Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

A może by tak coś dodać o nanotechnologii,to tak ładnie brzmi ...a i o cząstkach elementarnych też należałoby wspomnieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue tak się składa, że mam podobnie jak Seb tj. manie odpieniaczową, ale niestety nie rozumiem, co do nas piszesz. Tzn. rozumiem, że piszesz o mega wynalazku który jest ponad wszelkie dostępne na rynku odpieniacze, a nie potrafisz wyjaśnić zwykłemu białemu człowiekowi o co chodzi, że są takie niezwykłe.

Nawet jeśli miałby to być tylko marketing, ale zrozumiały, byłoby łatwiej i Tobie i nam, patrz LED z RS.

A przy okazji przypomnę się jest już po Świętach i minęło już 15 dni Nowego Roku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, wiem że najprawdopodobnie odebrałeś mnie nie tak jak bym chciał, czyli źle... Ale uwierz mi, naprawdę mocno kibicuję konstruktorom i budowniczym pienideł, bo to mój konik, sam swego czasu zadałem sobie trud importu stożków do produkcji pianoubijacza takiego jaki sobie wymyśliłem, Rafał popełnił dla mnie ten odpieniacz i z perspektywy czasu mogę powiedzieć dwie rzeczy.... Czy było warto? - Nie! Czy żałuję??? - Do diabła, nie! :) Chodzi o to że odpieniacz który zbudował dla mnie Rafał przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, jak dla mnie - to potwór, którego nie jestem w stanie wykarmić... I ostatnie i w sumie chyba najważniejsze... Jak dla mnie nic mi nie mówią zdjęcia piany czy odcieku, pianę moje pienidło robi taką że mi dekiel podnosi, a odciek jest tak gęsty jak dobra wojskowa grochówa... Chodzi o to że przemawiają do mnie tylko i wyłącznie zdjęcia korali, czy to w kwestii odpieniania, czy to oświetlenia, czy karmienia...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a mnie się wydawało, że tyle nas dzieli, a teraz widzę zupełnie coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pomóc ? he, he,:):D

a, może jak Blue zrobi ten wielki odpieniacz, to może zrobić jeszcze podwójny sump i dałbym do porównania tego swojego BK 500 ciekawe porównanie może by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław! Nie wierzę :) telepatycznie Cię przyciągnąłem czy co???:) Chciałem Cię wywołać, alem uznał że tak za skórę Ci zalazłem swego czasu na NR że chyba jeszcze pamiętasz więc odpuściłem :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli napić się musimy, a jak już się napijemy to ja z kolegą Bigwalkerem Ci te pola torsyjne i inne torsje dokładnie wytłumaczymy, mamy to przećwiczone :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już obiecałem sobie, że nie będę truł tej swojej czaszki po nowym roku he, he

to co ? na śniadanie czysta na czczo ?

Wiecie,że Ci pewni ludzie to zawsze się namierzą jakoś tak w tłumie normalnych, he, he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo :) Ciągnie swój do swego :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam fotki akwarium 1800 zrobione aparatem dla małp. Nie znam się za bardzo na fotografii, ale coś tam widać.

Pierwsze zdjęcie, co by nikt nie posądził mnie o manipulację przedstawia mój odpieniacz, a ściślej dekiel na chwilę przed startem. Zdjęcie odpieńki u kolegi prześlę przy okazji. Sump w piwnicy 6m niżej i nic nie widać, bo jest opatulony pianką ze wszystkich stron dla ocieplenia.

Pozdrawiam i przepraszam, że zdjęcia bez koloru, ale w rzeczywistości jest naprawdę super(kodak V1253).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mamy zobaczyć na tych zdjęciach ? gdzie jest odpieniacz ? na pierwszej fotce coś tam widać ale to to i ja osiągnąłem na pompie własnej konstrukcji, oto urobek ok 5 godz mego odpienka , dekiel podnosi !

http://picasaweb.google.pl/robert.robi59/DropBox?authkey=Gv1sRgCIint_PW0eXuQg#5426966726997774562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny plankton reaktor. Wlej ten urobek z powrotem do zbiornika, a na pewno nic się nie zmieni, tylko korale się najedzą, hehehe.

mx3, naprawdę masz zacięcie. Gratulacje i szacunek. Chyba teraz rozumiesz moją niechęc do tłumaczenia tych" pierdoł". Faktem jest, że patent działa i żeby czyścic wodę nie musi wywalac solanki do kubka. Trudno to zrozumiec, ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny plankto reaktor. Wlej ten urobek z powrotem do zbiornika, a napewno nic się nie zmieni, tylko korale się najedzą, hehehe.

A dleczego tak sądzisz ? Myślisz że nikt przed Tobą nie próbował zrobić tego co Ty niby zrobiłeś ? Słabo rozumiesz posty ! pisałem o "pompie własnej konstrukcji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestłam fotki akwarium 1800 zrobione aparatem dla małp. Nie znam się za bardzo na fotografii, ale coś tam widac.

zbiornik wygląda czyściutko, ale do końca nie można tego 'unaocznić', ponieważ jedyne zbliżenie to kubek skimmer'a ...

potrzebuję na Twój sposób blue.wave zaadoptować aquabee2000/1 z igłą - podpowiesz jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, jak mierzysz parametry wody takie jak NO3 i PO4? I jakie wartości masz w tej chwili u siebie w baniaku? W jaki sposób, na jakiej podstawie stwierdziłeś że odpieniacz Twojej konstrukcji nie wybija mikroelementów i planktonu?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×