Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

blue, napisz proszę jaki jest sens info o lepsiejszym pienidle Twojego pomysłu na tym forum ?!

jestem skonfundowany. chodzi o kasę ? jeśli tak, powiedz ile ?!

krzysiek tryc jest wielki w słonym, ale on od zawsze trzymał się z dala od forów - buisness is buisness. i git!

na forum należy się dzielić jeśli już się coś osiągnęło i się o tym pisze - inni też chcieliby skorzystać ...

dziękuję Ci za odpowiedzi na moje pytania. za ich brak również. wszystkiego dobrego. EOT

jedynie dla uzupełnienia w/z, Twoja deklaracja z n/n wątku:

Robi,[...] stale pracujE nad wykorzystanie nowych technologii , bo to moja pasja-z myślą o takich jak Ty, [...]

Pozdrawiam,

pozdr

jf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jotef, myślełem o Twojej pompie, ale nic mi do głowy nie przychodzi, możesz mi to wybaczyc??? Tam jest trochę stojan za słaby na moje rozwiązanie, żeby zrobic wirnik na sztywno, ale mogę się mylic. Raczej postawiłbym na eheima, a nie na AB.

O sensie też myślałem, a wszystko sprowadza się do kasy, masz rację.

Skoro można zrobic sprzęt za 1/3 ceny dorównujący sprawnością i jakością tym z górnej półki, to po co płacic Niemcom????- bo brak im pieniędzy???

Od zawsze zachwycaliśmy się zachodnimi szajsami, bo to takie amerykańskie i można się pochwalic, a oni się z Nas śmieją. A ja tam się nie wstydzę i powiem każdemu co kupił BK, Delteca, KZ, ATB ,Shurana czy jakiegoś innego, że przepłacił i to słono.

Może kiepski ze mnie sprzedawca, ale jak ktoś lubi byc dmuchany to Jego sprawa.:ok:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jotef, myślełem o Twojej pompie, ale nic mi do głowy nie przychodzi, możesz mi to wybaczyc??? [...]

większość rzeczy mogę wybaczyć/wybaczam - przynajmniej się staram :ok:

blue, patrz priv ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniami przesyłam kilka fotek.

Tak wygląda mniejszy model, przy okazji wirnik oraz dysza, regulacja zaworem bramowym::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie:) Dysza prosta banalnie, dziwne że po raz pierwszy takie rozwiązanie w odpieniaczu zastosowano. Czy ma przewagę nad konwencjonalną dyszą? Jeśli tak to jaką? I powiedz mi czy wyważałeś jakoś wirnik? No i co do testow to nie mogę się doszukać gdzie napisałeś z jakich testów korzystasz (firma).

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb, wyłowiłam Ci te dane :)

...

Ja używam saliferta, a Ty co masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nika :) Blue, akurat te dwa parametry Salifert mierzy mało wiarygodnie, postaraj się o kogoś z okolicy kto mógłby Ci to zmierzyć Haną.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nika za pomoc :), szkoda, że Seb jest taki roztargniony???:)

No kurna, Ty chyba naprawdę masz ADHD.
Nika, chyba muszę znów poprosić Cię o pomoc :biggrin:

Dlaczego pytasz o wyważenie wirnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie mnie podsumowałeś, byłem zainteresowany Twoim pomysłem na początku. Watek był poważny, moje pytania powstały tylko i wyłacznie na podstawie twoich wypowiedzi o twoim odpieniaczu wiec o co chodzi. Myślałem, że czegoś konkretnego się dowiem.

Inni ludzie też się pytali, nie muszą się znać na technicznych aspektach.

Ale spytać się chyba mogą no nie.

A otrzymują jakieś drwiące odpowiedzi z Twojej strony o ich niewiedzy.

Widocznie wolisz bezwolnych rozmówców, którzy łykają wszystko jak leci bez protestu.

Pierwszy twój post naukowym językiem więc był tylko po to, żeby zaznaczyć swoją przewagę nad pospólstwem , żeby byli łatwiejsi.

Jednak obróciło się to przeciwko Tobie bo widać było jak irytują Cię pytania w związku z tym, a nie dziwne, że ludzie się pytają.

Nie masz szacunku do ludzi.

Dopóki nie zorientowałem się, że zdawkowo odpowiadasz na pytania to potem cały temat zaczął być dla mnie śmieszny.

Naprawdę uważasz, że ktoś może być zazdrosny, że nie ma takiego odpieniacza jak ty ? He, he.

Mogłeś się zabrać tym pociągiem i mieć wielu fanów, a tak to niesmacznie i śmiesznie się zrobiło.

Także spadam z Twojego wątku, życzę wszystkiego najlepszego pa, pa.

o właśnie, w firmowym sprawdzonym drogim sprzęcie nie płacimy tylko za samo urządzenie.

Twój odpieniacz narazie warty jest tylko tyle co sam materiał.

Także życzę miłych testów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław dokopał w MOIM STYLU :) między oczy i konkretnie, muszę przyznać rację.

Śledzę temat, nie wychylałem się, bom wieśniak i nie znam się, ale to co widzę na fotkach to po prostu PORZĄDNE DIY, (naprawdę super) ale nic nie wskazuje by "torsje" były w większych glutach, i nie zasyfiły w krótkim czasie kubka i szyjki odpieniacza. (PISZĘ SKRÓTAMI ALE WIADOMO CHYBA O CO CHODZI) Z pewnością różni ten odpiniacz od innych cena materiału i w efekcie zakupu, ale chyba tylko tyle i nic więcej.

