Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Tak wygląda wspomniana wcześniej para mandarynek

I one tak prawie zawsze płetwa w płetwe obok siebie.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć bo spodziewałem się troszke wiekszej ilości fotek ale i tak co pokazałaś daje mi obraz jak koralą jest w nowym zbiorniku i jesli ten Alcyonium sp. to jest ten odemnie to słów mi brakuje jak się zmienił , oczywiście na lepsze co może oznaczać tylko to że masz u siebie bardzo dobre warunki :( . Mandaryny sliczne i mam pytanie czy jedzą mrozonki ???. Czekam niecierpliwie na fotki innych korali i zycze powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :( Po wzroscie Alcyonium widac, ze masz smykalke do tego, co robisz. A mandaryny ladniutkie :)

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo, cieszę się ogromnie mam nadzieje, że wszystkie korale będą tak rosły :)

Robercie zdjęcia będą, ale ja od 2 dni jestem na polowaniu..

Kiepskie to wiadomości, ale zawsze- zastanawiałam się ostatnio, co się dzieje z Dendronephthya, że słabo polipy wystawia.

I już wszystko jasne-Jak Sherlock Holmes zagadkę po wnikliwej obserwacji rozwiązałam.

No dobra koniec żartów, bo to dość poważna sprawa.

W końcu tu o życie się rozchodzi.Jakbym nie zauważyła w porę to by ją zeżarł kawałeczek po kawałeczku, już sporo polipów zniknęło.

Dwa na moich oczach.:mad:

Do rzeczy: Wczoraj wieczorem łaził po niej obleśny ok 1,5 cm po rozciągnięciu pasożyt... Musiał przyjść razem z koralem, wnioskuje to po jego wyglądzie. Wygląd taki jak ona tzn. upodobnił się do jej tkanki biały prawie przezroczysty,nawet miał te jej fajne "zaszronienia" na odnóżach.

Tak mocno przylegał, że ciężko było zauważyć gdyby nie niebieskie światło w nocy to bym w ogóle nie wiedziała o jego istnieniu.

W dzień nie wychodził. Wczoraj włożyłam ręce i pensete nawet nie zdążyłam dotknąć korala a ten czmychnął w ułamku sekundy gdzieś w dół, nic nie pomogło oglądanie korala z każdej strony porostu przepadł i już nie wychodził przez następne 2h.

Dziś się zawzięłam i upolowałam gnidę.. Musiałam niestety dendro wyjąc z akwarium wypompowała całą wodę, wygląda eee nie ona nawet nie wygląda okropnie.:(

Zobaczę rano jak to przeżyła.

Jak widać ciągłe problemy, jedne się kończą, inne przede mną, te, o których wiem i te, o których zapewne jeszcze nie wiem, bo są w ukryciu (jak ten z robalem)Wiedziałam na co się pisze, że lekko nie bedzie, że niefoto to duże obowiązki, poświęcenie czasu, systematyczność no i koszty.

Trzymajcie za mnie kciuki proszę, żeby mi starczyło sił by te wszystkie przeciwności pokonać. Czasami mam chwile zwątpienia czy nie rzuciiłam się z motyką na słońce ale gdy widze, że korale rosną, ze zdechlaków takich jak np Alcyonium(sorry Robert ;)) wyłania się piękny koral myśle, że chyba jednak było warto.Przynosi mi to niesamowicie dużo radości.

Dalej będe poszerzać swą wiedze, żeby zapewnić im godne warunki.

Mam nadzieje też z czasem dowiedzieć się dużo więcej z własnych obserwacji o tych pięknych koralach.

Koniec na dziś, ide spać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra widze że czuwasz nad podopiecznyni dzień i noc i brawo za cierpliwość w polowaniu na paskudy które niszczą korale .Co do drógiej części Twojego postu to faktycznie wybrałaś podopiecznych na ktore niewielu by się zdecydowało a i niewielu udaje się utrzymać korale niefoto w dobrej kondycji ale ja wiem że przy Twojej cierpliwości i wielkim zamiłowaniu do akwarystyki bedziesz miała sama sukcesy .

ps. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle podziwiam, widzę że jesteś w samym centrum szalonej pasji, bożże z tymi niefoto, to gorzej niż z niesfornym dzieckiem.

Gdyby twoje koralowce umiały mówić, ile byśmy się dowiedzieli.

I te własne obserwacje, to najcenniejsza rzecz na świecie.

Dasz radę, masz talent do tego, ale jeśli kiedyś zrezygnujesz i zdecydujesz się oddać je zaufanej osobie do dalszej hodowli, na pewno każdy to zrozumie.

Nie daj się przygniatać tej odpowiedzialności.

Ale jeśli dasz radę, no to po prostu jesteś stworzona do tego:):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław twoje słowa mnie bardzo podbudowały.:(

Oj tak z niefoto to gorzej niż z niesfornym dzieckiem, gorzej, ale i tak je uwielbiam.

Z dendro. już chyba dobrze, napompowała się, otworzyła polipki ale razi mnie to, co pasożyt zrobił.

Mandarynki jedzą mrożonki, drobny pokarm dla gorgonii oraz oczywiście to co znajda na skałach.

Samiczkę mam dłużej, tak się spasła chyba na tych pokarmach dla niefoto i tłuszczach w nich zawartych, że jak sunie brzuchem po piachu i skałach to mi fokę przypomina na plaży, grubasek.

