Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z moim starym akwarium bez sumpa raz było lepiej raz gorzej. Gdyby nie częste duże podmianki byłoby kiepsko.

Kosztowało mnie już tyle nerwów i czasu by korale utrzymać w dobrej formie, że zdecydowałam się na szybszą zmianę zbiornika:dance:

Podeszłam do tematu bardziej profesjonalnie.. Mam nadzieje

Nowe akwarium może nie jest dużo większe, ale na pewno bardzo ułatwi mi życie. Niefotosyntezujące stały się moją pasją, uzależnieniem wiec jak im będzie lepiej to i mnie

Owszem na razie mam problem z ustawieniem korali względem cyrkulacji żeby się otwierały, kombinuje zmieniam im miejsce i czekam, obserwuje.

Akwarium:

100x50x55 ~ 250l + sump

Filtracja:

Korallen-Zucht Revolution M

Deltec FR509

250ml węgla aktywnego Korallen-Zucht

500ml ROWAphos

Oświetlenie:

2 x 39W T5: Korallen-Zucht Coral light New Generation

Cyrkulacja:

Red dragon 6500

Tunze 6055

2x Loc-Line 3/4"

Suplementacja:

Sól KZ,

Prodibio: BioDigest

Korallen-zucht: Coral Vitalizer, Sponge Power, ZEOstart2, K-Balance, Amino Acid LPS.

Aquarium Systems - ZoPlan, Cyclop-eeze, GroTech - NutriMarine Instant, NtriMarine N

Fauna marine. Ultra PAC, Ultra MINf , Ultra CLAM, Ultra SEAFAN, Ultra MINs, Ultra life, Ultra Organik, Ultra booster.

Tropic Marin Pro-Coral mineral

Mrożonki

Obsada:

ryby:

3x anthias dispar

2xSynchiropus picturatus: mandaryn i mandarynka :D (para)

1xPseudochromis Fridmani

3xNemateleotris decora

krab:

Neopetrolisthes maculatus

krewetki :

7xThor amboinensis

3xLeandrites cyrtorhynchus

1xPericlimenes brevicarpalis

14 gorgonii:D

kilka nazw niefoto:

Swiftia exserta +symbiotyczne wężowidla-Ophiotrix suensoni

Menella zółta i fioletowa?

Anthogorgia aka bluberry moja kochana złosnica

Diodogorgia nodulifera: zółta, czerwona i pomarańczowa

Eunicella verrucosa (biała)

Acabaria pomarańczowa

xAcabariai bliżej nie określona- niebiesko-biało różowa

Ctenocella pectinata

20 kolonii tubastrea:

diaphana,micrantha,faulkneri..

1 Dendrophyllia

Nephtheidae:

Dendronephthya sp biała z różowymi polipami

Dendronephthya sp kremowo-brązowa

Lemnalia sp. fioletowa

Scleronephthya gracillimum,

Scleronephthya pomarańczowa

Umbellulifera :D pomarańczowa i pomarańczowo- różowa

Fioletowy z białymi polipami - do identyfikacji.

3xAlcyonium- chili coral

Itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super czekam na fotki zalanego zbiornika , szkło i reszte widziałem na sucho u Roberta wygląda fajnie.

Pochwal się jak Tubastree otwierają się względem ruchu wody, bo moje otwierają się tylko gdy mają torrnado. Znam kilka osób które wręcz wyłączają pompy na czas karmienia "mord" No i czy do tego są wyłaczniki na przyciski pod akwarium -na czas karmienia?

Jaki pomysł na rybki? w moim nowym 375l na niefoto bedą Trimmy, Evioty i Discordipinny i inne drobiazgi , no oczywiście też mój nano Chelmon rostratus.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie przednie,zwierzaki ciekawe, z niecierpliwością czekam na fotki zawartości. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie Sylwia odezwij sie na telefon , bo mam w domu oddzielony dla ciebie maleńki kawałek gorgoni o 0,5 cm białych polipach z twardym szkieletem.

Na razie jedyne co o niej znalazłem to że jest z Karaibów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane w niedziele tj 12 pażdzernika.

Wybaczcie ale póki co zdjęc zbiornika nie będzie:(, jak mówiłam kombinuje z ustawieniami, stresuje tym zwierzaki i czekam na jeszcze kilka nowych podopiecznych i zabawek do akwarium :D

Tubastrea są praktycznie cały czas otwarte o nocy nie wspominajmy..

Nie musze wyłaczac pompy ustawiłam je w takim miejscu, że razem z prądem wody agresywnie wyłapują pokarm :D

A co do rybek do anthiasów i mandarynki dziś dołaczyła fridmani nad reszta jeszcze sie zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie Sylwia... :D

Sprzęcik przemyślany, dopracowany, super. Napisz coś o sumpie, bo widzę, że chyba woda płynie "w podkowę" albo mi się wydaje :D

Tylko patrzeć jak korale przestaną się wstydzić i ruszą z kopyta ;)

P.S. już wiem czemu niektóre gorgonie jakieś takie nieopalone ;) pewnie jeszcze hqi im się czkawką odbija :eek:

Pozdrawiam i czekam na foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowego zbiornika, życzę wytrwałości.

Ale wiem, że to twoja pasja, tak że nie powinno być z tym problemów.

Nowe, większe, lepsze akwarium, piękne uczucie, więcej miejsca dla zwierząt.

