Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Rotametr który mam to max 1100 L/GODZ skale zamyka czyli więcej niż 1100 L .Jak spada do 1050-1100 to czyszcze wirnik i dysze jakoś raz na 2 m-cy.

no, jestem pod wrażeniem patrząc na fotę wirnika :)

ten drut, to nieudany pomysł royala na tarczy ?

sprowokuję trochę blue, który pisał o osiągach swojego skimmer'a: '... mieszanka 780l pow/1800 wody ...' ...

blue, rozumiem, że chodzi o [ltr/h]?

pozdr

jf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wysiadam, fajny wirnik, naprawdę.

Myślę tylko, że ten dolot powietrza do dyszy jest zalożony odwrotnie.

A ten "druciak" nie obraź się, ale zrobiony jest z wolframu czy platyny?

Pytam sie nie bez powodu, bo jest różnica.

Pozdrawiam, koncepcja jest naprawdę rewelacyjna, znaczy, że się zgrywałeś i jednak masz wiedzę i to dużą. Wielki szacun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, gdzie masz taką dyszę? Bo w tej PSK chyba nie? Widzę że też Ci rurka pękła przy rozwiercaniu? ;) Ogólnie to super Ci to wyszło, serio :) Ten stożek przy przejściu z korusu do kubka to z czego? Z miski jakiejś? Jak skleiłeś? Sory za tyle pytań, ale lubię odpieniacze :) Jak rozwiazałeś uszczelnienie między korpusem a kubkiem?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne z czego i jak. Na stole prezentuje się fantastycznie, ale uważam, że to żart. Robi sobie tak poustawiał dla dekoracji, może jakąś świeczkę w środek???hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc : wirnik jest zrobiony z siatki wirnika Royala jeśli chodzi o dysze to tu było sporo diy. ale okazuje się że ta orginalna PAI PSK jest prosta i najbardziej spełnia moje oczekiwania .Tak ,rurka pękła przy rozwiercaniu ale uwaga to nie prawda że im większy dolot powietrza to więcej go zassie ,przy fi 5 mm bierze 1100 L POWIETRZA A PRZY fi 6 spada do 900 L /godz.Teraz mam fi 6 ale mam wstawiony trójnik między dyszą a rotametrem z tłumikiem na trójniku wężyk z kranikiem który jest zanużony w wodzie i zasysa troche wody.Tym sposobem rozwiązałem dwa problemy *1 podając troche wody zmniejszyłem nieco srednice dla powietrza *2 nie występuje problem zabrudzania i osiadania soli w wężyku przy dyszy bo wężyk jest ciągle płukany.Ten kolorowy stożek wynalazłem w kuchni ,jakaś miska.Kubek jest przykręcany,z gwintem ,do tego wykożystałem zakrętke i gwint z pudełka po ROWA PHOS bo ma ono 8 cm średnicy tyle co rura reakcyjna.Całość klejona klejem do twardej hydrauliki plastikowej,ot i cała historyja.Pomysłów pod kopułą nie brakuje gorzej z realizacją - czasu brak.Moje założenie jest takie -modernizować i ulepszać wszystko nawet Roys Roysa można poprawić i ulepszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]gdzie mozna dostac taka siatke na wirnik??

na tym forum skiba pisał o tych druciakach ... (sprzedawał ? - nie pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony napisał:
@robi gdzie mozna dostac taka siatke na wirnik??

Ta siatka to przeróbka wirnika Royala

 

dominik napisał:
@robi59, a mógłbyś powiedzieć, jakiej średnicy masz otwory w zwężce?:D

Otwór powietrza to 6 mm ale z dodatkiem wody(patrz w poście wyżej) a otwór dolotu wody jest orginalny chyba 10 mm ,jest to dysza pompy psk ati 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, a na jakiej głębokości pracuje pompa i jak wysoki jest odpieniacz?

Pytam się tak z ciekawości, bo wydajnośc wszyscy liczący sie producenci powinni podawac przy podnoszeniu 1m.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi, a na jakiej głębokości pracuje pompa i jak wysoki jest odpieniacz?

Pytam się tak z ciekawości, bo wydajnośc wszyscy liczący sie producenci powinni podawac przy podnoszeniu 1m.

Pozdrawiam,

Od dołu dołu pompy do lustra wody jest 20 cm i tyle samo do dna odpieniacza .Z kąd ten 1 metr? Ja pisze o poborze powietrza a nie wody a jeśli odpieniacz jest na tyle zanużony pod wodą że rura odpływowa wody jest też pod wodą to nie ma wielkiej różnicy czy jest 20 czy 50 cm pod wodą ,bo podnoszenie słupa wody jest takie same czyli wysokość od pompy do wylotu wody.Pisze nie ma "wielkiej różnicy" bo jest wynikająca ze zmiennego ciśnienia na różnycz głębokościach ale w akwarium to nie 3 czy 5 metrów,więc między 10 a 50 cm nic się prawie nie zmieni.A gdyby ta pompa podawała wode na 1 m to ciekawe ile by pobrała powietrza ? myśle że wiele,wiele mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja to pikuś ,pan pikuś .Odpieniacz jest bardzo stabilny w utrzymywaniu pienienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podnosi 30cm ponad poziom wody, a zanurzona jest na 40cm, czyli 70 cm słupa wody. zaciąga wężem fi 12mm otwór dolotowy 8mm, więc coś mi się nie zgadza z tym rotametrem, ale może się mylę. Byc może pompa ma lekko.

Przy większym zasysie u mnie odpieniacz nie nadąża odbierac mieszanki, a wylot jest fi 50mm, śr komory reakcyjnej kubka 12cm :D

Nie rozumiem, a Ty?

Wiem jak ciągną powietrze BK i ATI i w tym pierwszym przypadku strach zatkac wąż językiem, żeby nie urwało, a producent podaje tylko 1500l/h:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże ? mianowicie: planuje zrobić wirnik igiełkowy ale nie z takimi grubymi igłami jak to są w oryginałach.Dlaczego one są aż tak grube? Myśle o igłach max 0,5 mm albo 0,25mm oddalonych od siebie nie więcej niż 1mm.Ile by było igieł na wirniku fi 4,5 cm nie wiem ale chyba sporo.Dlaczego o tym myśle ? mśle że taki wirnik pracował by jak wirnik typu "mesch" ale chyba by nie posiadał największej wady tych wirników ,mianowicie szybkiego zapychania "siatki" Prób z siatką na wirnik robiłem wiele i moje uwagi są takie :im siatka cieńsza tym jepsza piana,gęstsza i sztywniejsza a zarazem więcej pobieranego powietrza.Dlatego myśle o extra cienkich igłach w ogromnej ilości tylko jak to zrobić ? Może wykorzystać jakiś przedmiot codziennego użytku np. szczotke do włosów ,taką super gęstą ?Może macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, przecież mówiłeś, że piana dekiel podnosi, a czyścisz co 2 miesiące, to o co Ci chodzi? Po co przerabiec coś, co jest super?:shocked:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, problem jest jeden z ktorym ja sie spotkalem.

Tez kombinowalem z bardzo cienkimi iglami. Jednak po wprowadzeniu w ruch wirowy w pompie ( przy tej ilosci obrotów dla pomp 2000-2500 ) Igly sie po prostu... "kladly" nawet zrobilem filmik poklatkowy szybka kamerka. I efekt byl dokladnie odwrotny. Mysle ze tu tkwi problem, a dokladnie w twardosci zastosowanego materaialu aby igly mniej sie kladly.

To moje spostrzezenia i dlatego zarzucilem ten pomysl na rzecz mesh'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×