Ja swój czas przeliczam na walutę, (dowolną) i jeśli na poskładanie do kupy tego poświęciłbym czas to może wyjść, że za nie wielką dopłatą zyskam więcej wolnego czasu, a stracę satysfakcję, że mam SWÓJ SUPERBABLETORSJONKING :)

Łeb choć już łysy to otwarty mam, magnokrafty zawsze mnie interesowały, ale tym nie polecę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o wyważenie wirnika, ciekawi mnie czy nie zacznie po jakimś czasie, albo od razu bić.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, po części się z Tobą zgadzam, ale nie rozumiem Twojej irytacji moją wypowiedzią. Nigdy nie twierdziłem, że mój odpieniacz jest najlepszy, bo bym skłamał. Każdy ma to o czym marzył, ale na miarę kieszeni. Zawsze miałem szacunek dla dobrych produktów, ale ich ceny to przesada. Każdy chwali to co ma, a nie to, co lubi.

Jeśli chodzi o szacunek do ludzi, to jednak chyba go mam, w przeciwieństwie do niektórych( i tu się nie obraź, bo nie chodzi o Ciebie) co się do wszystkich przypieprzają, a potem udają sieroty. Zdaję sobie sprawę, że trzeba dzielić się informacjami i podzielę się z chęcią ale z poważnymi ludźmi, anie z " gimnazjalistami", co nie wiedzą, kiedy przestać (tu też nie chodzi o Ciebie)

Tomajk, masz fajny i wydajny sprzęt i przepiękny zbiornik, ale same sprzęty nie dały by sobie rady, bo to Twoja zasługa i każdy to chyba wie. Nie każdego jednak stać na to wszystko.

Masz racje, że jest wart tyle, co materiał, a nie trzy razy tyle.:)

 

Seb, moje wirniki są toczone, a bicie w większości przypadków wynika ze złego wycentrowania lub nieodpowiednio dobranej masy do obrotów i gęstości mieszanki. Zauważ, że dużo pomp zaczyna warczeć przy bogatej w powietrze mieszance, a na ubogiej się wyciszają. Odpowiedni wirnik układa się podczas obrotów i jego części mogą być dość luźno połączone.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie sprawę, że trzeba dzielic się informacjami i podzielę się z chęcią ale z poważnymi ludźmi, anie z " gimnazjalistami"
Jeśli chodzi o szacunek do ludzi, to jednak chyba go mam

lol - człowieku, sam sobie przeczysz!!

Temat przeczytałem od dechy do dechy i muszę stwierdzić że masz nieźle pod sufitem - zapominasz że jesteś na forum = medium do dzielenia się wiedzą!!!!

wszyscy zadają naprawdę proste pytania o efekty/parametry/budowę/dowody skuteczności a w odpowiedzi czytają o swoim braku wiedzy co do pseudonaukowych procesów lub "oczywiste oczywistości" nawet dla ludzi, którzy z fizyką mieli do czynienia naście lat temu i niestanowiłą ona ich mocnego punktu!! (popatrzcie na na ostatnią opdpowiedź dla @seba)...

bądźmy poważny - ten temat to marna prowokacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deepinside, czyki wszystko w normie, forum istnieje:dance3:

Marna prowokacja=teoria spisku

Zadasz wkońcu jakieś mądre pytanie, czy chcesz się pobawic w moderatora?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda fajnie:) Dysza prosta banalnie, dziwne że po raz pierwszy takie rozwiązanie w odpieniaczu zastosowano. Czy ma przewagę nad konwencjonalną dyszą? Jeśli tak to jaką? I powiedz mi czy wyważałeś jakoś wirnik? No i co do testow to nie mogę się doszukać gdzie napisałeś z jakich testów korzystasz (firma).

Pozdrawiam

seb

Nie pierwszy raz ! Taką dysze można spotkać w odpienkach seaclone od ponad 10 lat ! sam mam taką .Wielkiej rewelki nie robi.Czytając te posty i widzć te fotki to myśle że ... równie dobrze moglibyśmy podyskutować z terminami fizycznymi np.o majtkach które sam uszyłem. Sam mam przerobioną dysze i wirnik i cały odpieniacz DIY I chodzi lepiej niż orginał ale ...czy nikt z nas nic nie poprawia i ulepsza w swoich odpienkach,ZERKNIJCIE TU

http://picasaweb.google.com/robert.robi59/DropBox?authkey=Gv1sRgCIint_PW0eXuQg&pli=1&gsessionid=6CXPvVapxcOQbRheUY791g#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:smile:Fajnie

Dyszę zrobiłeś sam? czy jest w oryginale, bo przyznam szczerze, że nie widziałem.

Taka dysza powoduje rzucenie strumienia powietrza na środek wirnika( odwrotnie przy venturi). Powoduje to lepsze rozbicie mieszanki, bo powietrze ma kontakt ze wszystkimi igłami. Wiem, bo sprawdzałem. W przypadku venturi częśc powietrza skręca na boki i nie trafia w wirnik.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi, to ile Ci pokazuje rotametr w tym pienidle diy ?

pozdr

jf

Rotametr który mam to max 1100 L/GODZ skale zamyka czyli więcej niż 1100 L .Jak spada do 1050-1100 to czyszcze wirnik i dysze jakoś raz na 2 m-cy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×