Skocz do zawartości
tomajk

Akwarium tomajka po katastrofie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam na początku tego tematu wszystkich pozytywnie zakręconych morszczyzną.

Tak wiec mam baniaczek po "przejściach" bo łatwo nie miało przecież być, ale idzie do przodu i chyba w dobrym kierunku. Pewnie część z was zna moją historię, z NR ale i tu postanowiłem się nie tylko wymądrzać, ale i ewentualnie zaryzykować cięgi i pokazać swoją "kałużę" :rolleyes:

Trochę nie chronologicznie, ale może będzie ciekawie, a jak nie będzie zainteresowania, to przynajmniej serwera obciążać nie będę :dance3:

To ostanie przejście, to KATASTROFA !!! puścił fragment spoiny silikonowej, po DWÓCH miesiącach, miękka jak [G ] DenBraven akwarystyczny NIE POLECAM !!! na pewnym odcinku po prostu część spoiny została wypchnięta i woda POSZŁA na podłogę i do piwnicy.

Cała awaria miała miejsce w piątek nad ranem, a w sobotę po południu już było wszystko naprawione i zwierzyniec na miejscu.

Zaprezentuję parę zdjęć dziś zrobionych, w miarę zapotrzebowania i czasu przed kompem, pokażą się kolejne.

Baniaczek młody, tak między 4dni a 6 miesięcy, z obliczeń wyszło mi że tak raz na 2 miesiące mam albo przenosiny albo awarię, ale jakoś daje radę.

Ogólnie zakręcone i dosłownie i w przenośni.

dsc_6352m.jpg

Mój ulubieniec Franuś żarłok.

dsc_6271m.jpg

I parę innych zwierzaków.

dsc_6290.jpg

dsc_6307.jpg

dsc_6308.jpg

dsc_6297.jpg

dsc_6305.jpg

Choć niby amator-fotopstrykacz ze mnie to jednak akwarium to coś nowego i się uczę dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwarium :rolleyes: jak zarośnie koralami będzie cudo

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Twoje akwaria przeszły parę rewolucji.Daj pożyć temu baniakowi parę miesięcy własnym życiem, a na pewno odwdzięczy się pięknym wyglądem!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz ostanie to było całkowicie niezamierzone przekładanie, ale co zrobić.

Mimo wszystko wygląda na to że ta ostatnia rewolucja spowodowała bardzo pozytywne zmiany w systemie. Pluję za siebie 3 razy i pukam w niemalowane by się tak utrzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa plując z wiatrem idzie się na łatwiznę ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbiornik super, i taki inny.A jak to wszystko wygląda od strony technicznej?(jeśli można zapytać)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to standarcik, sump z refugium, odpieniacz KZ-M, GHL Profilux pompy do Balinga, cyrkulacja Tuzne 2x6105 i 2x6055, powrót Deltec 8070, światło 14xT5 54W+1xHQI250 AM10000 i parę drobiazgów. Stoi reaktor do ZEO ale jeszcze się wstrzymuję, do tego myślę o reaktorze wapna bo z tymi proszkami do B to kur.. jakieś ciągle są problemy.

Jak mi stuknie na liczniku że T5 mają po 2000h to wywalam i montuję panele LED, wychodzi na to, że za 40dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochłonąłem po wszystkich "przeprowadzkach" a właściwie ochłonęło moje akwarium, trzeba teraz czasu by podrosła "zawartość" ale chyba ma się jak na razie dość dobrze i ma chęć do życia.

Parę dzisiejszych zdjęć.

dsc_6923.jpg

dsc_6878.jpg

dsc_6864.jpg

dsc_6848.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Piękne fotki :good:! A tak z innej beczki: jakoś nie udzielasz się już na innym forum morskim? Przepraszam, ale jeżeli uważasz, że to wścibskie pytanie to nie odpowiadaj B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk - co ExIF'y wywaliłes ? :-D

Hehe. O to samo chciałem zapytać.

Fotki najwyższych lotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon D300 + Nikor Micro 60 f2.8

Tak na Nano-Reef pewien człowiek uważa, że ma władzę i może sobie ostrzeżenia dawać według własnego widzimisię, dla tego najzwyklej w świecie nie zadaję się z gówniarzami. :good: odszedłem i najprawdopodobniej nie wrócę tam, bo i po co, był wątek na który liczyłem, że coś się dowiem ale dzięki takim moderatorom to tam jest tylko koncert życzeń i dziecinada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze parę fotek z dziś, tym razem pozostawiłem EXIF

Usuwam bo to dodatkowe 25kB a nie raz pliki ważą ponad 250kB więc jadę tak z przyzwyczajenia. Z drugiej strony nie uważam żeby EXIF w czymkolwiek pomógł zainteresowanym, w końcu warunki jak w każdym akwarium inne, i odległość i światło.

Zamieniłem się z kolegą na szkiełka bo nie miałem żadnego makro, dzisiejsze fotki robione N AF-S 60f 2.8 Micro, poprzednio męczyłem AF 50f 1,4 ale zbyt duża odległość ostrzenia, a pierścienie to do kitu jak wiadomo. Coś tak widzę, że do większości zastosowań dobry wybór, do zrobienia dobrej fotki całości nie bardzo wiem co zrobić. Trochę się wyprztykałem z kasy więc na razie o kupnie szkieł to muszę zapomnieć, ale jak kryzys minie, to powinny się pokazać dobre zdjęcia i całości.

dsc_6815.jpg

dsc_6791.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×