Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze dałaś mam przykład na Tubce jak korale potrafią się w dobrych warunkach odbudowywać i z tego co wiem to nie jedyny koral (a napewno nie jedyna Tubka) jaki u Ciebie jest odratowywany więc może bys pokazała pozostałe okazy od chwili kiedy trafiły do Ciebie do ich stanu na dzis.

Ps. Przy najbliższej okazji wpraszam się na kawe i ogladanie akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjęć :)

Nowa Lemnalia sp. (zdjęcie robione w piątek)

Taka była malutka w sam raz.. a dziś patrze i wcale już nie jest taka mała, nie sądziłam, że tak się napompuje, jest teraz 2x taka (szok)

Dołączona grafika

I po raz kolejny niekwestionowana królowa zbiornika.

Pompuje się i rozciąga coraz bardziej, zauważyłam kolejne nowe polipki :)

Dołączona grafika

Sclero. po przykrej przygodzie z piachem zaczyna po malutku dochodzić do siebie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, czemu moja mandarynka była taka gruba.. A ostatnio już naprawdę wyglądała jakby miała wybuchnąć okazało się, że to wcale nie z przejedzenia:)

Wczoraj wieczorem dziwnie się zachowywała pływała w koło ok 10 cm nad miękasami, więc ją obserwowałam.

Wcześniej jak się okazuje- te ich wirowania wokól siebie, trzymanie się razem pływając góra-dól to były ćwiczenia, przygotowania do finału.

Gdy zgasło światło i zostały tylko niebieskie diodki przypłynął samiec i pokaz mi odwalili krótki acz treściwy B)

Jak już podpłynęły do tafli wody samiczka wreszcie się pozbyła balastu- ikra!!!, Samczyk też wypuścił, co miał. :good:

Mandaryny już dawno się pochowały, gdy ja jeszcze siedziałam wpatrzona i pełna refleksji-Moje akwarium, co jakiś czas serwuje niesamowicie pozytywne niespodzianki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nie ma lepszej nagrody dla akwarysty jak własnie taka niespodzianka. Znaczy to poprostu, że zwierzakom jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:good: Mam właśnie nadzieje, że jest im dobrze B)

Nowe wyzwanie - gąbka "bee sponge"(Acanthella sp.) troche się jej boje

Zdjęcie zrobione w zeszły piątek (21.11)

Dołączona grafika

Zdjęcia z dziś- otworzyły się kanaliki.. czy jak to nazwac :/

Gąbka się oczyściła z nalotu, nabiera ładnego pomarańczowego koloru, więc chyba będzie ok.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq, naprawde fascynujace zwierzeta :-)

ja jednak mam pytanie kotrolno-bytowe, czy taka ilosc nie foto pozwala ci wogole opuszczac dom na dluzej niz 2 dni?

Pytam bo przedstawiana przez ciebie czesc akwarystyki morskiej jest bardzo intrygujaca ale... trzeba uwazac aby sie za mocno nie uziemic. Ja mam jeszcze inne hobby dosc mocno zwiazane z wyjazdami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabka wyglada zajebis*** :good: Jezeli przyjmie sie u Ciebie to beda nalezaly Ci sie naprawde duze gratulacje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl Na razie nie wyjeżdżam to się nie martwię.

Jakbym miała wyjeżdżać to biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek wogóle bym się w to nie pakowała. Albo niefoto albo inne hobby... niestety...

Z tego co czytałam bardzo się zainteresowałes tymi koralami, więc jak wyjeżdżasz to sobie odpowiedz w duchu czy masz na to czas.

Czy jak wrócisz wszystko będzie żyć.

Mam osoby, które mi pomagają i w każdej sytuacji mogę na nich liczyć, więc nie jestem sama.

Jak już mówiłam wiedziałam, w co się pakuje, ale uziemiona się nie czuje.

