Skocz do zawartości

jotef

Użytkownik
 • Zawartość

  247
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana jotef w dniu 30 Sierpień 2015

Użytkownicy przyznają jotef punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutral

O jotef

 • Tytuł
  Zarejestrowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  kraków

Ostatnie wizyty

3470 wyświetleń profilu
 1. jotef

  Euroquatics E5 LED

  na filmie nieźle to wygląda : p.s. proszę o podpowiedź > jak wsadzić do posta bezpośrednio film z youtube ... już znalazłem
 2. jotef

  Lampy do akwarium 500l

  szybki nie bądź taki szybki. Marcin dobrze pisze > 8x39W dla tanku 100 cm długości jest dobrze ...
 3. ... pewnie się nie doczekacie > u germańców spare parts również nie występują w ofercie sklepu ... na dodatek znalazłem info o dostępności L'ki dopiero we wrześniu z mocnym wskazaniem sprzedawcy żeby robić preordery czy dobrze zrozumiałem z Waszego anonsu, że posiadacie na stanie model VL1 w tej chwili ?
 4. jotef

  Projekt odpieniacza w corelu

  o 'gotowce' łatwo nie jest > przy odrobinie wysiłku można znaleźć jednak niezbędne zależności wymiarowe > ale nie w pliku wektorowym ... niektórzy producenci zamieszczają w dokumentacji swoich produktów zwymiarowane rysunki > można z nich skorzystać traktując jako wskazówkę. np.:
 5. jotef

  Projekt odpieniacza w corelu

  słyszałem, że klejenie krawędzi ciętych laserem w przeciwieństwie do obróbki skrawaniem powoduje pajęczynę mikropęknięć plexi przynajmniej jeśli chodzi o materiał XT ...
 6. fajne dmuchawki > znaczy się jestem potencjalnym nabywcą ... chciałbym mieć możliwość podjęcia decyzji o zakupie biorąc pod uwagę koszty eksploatacyjne pompy. jak wygląda kwestia części zamiennych > i w zasadzie chodzi o wirnik pompy ? > koszt ? jak wygląda kwestia serwisu/gwarancji ? (czas oczekiwania) czy te pompy nie funkcjonują w obszarze Europy > wykresy w gph jedynie ? czy producent przewiduje do tych pomp wirnik igiełkowy w opcjonalnej ofercie ?
 7. jotef

  Reaktor - krok po kroku

  ... tak, zgadzam się > cyfrowe sterowanie na pewno jest lepszą opcją
 8. jotef

  69,5 +Panel

  nie wydaje Ci się, że tej skały jest lekki nadmiar ... ? bez odpieniacza będzie, bo nie mogę dojrzeć jakoś ?
 9. jotef

  Reaktor - krok po kroku

  wrzucam kolejny pomysł na 'czasówkę' do sterowania odciekiem reaktora Ca ... w zasadzie został pokazany w moim wątku o DastaCo > to płytka sterownik MK188 : użyłem tego sterownika jako wyłącznika interwałowego w DastaCo ... jednak znakomicie będzie się nadawał do sterowania odciekiem reaktora. w zależności od ustawienia zworek ( sek; min; godz) możemy ustawić czas pracy i pausy pompki dozującej ... niezbędny jest zasilacz 12 [V], który 'napędza' MK188 > złącze SK1 na schemacie. złącze SK2, to napięcie sieciowe > COM jako port przewodu fazowego > ustawienie interwału czasowego przekłada się na 'pokazanie' się napięcia 230 [V] przemiennie na złączu NO i NC (normalnie otwarty; normalnie zamknięty) potencjometrami Pulse i pause ustawiamy potrzebne nam wartości czasu pracy i przerwy ... p.s. można tą płytkę wykorzystać również jako prosty falownik do sterowania dwiema pompkami cyrkulacyjnymi ustawienie zadanej wartości Pause i Pulse przełoży się nam na pojawianie się napięcia sieciowego naprzemiennie w zadanych interwałach czasowych na złączach NO i NC.
 10. jotef

