisać.  

Szkoda czasu i prądu 😂

Niech się to tak kręci, przykre ale trudno…

Powiesz, że to nie tak (nieprawda) to i tak Cię oplują, także wyje…ne nie mój problem, nie mój zbiornik😜

Na marginesie, jak to wykminił z tą pianą?

🤔😳😜

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Na marginesie, jak to wykminił z tą pianą?

Chyba w sumpie miał zbyt duży spad i coś się spieniło , bo czasami tak też mam 😂 .

Ale nie wytrzymałem i cusik napisałem :whistling::whistling:

8 godzin temu, Raff2022 napisał:

He he, wszyscy to przerabiamy.

Po burzy przychodzi spokój, wystarczy poczekać💪

Raczej po jednym popsutym sprzęcie,  psuje się drugi i tak w kółko.  Zamiast się cieszyć z tego co masz musisz reklamować,  wysyłać,  robić terminy itp. 

Na nowym sprzęcie mógł bym pociągnąć Twój baniak , czyli mam zamiar dość sporo karmić.  Mam nadzieje , że firma na którą postawiłem to dalej to co było,  a nie tylko znaczki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Ariel napisał:

Ale nie wytrzymałem i cusik napisałem

jak nie szkoda Ci czasu, nikt nie broni :thumbsup:

ja wolę się już jednak zająć swoją "menażerią" - teraz akurat pora karmienia niefotek, wielkie słowo :biggrin:

wrzucam kostki, i patrzę :D:D:D

 

P.S   Jeśli ktoś nie ma ochoty na poświęcenie godziny, czy paru godzin na poczytanie (poszerzanie wiedzy) o hobby którym się interesuje przecież?

(chyba, że nie jest to hobby) to nie jest wart poświęcenia, nawet 5 min. stukania w klawiaturę. Ten czas lepiej poświęcić na "dłubanie przy swoim", czy też kombinowanie, co by tu jeszcze odpie....nić :whistling:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Osmodeusz napisał:

jak nie szkoda Ci czasu, nikt nie broni :thumbsup:

ja wolę się już jednak zająć swoją "menażerią" - teraz akurat pora karmienia niefotek, wielkie słowo :biggrin:

wrzucam kostki, i patrzę :D:D:D

A jak myślisz co ja teraz robię :drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 godziny temu, Ariel napisał:

Zamykam temat .dzięki za wszystko.  

nie chcesz nie pisz, Twoja decyzja

Ale popatrz, jeszcze nie tak dawno mówiłeś, że niefotki to nie twoja liga - dziś sam masz je w baniaczku:good2:

Jeszcze nie tak dawno, nikt tych zwierzaków nie utrzymał dłużej jak rok - a dziś?

Dziś potrafimy je już rozmnażać, fragować - bez szkody dla tych zwierząt, tak więc idziemy do przodu - nie cofamy się w tym hobby, i sporo już tych "wariatów" jest, choć nie wszyscy o tym trąbią na forach - bo i po co?

Miało się nie udać na kranówce - udaje się

Nie da się ich utrzymać w mieszanej obsadzie (tylko system pod nie) - no da się

Nie uda się na "kubełku", bez odpieniacza ... - no udało się

 

Zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej... a Ty dalej rób swoje (tylko z głową) :biggrin::woot::whistling:

Setki godzin na telefonie, rozmów, grzebania w internecie po forach (z tajwańskimi włącznie :facepalm:) masa potknięć i nieprzemyślanych zupełnie decyzji, ale są jakieś rezultaty, a z nimi niesamowita radocha, bo kur... się udało - jest ...:drinks:

a potem znów, od początku - i wtedy ma to sens

 

Światła nie gasną latamy zapierdalamy :drinks:

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Ale popatrz, jeszcze nie tak dawno mówiłeś, że niefotki to nie twoja liga - dziś sam masz je w baniaczku:good2:

Bo to nie moja liga 😅 , mam i sie staram , jakoś idzie . Może nie super , ale tak jak wyżej pisałem,  a nie pisze z palca tylko tak jak jest u mnie .