Niedługo mam nadzieje jak się troszkę wzbogacę to coś pokombinuje:D i wprowadzę kilka rzeczy,(a pomysłow jest sporo) które zautomatyzują akwa.

Co do ilości korali i karmienia już wszystko jedno czy dam kostkę mniej czy więcej a z miękasami wlewam aminokwasy trochę "sorbetu" i smacznego.

@ocelocik Zgadza się gąbka wygląda zajebis*** Ma niesamowity kształt i kolor i wogóle jest naj :good:

Nic złego się z nią nie dzieje, ale jeszcze za wcześnie by coś więcej mówić, za miesiąc pewnie będę wiedzieć czy jest jej dobrze czy nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej chwili wstawiam zaległe zdjęcia.

Już chyba więcej nie mam na kompie.

Sclero. jeżeli się nie myle tak wyglądała : 28-11.

Polipków jej przybyło :(

Dołączona grafika

Pomarańczowa Diodogorgia od Matiego, chciałam jeszcze raz bardzo podziękować,

będe się nią opiekować najlepiej jak potrafie :)

Dołączona grafika

Zakręcona, ona - Umbellulifera, przyrosła wreszcie cała do skały, przemieszcza się pomalutku:

kurcząc się z jednej strony a wydłużajac z drugiej, ciekawa jestem gdzie powędruje

Dołączona grafika

Czerwona diodogorgia

Dołączona grafika

Tak patrze ale to nadal nie wszystkie moje zwierzaki, zostało kilka, którym nie zrobiłam zdjęć. A jeszcze z jeden ma przyjść..

oj coś mi się szybko zbiornik zapełnia.:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka meriq,wkladasz w to cala swa milosc do tych zwierzakow,to powala na kolana i jakze cieszy serce kazdego morszczaka,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kocham te moje zwierzaczki ale ostatnio niestety mało czasu spędzam przy akwarium

bo mnie uczelnia ciśnie, więc moje zabiegi przy akwa ograniczają sie do wrzucenia pokarmu.

Nie mam kiedy popatrzeć co i jak wygląda :sad:

Poświeciłam właśnie kilka minut na obserwacje i tak sobie myślę,

że „gdy kota nie ma, myszy harcująâ€ jest adekwatne do tego, co się dzieje-

Ja się akwa nie interesuje i korale pozostawione same sobie i co???? :

3 malutkie tubki !!!!

i jeden miekas niefotosyntezujący: malutka szczepka Umbellulifera pomarańczowa siedzi sobie na skale!!!! hura!!!

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już robić fotki nowemu odpieniakowi to aż szkoda nie zrobić zwierzakom :P

Probowałam zrobić zdjęcia maleńkim tubastrea ale są w takim miejscu,że ciężko je uchwycić i są takie tyci, że lupa by się przydała.

Są żółte to chyba dzieci mojej pierwszej tubki ale to tylko gdybanie.

Umbellulifera narazie przyrasta nie jest napompowana, wygląda jak placek :)

Miła niespodzianka- dendrophylia od Roberta:)

Dołączona grafika

Sclero. rozlewa się już wszędzie, po całej skałce w takim tempie zarośnie niedługo ją cała.

Dołączona grafika

kreweta

Dołączona grafika

acabaria, całkiem ładnie to zdjęcie wyszło IMO. ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Siostra że rozkreciłaś sie ze zdjęciami, wszystkie ładne i wyrażnie widać jak podopieczniczni mają dobrze a cały zbiornik zaczyna się rozkręcać a jak się rozkreci to dopiero się dziać będzie .

Ps.A kiedy obiecana fotka całego zbiornika, ja osobiscie juz sie nie moge doczekac a mysle że inni też by chcieli zobaczyc jak to wszystko wyglada w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś po dostawie w Korale.pl i udało mi się z wreszcie zdobyć upragnione zdrowe okazy Tubastrea! Jak święta to święta prezenty sobie też trzeba zrobić.

Jest ich trzy, właśnie się aklimatyzują. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×