  Reaktor - krok po kroku

  Jaczal, superowo
 11. jotef

  Reaktor - krok po kroku

  remi, Twój pomysł z 'czasówką elektrozaworową' bardzo mi się podoba. a zawór > sam plastik bez metalu w kontakcie z wodą ? z wytłumieniem wydajności pompki o mocy 6.5 [W] nie powinno być kłopotów > w końcu Twój bypass, to niejako pompka wirnikowa przecież. a nie myślałeś nad filterkiem wody, którą podajesz do reaktora ... ?
 12. jotef

  Reaktor - krok po kroku

  to są pompki do komputerów PC z cieczowym chłodzeniem > 1'wsza i 2'ga ... nie mam pojęcia o minimum > podany jest wydatek maksymalny ... wydajność jest do ustalenia rzecz jasna po wpięciu tego napędu w system reaktora. na pewno najłatwiej regulować na zrzucie ... nie wiem, jakimś ogranicznikiem przepływu, zaworkiem. po stronie zasilającej, limiterem wydajności może być odpowiednio dobrana średnica wężyków ... pompka do chłodzenia PC oferuje ponadto regulację obrotów wirnika ... lub 'czasówka' jak w Twoim rozwiązaniu z linka. chcę zaznaczyć, że w/g mnie jelito to najwygodniejszy sposób dozowania odcieku z reaktora ale ... ale perystaltyk powinien być dobrany wydajnościowo ... czyta się czasem, że kręci non stop a odcieku i tak za mało na potrzeby zbiornika > przy dużych wydatkach odcieku może pompka wirnikowa sprawdzi się lepiej (?)
 13. jotef

  Reaktor - krok po kroku

  odświeżę może kurzem zapomnienia przysypany temat ... chodzi mi po głowie dozowanie odcieku reaktor Ca w zastępstwie perystaltyka. mam na myśli wykorzystanie pompki używanej w systemach chłodzenia cieczowego PC. dla przykładu niżej parametry przykładowego 'serduszka' : wydajność max.: 400l/h podnoszenie słupa wody: 2,2m +/- 10% nominalne napięcie: DC 12V +/- 10% napięcie startowe: DC 8V pobór mocy: 6,5W natężenie prądu: 0.54A głośność: 17,2 dB wymiary: 52mm x 45mm x 50mm typ silnika: bez szczotkowy DC złącze zasilania: 3-pin MTBF: 50,000 godzin zakres pH: 5 – 11 gwinty pod złączki: 2 x G1/4 w zasadzie to taka mała pompka ciśnieniowa. przykładowe dane, to tłoczenie na h = 2.2 m ale są też na wysokość 4.0 m ... ma gwintowe podłączenia dla złączek wężyka 1/4". jest cicha. średni czas pracy 50 k godzin jak widać na fotce powyżej 'wszystko' w ceramice, czyli lepiej być nie może opcja DC z regulacją PWM > możliwość regulowania wydajności w jednostce czasu (?) ... no same zalety widzę na tą chwilę. i niedroga w sumie też jest taka opcja dozowania jest z natury działania stała bez interwałów (włącz/wyłącz) z przełożeniem na tętnienie ciśnienia w systemie reaktora ... pozostaje kwestia regulatora obrotów w sensie wyskalowania dla ustawienia wydajności odcieku. czyli bez żadnych kraników regulujących odciek po stronie zrzutu tegoż odcieku > tak jak w 'jelicie' > wszystko na zasilaniu z obiegu. kto się zna/orientuje proszę o info czy jest możliwe zastosowanie regulatora obrotów do takiej pompki ... ?
 14. jotef

  Jaki odpieniacz

  wybierz sobie któryś z modeli > nie mniej niż na rurze reakcyjnej fi 200 mm ...
 15. jotef

  Jak ustawić Bubble king?

  lakoniczne to wyżej > z mobila wklepałem, zedytować nie można już zatem uzupełnię. fal opisywał napęd igłowy zastosowany w body fi 300 ... u sebastka można ponoć zamówić napęd kompletny ... erybka.pl oferuje pompy DC BlauAquaristic, do których wirnik igłowy również jest do nabycia ...
×