Tak naprawdę zawsze mi się podobały,  ale ciągle jest powtarzane , że ciężko i się nie da . Ale skoro niektórym się udaje , to czemu ma się i mi nie udać skoro sporo czasu poświęcam o różnych godzinach by baniak jako tako wyglądał i na czytanie . Wszystko co wstawiłeś o niefoto przeczytałem kilka razy , potem szukałem gdzie indziej , wszystkiego nie wiem i pewnie nigdy nie będę wiedział , kilka miesięcy drążę temat i praktycznie co dziennie szukam informacji co i jak robić by było dobrze . Nie jestem leniem , tylko ten je..... sprzęt mnie dobija . I czasami to co znajduje jakie ludzie bzdury napisali . 

Najbardziej cieszy fakt , że wiele zbiorników znalazłem naprawdę prostych , po kosztach a korale w nich rosną super i są dość dobrze opisane , począwszy od sprzętu,  karmienia , zwierzaków po temperaturę w zbiorniku i rutyny w prowadzeniu baniaka . Pewnie przez to mieszam swoją obsadę glony/korale i doszedłem do prostego wniosku taki baniak ma rację dobrze funkcjonować nawet jak pompa siadzie czy filtracja . Prawie dwa tygodnie nie miałem filtracji mechanicznej i dobrej cyrkulacji , miałem cyjano i dino , ale nawet te proste sps co mam rosną dalej i są grubsze niż były.  Wystarczyło przedmuchać skałę obok raz na dzień i odmulać sump jak miałem czas . 

Wszystko co wiemy składa się z chęci utrzymania kawałka rafy w domu przez wielu akwarystów , tego że próbowali coś zrobić a nie siedzieli i czekali na gotowe . Z tego , że opisali krok po kroku jakie problemy mieli , dyskutowali i dalej próbowali i tak w kółko aż się udało i mogło być powielane przez innych akwarystów. Między innymi zawsze opisuje nie tylko jak to pięknie i kolorowo jest w moim przypadku , ale również ile muszę się ...... , by to miało ręce i nogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Motywację do działania dają mi 4 osoby i raczej każdy z nich wie o kim teraz piszę.  Jedna z nich nie jest długo w temacie i różnie bywa z jego baniakiem , ale stara się i idzie w NP . Takie coś mocno motywuje . Więc nie będę taki i również będę się starał,  dalej będę baniak opisywał i jego problemy . 

Więc tak po pierwsze mam zamiar iść w azox/np . Nie wiem czy mi wyjdzie , bo większe wyjadacze polegli , do tej pory zawsze starałem się mieć proste baniaki , jednak coś jest w tych koralowcach co zawsze przyciąga moją uwagę.  W tej chwili mam tylko kilka Tubek i mniejsze oraz większe problemy , muszę się sporo nauczyć by były w jak najlepszym stanie , a nie raz tak raz tak , bo to nie o to chodzi . 

Sprzęt który dokupiłem to jebao mlw 20 , jebao mdp 10000 , deltec 1500i i deltec vf 8000 . 

Zastanawia się jeszcze nad oswietleniem .

Koralowce fotosyntezujące które mam i glony , zostaną oddane i zostaną same .... . Potrwa to jeszcze jakiś czas zanim przestawię się całkowicie , ale taki jest plan .

20221008_220527.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie tam , cusik

https://youtu.be/HJnmduNOMpo

20221009_221501.thumb.jpg.d81e1eaeb7ee2a98f8c80da04c80380f.jpg

Poszło dzisiaj przemeblowanie w baniaku , podmiana , wymiana obiegowki i przestawiłem pompy cyrkulacyjne.  Zamówiłem 20 ślimaków i kolejną tubkę. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×