Ogólnie mandarynka jest bardzo pocieszna.

Jak karmie tubastrea krąży wokół obserwuje, co robię.

Ostatnio tak się oswoiła, (chociaż bardziej mi to pachnie cwaniactwem) że przycupnęła z pyskiem, koło tubki, aby ją też nakarmić, no to dostała z pipety, prawie je mi z ręki.:)

Samczyk jest od niedawna, więc jeszcze nie jest taki odważny i zazwyczaj jak karmie korale chowa się za skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switia

niestety zdjęcia całości wyszły mi rozmazane. Spróbuje z innymi ustawieniami :/

Sa to zbliżenia prawej strony akurat w tym miejscu mało urosła ale widać wyrażnie nowe gałązki.

19-08-2008

Dołączona grafika

14-11-2008

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, Ty się nie wygłupiaj i nie pisz o wątpliwościach, przecież na fotach wszystko wygląda git. Ale wiem o czym piszesz i oczywiście rozumiem Cię - walka, ciągła walka i niepewność. Dodatkowo nie pomagają opinie w stylu: "... nikomu jeszcze się nie udało...", albo "... jest mały procent ludzi na świecie, u których żyje..." - człowiek słucha i zastanawia się nad każdym krokiem, czy aby nie robi czegoś złego. I nawet wygląd zwierzaków nie dokońca przekonuje, czy aby napewno dobrze się nimi opiekujemy. Ale mijają miesiące, a one żyją i co więcej rosną, więc czego chcieć więcej?

Oby tak dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia broń Boże się nie poddawaj:) Podziwiam Cię za to co robisz, z początku sądziłem, że to dziwne- zrzec się sps na rzecz szaroburych koralików, które trzeba dokarmiać, ale oglądając te fotki na których korale są po prostu ślicznie wybarwione mam ochotę do Was wpaść gdy będę w Wawie i zobaczyć je na żywo:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie nie poddaje się :( ja poprostu nie chce mówić, że jest lekko, super, cud, miód i orzeszki bo nie jest.

Mam nadzieje, że niedługo wszystko się ustabilizuje i bedzie mi łatwiej.

A karmić korale to ja lubie w tym akurat problemu nie widze, sama lubie jeść to co im będe bronić :)

"zrzec się sps na rzecz szaroburych koralików" No wiesz co... większość niefoto jest bardziej kolorowych niż nie jedna dająca po oczach acropora.:)

Jak patrze na swiftie albo diodogorgie to wyglądaja jakby im ktoś (i to nie jestem ja) wsadził żaróweczke. Na zdjeciach niestety tego nie widać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wsadzil zaroweczke dobre porownanie aureola wokolo korala jakby swietym byl :)

Ale mnie bardziej przypadl do gustu ten al'a meksykanski kaktus mowa o zielonym koralu :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powiem, że to zółta menella, żółta jak np...hm szukam porównania :

jak skórka od cytryny, musisz mi uwierzyć na słowo.:D

Nic nie poradze na jakoś zdjęć niestety :)

Może Michał coś wymyśli, żeby były lepsze, chociaż przy tym aparacie i ilości światła na dużo nie licze.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Kolejne zdjęcie na raty..

Eunicella verrucosa

Dołączona grafika

Kupiłam, nie tak dawno zachwycona jej pięknym białym kolorem.

Pierwszy koral, o którym mało wiedziałam w momencie zakupu i również pierwszy raz widziałam na oczy.

Była w dobrej kondycji, otwarta, więc zaryzykowałam.

Na początku zaniepokoił mnie fakt, gdy przeczytałam o jej wymaganiach - na dość sporych głębokościach żyje...

temp oczywiście b. niska.:) no, ale tego się w sumie spodziewałam.

Obniżyłam temp w akwarium.. No i teraz siedzę ciągle bez włączonego ogrzewania- Hartuje się :D

A na wiosnę, gdy temp wzrośnie już też wiem, co zrobić.

Jest piękna, zachwycam się nią za każdym razem, ciągle otwarta,

rośnie-w długość, w polipki, małe braki w tkance bardzo szybko nadrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zdjęcia na raty ale dobre i to :).Piekne korale i widać ze mają się dobrze . Mam nadzieje że to nie koniec zdjeć a i osobiście się dopraszam zdjecia całego zbiorniczka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza tubastrea (ta po przejściach) :)

I to nie jest jej najgorsze zdjęcie. Już była w trakcie leczenia 08-04-2008

Dołączona grafika

Przy ciągłym karmieniu, odzyła i zechciała wreszcie sama łapać pokarm 04-05-2008

Dołączona grafika

Dziś wygląda już całkiem przyzwoicie

Dołączona grafika

Wreszcie ostre zdjęcie całej Swiftii, akurat po karmieniu widać jak magazynuje pokarm :)

Wyszła na zdjęciu pomarańczowa a jest czerwona ;/ no i prawie całej bo łodyga za skała

Dołączona grafika

Nowa, mała kolonia Scleronephthyii

Dołączona grafika

A Robercie jak chcesz zobaczyć cały zbiornik to zapraszam na kawke,

no wiesz, w końcu sporo się zmieniło od twojej ostatniej wizyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×