Czy ja dobrze zrozumiałem, że po pięciu dniach od założenia akwa przerzuciłaś tam cały żywy inwentarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo siostra za mądry krok z wymiana akwarium :) wieksze , sump i dobry sprzet na pewno pomoze Ci w utrzymaniu zbiornika na najwyzszym poziomie i tak jak zawsze chciałaś wiecej czasu będziesz spędzała na ogladaniu podopiecznych a nie na staraniach by było wszystko oki.Nie będe ukrywał że widziałem zbiornik i podoba mi sie bardzo jak wszystko jest zrobione :good:

Powodzenia i sukcesów w utrzymaniu Twoich ukochanych korali .

Ps.Zawsze możesz liczyć na pomocną dłoń z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie obiecujaco :)

Do tej pory korale kwitły , wiec teraz w wiekszym domku może byc tylko lepiej.

Czekamy na fotki .

Gratuluje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze siostra że zapomniałaś o swoim wątu i jakos tu cicho i pusto a jak się moge domyslać to akwarium na pewno już funkcjonuje na pełnych obrotach i czy nie powinnas się z nami podzielić widokiem zbiornika lub korali . Napisz jak spisuje się odpieniacz i czy do ruchu wody wystarcza Ci tylko pompa objegowa czy musiałaś dołozyć dodatkową cyrkulacje i jakie swiatło ???jest teraz bo ostatnio coś kombinowałaś i nie pochwaliłaś się czy zaszły jakieś zmiany.No i jesli doszło coś ciekawego z korali ,ryb czy innych zwierzaków to też napisz lub dawaj fotki bo z braku czasu nie moge ciebie odwiedzić a ciekawy jestem bardzo jak to wszystko teraz wyglada.

pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wątku nie zapomniałam, co jakiś czas robię aktualizacje 1 posta wpisując w nim nowe rzeczy.

Wczoraj odzyskałam aparat to jak zwykle troszkę zaszalałam :(

Ty wiesz jak kiepsko uchwycić mandaryna, który rozkosznie żeruje ze skałki na skałkę a co dopiero parę mandarynek i żeby w dodatku zakochani nie wyszli na zdjęciu jak 2 rozmazane kolorowe plamki.

Dobrała się parka, ale jak na początku się siłowali.. łapiąc się za boki, samiec przegrywał i uciekał na drugi koniec akwarium to myślałam, że nic z tego nie będzie.

W końcu wygrał przepychanke- koniec wojny, peace & love

Od jakiegoś czasu wszędzie razem pływają a wieczorem w niebieskim świetle urządzają pokaz: pływają synchronicznie góra dół, wirując wokół siebie, piękny widok

Akwarium jeszcze nadal nie funkcjonuje na pełnych obrotach...

Niby skała z poprzedniego zbiornika niby woda tez, ale jednak coś tam się pozmieniało doszedł świeży piach... I zrezygnowałam na razie z ZEO, próbuje innej filtracji :)

Ostatnio po dodaniu kolejnej większej ilości piachu „nakarmiłam†pyłem korale a te mają takie polipy, że szok. Głodomory myślą, że jak coś pływa w wodzie to na pewno do zjedzenia i chaps... I potem odchorowały łakomstwo:cry:

Ale już jest poprawa

Odpieniacz spełnia swoje zadanie jak na chwile obecną. Aż dziw bierze, że wytrzymuje i przerabia taką ilość pokarmu, bo jakby nie było to jak jestem w domu staram się ciągle coś wrzucać do akwa. Korale ciągle opływają w mieszankach mrożonkowo- aminokwasowo- sorbetowych

Została tylko jedna świetlówka + niebieskie diody jest klimatycznie, mrocznie i tylko cukierkowe kolorki korali dają po oczach, więc efekt mi się podoba.

Jak tylko fotki zrzucę to może nawet jutro coś wstawię. m.in. pokaże, jaką metamorfozę ostatnio przeszedł Alcyonium. Swiftia też rośnie w oczach ma nowe i w dodatku długie rozgałęzienia. A ja ślepa nawet nie zauważyłam, że tak urosła (codziennie sobie aktualizuje widok zbiornika jak tylko wstane, to i zmian nie widze )

Jak porównałam stare fotki byłam w szoku ,w takim tempie niedługo mi wyjdzie ze zbiornika :)

Po ostatnich upadkach mam nadzieje już na same wzloty - już nic nie będe zmieniać bo się potem denerwuje jak korale się stresują.

Ehmm po chwili zastanowienia... No dobra nic nie zmienie ale tylko w najbliższym czasie bo jeszcze kilka rzeczy dojdzie ale już nie inwazyjnych :)

A i avatar dziś rano zmieniłam na fotke dendronepthi tylko coś słabo ją widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czytam i widze że sporo się działo a jak w niewiedzy żyłem :( nie myslałem że tyle zmian nastapiło ale mam nadzieje że wszytko było przemyslane i da to tylko pozytywne wyniki .Prosze o zdjecia bo ciekawość mnie rozpiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcyonium sp.

Trudne początki – tylko 3 polipy(fota z kom.) 17-07-2008

Dołączona grafika

Tak wyglądał 17-08-2008

Dołączona grafika

Nastepnie 20-09-2008

Dołączona grafika

A tak wczoraj :14-11-2008

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×