Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz pracuje w moim rafowym na intensywnym karmieniu 3x korale (Preis, Jbl, żółtko jaj, mikro i zielony plankton) 3-4x ryby mrożonki, granulki, płatki, zbiornik 1250, obsada mieszana z przewagą sps, gąbki itp. Wszystko pięknie rośnie pomimo niedoboru światła, azot, fosfor zero reszta norma, sól TM bioactive wcześniej Preis.

Drugi zbiornik o.k 1800 przerybiony i mnóstwo korali różnych, sól Preis ostre dokarmianie, młody - jest bajka, parametry super, czyściutko, wcześniej chodził na APF, ale potrzeba by było co najmniej 4 sztuki, żeby pociągnęły. Przy odpaleniu rurka odcieku nie nadążała odprowadzać suchej piany(fi 12mm)

Trzeci ponad 2000l świeży dopiero startuje więc zobaczymy, ale powinno być fajnie.

 

Tak na marginesie, zabieram się za tworzenie potwora- do komory głównej mieści się mój 5 letni syn na stojąco, ale to trochę potrwa. Dam znać. Ok 80 l wody wewnątrz, do małego basenu kąpielowego z sps, bo nie stać mnie na wyjazd na Filipiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, niezłe te litraże tych baniaków kombinujesz, no bardzo ciekawe jak ten potwór będzie wyglądał i się sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw??? Materiał ściągnięty. Sama tuba to koszt ponad 1800 pln i po upuście.
Zgodnie z życzeniem zamieszczam kilka fotek z odpieńka i tego, co usuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde zobaczyłem słoik z odciekiem i cofnęło mi sie , akurat obiad jadłem:shocked:

A kolumna ładna, mleko w niej też:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegę, że przy obiedzie. Gwarantyję, że odciek nie wydziela żadnego przykrego zapachu. Dziwne, ale jest sterylny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue-wave, muszę się kiedyś wprosić do Ciebie na obejrzenie tych akwariów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda w systemie ulega krystalizacji
Znaczy, że powstają kryształy wody... coś a la lód? Bo albo koagulacja, albo krystalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy, że powstają kryształy wody... coś a la lód? Bo albo koagulacja, albo krystalizacja.

'...woda ulega krystalizacji...', oznacza, że staje się krystalicznie czysta, klarowna, rośnie potencjał redox ...

p.s. ale złapać się można na ten 'suchy lód' :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blue.wave: jeśli masz problemy z językiem polskim, nie krępuj się prosić o pomoc :)

Mógłbyś napisać, co to takiego polaryzacja torsyjna i czym się różni od zwykłych odpieniaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Ręce mi nieraz opadają.

Sarco, nie obraź się, ale najpierw piszesz o kryształach, a potem pytasz co to polaryzacja torsyjna. Weź sobie poczytaj o zwykłej polaryzacjii.

I jeszcze jedno" od zwykłych odpieniaczy" znaczy od jakich, jakie znasz, bo są różne.

Polaryzacja torsyjna inaczej kołowa, wirowa. Odszukaj hasło polaryzatory torsyjne, może coś Ci się rozjaśni i nie złośc się, jak czegoś nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że po zimnym piwku powinniśmy sobie wszyscy strzelić, bo Blue zaczynasz gwiazdorzyć :good: tylko mi się tu nie obraź :) a nas zwykłych zjadaczy odpieniaczy szlag jasny trafia bo nie wiemy o czym do nas rozmawiasz... Jak mówisz do mnie językiem którego nie rozumiem to nie wiem czy w tej chwili na przyklad nie powiedziałeś czegoś na moją mamusię :) :good: :good:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie tych zagadkowych postów jest proste : albo kolega nam dokładnie wyjaśni i pokaże fotki całego odpieniacza (razem z pompą) albo wykasować cały temat .Bo po co pisać o czymś co się ma i jest jakby tajemnicą ? Albo w lewo albo w prawo a nie szamotać się po środku i d..e nam zawracać terminami fizycznymi.

ps. pewnie zaraz zostane zmieszany z błotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne piwko- zawsze.

@blue.wave: daleko mi złościć się na cokolwiek czy kogokolwiek- a jak czegoś nie wiem, to pytam: co sprawia, że Twoje odpieniacze są lepsze od innych? Przyjdzie jakiś klient kupić i co, powiesz: - poczytaj sobie o polaryzacji i nie złość się jak czegoś nie wiesz?

PS. Niestety nie mam dostępu do tak fachowej literatury jak Twoja, a na hasło 'polaryzator torsyjny' dostaje z Google wyniki podobne do tego: http://strony.aster.pl/magicznysklep/polaryzator%20Pt01.htm

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarco, nie doczytałem do końca... Bałem się :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację seb, od tych polaryzatorów torsyjnych już mnie mdłości biorą :good:

Mnie w odpieniaczach bardziej przekonuje to, że mogę jak najwięcej odpienić, a sam dodam, co chcę dodać. A tu kto wie co tak naprawdę odpieniam, a co zostawiam, może zostawiam czegoś za dużo?

Przypomina mi się trochę szał z magnetyzerami. Badania potwierdzały, że działają, a efekt jednych urządza, a inni przechodzą obok.

Tutaj też trochę blue.wave podajesz wiedzy, chwalisz, a w rzeczywistości podajesz dla nas niewiele zrozumiałych pojęć (poza nielicznymi wyjątkami ludzi z adekwatnej branży). Do nas przemawia prosty sposób komunikacji obrazkowej z objaśnieniami w stylu np. Rafała Skiby.

W dużych systemach, jak u ciebie z zastoswaniem mocnych odpieniaczy też można mocno karmić i wszystko gra więc nie zauważam różnicy pomiędzy tymi odpieniaczami.

A co będzie, jak zastosuję magnetyzer w odpieniaczu? Uporządkuję cząsteczki wody, może efekt będzie lepszy?

Nie odbieraj tego źle, chciałbym cię w ten sposób jedynie zachęcić do bardziej zrozumiałych dla nas objaśnień i argumentacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×