Skocz do zawartości
tomajk

Akwarium tomajka po katastrofie.

Rekomendowane odpowiedzi

hohoho niezłe acry :) czkam aż mocniej podrosną jak zakryją cała skałę.

ile godzin dziennie dłubiesz w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do światła, to mam dwa własnej roboty moduły po 7 świetlówek T5 - 54W

począwszy od przedniej szyby, jest ATI Actynic, KZ Fiji Purple, później 4szt ATI Aquablue Specjal, i na końcu ATI Blue Plus. Te wa moduły są w częściach bocznych, centralnie w narożniku jest jedna lampa HQI 250W AM Aqualine 10000 co eidać z resztą na zdjęciach, że w narożniku lekko "żółtawo".

Od razu powiem że nie bawię się absolutnie w żadne wymiany okresowe, te źródła światła pracują mozolnie już od roku i nie zamierzam zmieniać. Jedynie przy modernizacji obudowy pójdą w zapas białe świetlówki a być może dołożę samą aktynikę, lub coś innego bardzo niebieskiego, gdyż kolejne żarniki AM 10000 czekają.

Akwarium jest zewnętrznym narożnikiem o długości boków 2x200cm, grubość to 70cm i wysokość również 70cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny baniak :) z tymi szczepkami to mogę cię trochę odciążyć jeśli nie masz gdzie ich ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie Rafal gdzie sie zmieszcza, caly baniak tez zarosniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile godzin dziennie dłubiesz w akwarium ?

Hmm policzmy:

rozmrożenie pokarmu - czas na fajkę : biggrin:no będzie tak z 10min

wrzucenie jedzonka do akwarium i przyglądanie się jak szamają - 5min

raz w tygodniu robię "dym" i jakieś tam przedmuchiwanie - 30 - 60min

podzielone na każdy dzień tygodnia wyjdzie no tak z 10min.

Raz na dwa tygodnie robię trochę więcej, bo to balling, to testy, to różne inne takie tam, wiec też można przyjąć na jeden dzień 10min

Od czasu do czasu coś tam, to niech będzie 3 min.

Podsumowując wszystkie dane wychodzi na to że dziennie na moje hobby poświęcam co najmniej 45min nawet do godziny. Nie liczyłem przesiadywania na forum i klepania po klawiaturze bo to biorąc inne tam GG akwarystyczne zajmuje hoho :) wolę się nie przyznawać. :good:

Tyle tylko, że to jest moje hobby, lubię to robić, moczę łapy już 33 lata, skóra rak się już przyzwyczaiła, że gdybym odstawił to zajęcie nabawiłbym się jakiejś łuszczycy albo innej choroby, tego nie da się odstawić. :):D:good:

Tak na poważnie, to poza karmieniem, wstrzyknięciem jakiś tam fluidów to nie robię na co dzień nic więcej, raz na 3 dni przegarnę czyścikiem szyby, rozgarnę babciną "żwirownię" no i poprzyglądam się czy wszystko jest OK. Sama przyjemność :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik super jako wielkość ale te kolory tych korali to tragedia wszystko brązowe parametry wody pewnie kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbiornik super jako wielkość ale te kolory tych korali to tragedia wszystko brązowe parametry wody pewnie kosmos

To zalezy do czego sie dazy. Tomajk jakos nigdy nie wykazywal ciagot do majtowych kolorkow. W tym akwarium urzeka raczej harmonijne polaczenie wszystkich elementow i swietna imitacja prawdziwej rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zalezy do czego sie dazy. Tomajk jakos nigdy nie wykazywal ciagot do majtowych kolorkow. W tym akwarium urzeka raczej harmonijne polaczenie wszystkich elementow i swietna imitacja prawdziwej rafy.

tak jest racja,ja już miałem majtkowe korale,i potem pstryk i miałem pełne gacie :D i po majtkach,lepiej ciemniejsze korale i sen spokojny no i majtki czyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest racja, ja już miałem majtkowe korale i potem pstryk i miałem pełne gacie :D i po majtkach, lepiej ciemniejsze korale i sen spokojny no i majtki czyste

lepiej by tego nie uzasadnił sam tomajk :P

a tank jest świetny, taki jaki jest - widocznie właściciel nie odczuwa potrzeby nadmiernego 'napinania się' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze mnie dziwiło napinanie parametrów w baniaku aby uzyskać majtkowe korale a baniak tomajka bardzo mi się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj przyjemność zobaczyć ten zbiornik i mimo że tomajk robi rewelacyjne foty, to i tak nie są one w stanie oddać efektu, jaki akwarium robi na żywo. :D

A co do kolorów, to zgadzam się tym co napisał juwewaldi. Ja też wolę spać spokojnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie napinam po to są kulki żeby były parametry niskie i piękne kolorki do tego przyciesz dąrzymy a nie do brązu nie krytykując tanku tomajka ale jak dla mnie to żadna rewalka bylem dziś u ktryca i to dopiero jest tank pierwsza klasa po prostu to jest MISTRZOSTWO SWIATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na tym zakończę tą przydługawą historię o tomajkowej tragedii, bo tak naprawdę takiej nie było. Nie wiem czy miało to przyciągnąć uwagę, czy sam już nie wiem co. Fakt jest taki, że nie potrzebuję, ani przed nikim się tłumaczyć ani słuchać niczyich rad. Radziłem sobie sam do tej pory i poradzę dalej, czytać potrafię, śledzić różne tematy również, to oczywiście pomoże mi wybrać słuszną drogę, czytam wiele, śledzę każdy praktycznie wątek, oglądam każde zdjęcie, potrafię rozpoznać czy było "naciąganie" czy nie. To wiele pomaga, naprawdę! TU ZAKOŃCZĘ BY NIE ROBIĆ WOJNY.

Wszystkim moim sympatykom - akwarystom życzę UMIARU i rozsądku w ocenie, tego co w NASZYM baniaku i tego co w innych akwariach.

Warto też udzielać rad popartych własnym doświadczeniem, nie zasłyszanym czy "zaczytanym" bo to nie raz może wprowadzić na MANOWCE.

Oczywiście będę prowadził aktualizację tego co jest u mnie w akwarium, wszystkich chętnych zapraszam na www.tomaszkrupienko.pl na żadnym forum nie będę się udzielał, nie będę startował do żadnych TOTMów. Nigdy nie było to moim celem i nigdy nie będzie, nikt poza mną nigdy nie "MOCZYŁ ŁAP" w moim akwarium i nigdy nie będzie, to jest MOJE MOTTO.

Tym miłym akcentem zakończę ten wątek a naszego szeryfa poproszę bardzo o zamknięcie, gdyż każda wypowiedź będzie po prostu niesmaczna.

Zgadzam się na poprawienie mojego postu, tak by było ELEGANCKO :D

Nie odchodzę, tylko nie będę się wystawiał na ARENIE, tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What? A pocziemu? Nawet dziś myślalem czemu tu taka cisza? Coś się stało? Nie waż mi się odchodzić z forum, jesteś jednym z trybików który je napędza... Nie daj się zakrakać, znasz swoją wartość i masz swiadowmość że do tego co masz doszedleś SAM, pozwól młodym czerpać z tej czary doświadczeń, nie powielaj schematu, idź swoją drogą, dobrze Ci to wychodzi, efekty mówią same za siebie. Zostań z nami...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Tomajk co ty, nie przejmuj sie banda kretynow ktorzy z zazdrosci pisza co pisza, jak aktualizacje twojego baniaka znikna stad to d*pa, nie zostanie zbyt duzo ciekawych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×