Skocz do zawartości
tomajk

Akwarium tomajka po katastrofie.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety potomstwo chromisów zostało pożarte przez ryby, bidoki mozolnie składają ikrę kolejny raz.

dsc9904.jpg

Dorzucę jeszcze kawałek korali.

dsc9936.jpg

dsc9927.jpg

dsc9935d.jpg

W końcu nie samym kawiorem człowiek żyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey to znowu JA :)

Kurza twarz, kiedyś na samym początku kupiłem pułapkę na kraby dla tego żeby nie było co w nią łapać, czyli jak jest lekarstwo nie ma choroby. No i psia kość jednak się przypętała, nie wiem czy to jest

"choroba" czy też nie, ale nie wygląda mi to dobrze. Choć na Reeflaxie piszą tylko żeby nie jeść, bo bardzo trujący, to ja mam zamiar jedynie go odłowić i ulokować, nazwałbym to W ODOSOBNIENIU.

Przedstawiam tego Jegomościa, jak na mój gust to jest to Platypodia granulosa choć mogę się mylić.

dsc0193wj.jpg

Fotkę robiłem przed chwilą, więc po ciemnicy, czyli lampą dowalone, a i pozycja tego osobnika ni jak nie pasująca do dobrego portretu.

Jednak odezwał się we mnie zew myśliwego i będę polował na niego, bo nuuudy już się zaczęły robić, nic tylko karmienie i karmienie.

O dziwo jakoś nic nie zginęło a krab ten ma już dobre 3cm średnicy samego tułowia. Choć ostatnie zachowanie jednej z moich babek wskazywało na to, że coś się może dziać, ale ja sądziłem, że przyczyna jest inna. No cóż POLOWANIE czas zacząć :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą takiego upolowałem. Wcisnął mi się krzak stylo i przegiął po maxie ... podgryzał polipy. Jego pancerz miał około 1,5cm srednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój kurcze ciut większy, bo sam korpus ma około 3cm średnicy.

Jak go zobaczyłem to normalnie nie moglem uwierzyć własnym oczom, U MNIE TAKIE ZWIERZE i ja do tej pory nic nie widziałem.

Tomaszu a powiedz czym on się głównie żywi i jak go złapałeś? Ja jak na razie nie zauważyłem by coś było podgryzane, owszem widzę od czasu do czasu pokruszone końcówki co niektórych korali, ale zauważyłem, że to się zdarza rybom podczas jakiś utarczek czy gonitw, po prostu jadą "po pachołkach" ale to nawet pozytywny skutek odnosi bo się rozkrzewiają korale ładniej.

Krewetka na zanętę jest, pułapka czeka, ja w blokach startowych do polowania, chcę go złapać choćby z tego względu by się przyjrzeć dokładnie tej bestii no i ponoć trujący bardzo, hmm może się przydać :ok:

Wyląduje w wydzielonym miejscu w sumpie i tam będzie karmiony a nie "samowolka" jakaś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęscie bo bidulek wpadł w krzak Stylophory. No to ja wtedy z koralem go hyc z wody i pensetą do siaty. Miałem szczęście. Kilka godzin po zgaszeniu wychodzi kilka innych "szkodników" ze skał. Niestety do nich nie da sie dobrać. Szybkie i szpetne sa te dzikusy :).

Trudno mi powiedziec czym się żywi. Od kilku dni przesiadywał na koralowcu i dopiero wczoraj zobaczyłem że skubaniec podjadał polipy. Wczesniej zapewne siedział w skale i czekał aż Stylo się rozrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś tu zagląda, choć nie zawsze pisze, wiec nie mogę tak na sucho trenować:spiteful:

Kraba pomimo iż sumiennie pilnowałem nie dało się lepiej zfocić niestety :dance3: a że nie jestem też tak bardzo tym podniecony, wiec yhmm szkoda, ale jak na razie lepiej nie będzie.

dsc0206v.jpg

Fotka szczepki, wlaściwie to już nie będzie szczepka, tylko pełonowymiarowym koralem do akwarium. urosło to i inne temu podobne w mgnieniu oka .

TAKIE BYŁO niespełna 3 miesiące temu:

dsc8811.jpg

TAK WYGLĄDAŁO perę dni temu:

dsc0250b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładna bestia. Aż szkoda że 'niedostosowana gastronomicznie'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem ładna bestia. Aż szkoda że 'niedostosowana gastronomicznie'.

Trafiłeś normalnie w DYCHĘ :spiteful:

Żeby tak jeszcze paradował choć do żarcia, byłoby to już całkiem idealnie. Jednak niespodzianki i tajemniczość, tez są jaką formą atrakcji :dance3:

Jutro jak nie padnę na pysk, to sesja i kolejne fotki :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sliczne foty strzelasz... I choc wiem ze umiejetnosci sa najwazniejsze to jednak bez przynajmniej 2.8 na bagnecie nie dam rady takiej cyknac 8-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegeye Faktycznie szkło to podstawa, ale nie jest tak źle, ja i tak przymykam przysłonę do 7-8 albo i bardziej. Więc szkła kitowe oprócz słabej ostrości tez powinny dać radę, przynajmniej da się zrobić miniatury do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie jakiegoś tam pokarmu nie daję, ale zauważyłem, że w mieszance mrożonek, (solowiec, lasonogi, serca wołowe ze szpinakiem, serca indycze, czerwony plankton, spirulina ON) jest taka ilość drobniutkiego pyłu który pewnie jest dobrym pokarmem dla korali. Daję obecnie około 26kostek dziennie i jak na razie widać wystarcza, odpieniacz podniesiony na maksa i jeszcze przykręcony tak by prawie nic nie wywalał, dosłownie czarną maź, dzięki temu chyba też udało mi się opanować problem z dozowaniem dużych ilości mikroelementów. Uff wreszcie ulga bo już miałem dość z tymi jodami strontami ABC potasem i czort wie jeszcze z czym.

Pstryknąłem przed chwilą dwie fotki baniaczka.

dsc0315t.jpg

dsc0318gg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał to się mówi "scenka opada":biggrin:

Przedstawiam moją montiporkę o której zdrowie nie dawno miałem obawy. Robal sobie poszedł w głąb skałki i ładnie wszystko się zagoiło.

Dobrze że nie robiłem paniki, łamania, leczenia i innych takich, dobra woda, papu i wszystko gra i buczy :)

dsc0325ph.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak będę w twoich rejonach to masz wizytę murowaną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje wejsciowka do tego oceanarium, czy sa znizki dla studentow i emerytów, wejscia grupowe sa tansze?? :)

zbiornik imponujacy!!brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile kosztuje wejsciowka do tego oceanarium, czy sa znizki dla studentow i emerytów, wejscia grupowe sa tansze?? :)

zbiornik imponujacy!!brawo!

Skrzynka browara, 5kg karkówki, 0,5m3 ładnej buczyny na ognisko, reszta się znajdzie na miejscu :) To dla pełnoletnich, ci nieletni połowę i bez browara, starcy podwójnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×