Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dziś po dostawie w Korale.pl i udało mi się z wreszcie zdobyć upragnione zdrowe okazy Tubastrea! Jak święta to święta prezenty sobie też trzeba zrobić.

Jest ich trzy, właśnie się aklimatyzują. :)

A mi w środę udało się kupić u Łukasza w Acroporze kilka polipów czarnej Tuby (chyba T. diaphana). Mimo, że w kiepskim stanie, to już pierwszego wieczora nieśmiało otworzyły się i dostały porcję artemii. Wczoraj wieczorem wyglądały jeszcze lepiej i myślę, że uda się je utrzymać przy życiu. Siedzą sobie bezpośrednio przy T. faulkneri (też z Acropory) i wyglądają przepięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wczoraj te Tubki ,tak myslalem ze dla Ciebie są.Ladne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie były dla mnie, tzn ja ich nie zamawiałam, dostałam tylko news'a, ze wreszcie przyszyly zdrowe okazy.

Lubie te tubki co mam, widze jak rosną takie brzydkie kaczątka które kiedyś bedą piekne ale na to potrzeba czasu by tkanka przykryła szkielet.

Zdrowa tuba z tkanką zalana wszędzie to konkretne marzenie bo nigdzie nie mogłam takiej kupić pomimo zapewnień niektórych osób, że Tubastrea nie jest problem dostać, sprowadzic itd itp. Po mału już dałam sobie spokój a tu w Korale tak blisko, nie spodziewalam się wogole. Fajny taki prezent na święta.. Mikołaj chyba wysluchał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khem, khem - szczerze mowiac to jakies "tubki" :) pomaranczowe, w niezlej kondycji, leza w Acroporze od miesiaca chyba. Nie, zebym reklame robil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku nie robiąc reklamy ani antyreklamy to fakt że jakieś tubki są w acroprze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, troszke ogolnie zapuszczone akwa w Acroporze :-(

Pewnie to efekt cyjano ale... tak troche nie atrakcyjnie to wyglada :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra koniec z pisaniem o kondycji tubek w sklepie a ja dalej prosze Sylwio o zdjecie całego akwarium lub chociaż pochwal się ostatnimi tubkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparatu nie miałam, czasu nie mam i jakos tak ostatnio nie wiem gdzie rece wpierw wlożyć :) ale zdjecia tubastrea będą napewno.

ale mam inne fotki z ostatniej sesji:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super :D

Te korale sa naprawde ladne az samemu by sie chcialo je trzymac niestety ze wzgledu na specyfike ich karmienia ja odpadam nie bede wstanie zapewnic im takich warunkow jak potrzebuja glownie mam namysli czas ktory im trzeba poswiecic na karmienie

Chyle czola dla wlascicielki i korali :dance3:

Dobrze ze mozna sobie na nie choc popatrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia super, hiper, rewelacja :D Ja muszę w końcu do Ciebie pojechać ale czasu kurcze brak - ten mój mały "berbeć" nie daje żyć :dance3:

PS. Nie przejmuj się*trolami z nano - niestety tam często pojawiają się takie "elementy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie karmienia tubastrea, stwierdziłam w sumie co mi szkodzi, miałam wstawic po nowym roku.

Lepsze takie niż żadne jak ostatnio miałam wątpliwą przyjemność się przekonać na nano.

Nieżle sie nagimnastykowałam z aparatem. W końcu usiadłam na biurku i po kilkudziesieciu próbach wyszło o tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie jest nadal tak jakbym chciała ale myśle, że na wszystko przyjdzie czas.

Obudowy jeszcze nie mam, wszystkie sump'owe bebechy są na wieszku :)

Gorgonie sie zawstydziły.. jedne korale już idą spać ale jak spontan to spontan

Inne te ###### wundermani "zaatakowały" dostaly szaleju i zestresowały dwie diodogorgie gdy za wszelką cene chciały wyrwać artemie.Ich dni są policzone. Tak jedna wyrywała tubastreii pokarm, że jej polipa podziurawiła.

Korali juz mi chyba styka.;)

Większośc dostałam na odratowanie,kolejne w prezencie,garstke sama kupiłam i efekt jest taki jak widać..

Gdyby nie ich wielkość byłoby zapewnie więcej różnych odmian ale wole mieć kilka dużych gorgonii .. poszłam na kompromis

Fascynuje mnie ich kolor, kształt, jak rosną to jak pod wpływem prądu/pokarmu wyginają się by każdy polip dostał jeść a to widać doskonale na dużych.Naprawde jest co obserwować

Ostatnio znów kilka przybyło i pomalutku zaczynają się otwierać

Mam nadzieje, że cokolwiek widać bo mnie się nie podoba.

Jak dla mnie to ciemno i troche rozmazane no ale już się gdzieś tłumaczyłam z czego to wynika, więc prosze o zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie masz sie czego wstydzic, bo akwarium jest super :) Jak kazde, pokaze pelnie swoich mozliwosci jak korale rosnac wypchaja je zupelnie. Ja w kazdym razie dziekuje i za fotke oraz prosze o wiecej - szczegolnie zblizen ;)

Martwi mnie jednak to, ze nie widze gabki Acanthella sp.. Masz ja jeszcze?

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiorniczek :)

Mam nadzieję ,że zobaczę go na żywo.

Ciekawe i zdrowe okazy koralowców:)

Gratulacje , naprawde miło sie oglada zbiorniki , w których korale mają jak w domu .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć minę autora ataku z nano, gdyby mu przyszło zobaczyć te zdjęcia :)

Bardzo mi się podoba. Wogóle tego typu zbiorniki mają coś*niesamowitego w sobie. Gratutuję i życzę dalszych sukcesów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narescie sie doczekalismy fotki całosci .Osobiscie to oprócz niedoswietlonych boków to wszystko ładnie sie prezentuje, widze ładne okazy tubek no i niesamowicie wyglada zółta diodogorgia i chyba niedługo wyjdzie z wody .Skała ustawiona fajnie , jest gdzie korale ustawiac a zarazem jest przestrzenie . Jak dla mnie Twój wysiłek się opłaca i trzymaj tak dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Jest gąbeczka za swiftią, żyje wystawia te swoje kominy i żadnym glonem nie porosla i dzięku Bogu nie padła po przyniesieniu ,bo by dopiero bylo.

Oczyścila się już zupełnie.

Mało ja widać ale zrobilam kilka zbliżej przedwczoraj, więc wstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×