Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Blue, przestań sobie jaja robić :whistling: próbowałeś tą fotkę otworzyć? Poza tym, odpieniacz już widzieliśmy, wklej fotki korali.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przed i w trakcie stosowania odpieniacza, gdyż jak piszesz efekt w ciągu nocy widać. Nie odbier tego źle, czy też jako atak na Twoją osobę, ale przemawia przeze mnie czysta, ludzka ciekawość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u mnie otwiera, ale wielkie jakieś :blink:

Z tymi zdjęciami przed to muszę poszperać, bo wyłączanie odpieniacza, żeby korale zbrązowiały nie ma chyba sensu :D

Wpadnę może na inne zbiorniki i cyknę parę fotek, ale w przyszłym tygodniu, bo zawalilem się robotą, tam to dopiero będzie czad B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę wstawiam fotkę odpieniacza

Mogłeś pokazać nam tłumik od traktora było by co oglądać bo jak wygląda odpieniacz to ...wszyscy wiedzą, niczym nas nie zaskoczyłeś.

Poza tym gościu wszystkich wodzi za nos techniczną terminologią wziętą z kosmosu ,och ach ,jaki dobry katalizy ,chalety i srały kosały.Weż opatentuj i zacznij sprzedawać a nie dupe zawracać.

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam za głupie pytanie, ale muszę zapytać jako małodoświadczony morszczak, cóż ten odpieniacz takiego robi, bo wygląda raczej normalnie.

Tylko jeżeli ktoś mógłby mi to wyjaśnić z przełożeniem na nasz język (np. bąble zapierdzielają w prawo a nie w lewo, potrząsa kubkiem, dozuje płyny itp.)

Może ten kawałek wężyka łączący pompę z odpieniaczem ma zbawienny wpływ na wybarwienie korali.

Wybaczcie jeżeli piszę coś głupiego ale od roku ciągnie się temat i dalej nic nie wiadomo a chętnie wymieniłbym swojego turboflotora twina na takie małe zgrabne cudeńko.

pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze blue wave to takie nasze forumowe roswell :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo szczegułów ma wpływ na właściwości odpieniacza, nawet taki śmieszny wężyk czy podkładka, użyty materiał, proporcje i takie tam.

I tak się Robi nie dowiesz :lol: . Czy wygląda jak tłumik, czy klozet, nie ma znaczenia. Ważne jak działa i jakie daje możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że zdjęć korali się niedoczekaliśmy, takich z dnia przed włączeniem odpienacza i z dnia następnego, tego po cudownej nocy.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podpiołem nową dysze powietrza wykożystującą elektrolize molekułową prądów wstecznych zjonizowanego powietrza ,oczywiście do pompy PSK 2500 .Na efekty chyba nie trzeba będzie czekać długo bo widać je od razu ,korale "szaleją"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ja się tak łatwo nie obrażam, przed zalogowaniem zakładam krawat i mniej awanturujący się jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ........ to prawda. Ale jak by to nie odpieniacze Piotrka działają jeszcze raz podkreślam że widziałem kilka razy w akcji i nie wiem jak by to ująć. Następny odpieniacz będzie od Piotrka. Wszystkie sugestje kierowane pod adresem pomysłodawcy projektu myślę że są bezpodstawne. Można oczywiście coś sugerować ale dla mnie Piotrek robi super odpieniacze. To jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kurdę taką nadzieję! ba zamówiłem jeden dla siebie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wstawię kilka fotek, żeby nie było, że ściemniam. Proszę tylko Kolegów, żeby to sformatowali, bo duże wychodzą :( , zato jakość HD B)

Jeszcze jedna fota

Monti nie zmieszczą się już do 25l kubła po soli :)

Wszystko zapitala i niedługo nie będęmiał miejsca na fajne okazy

Niestety muszę przeprosić za kolory, ale z tego aparatu nie da się powyciągać ;)

Niektóre zdjęcia nie wchodzą, bo pliki się nie mieszczą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ta turbogumonapawarka to oprocz korali rozjasnia tez ryby ? :blink: czy to przypadkiem tylko foty takie przeswietlone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mega jasne to te kolorki nie są tak jak pisałeś :whistling:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ten aparat się nie nadaje, białe też nie mogą być, ale Włodzimierza się podpytaj co się u Niego dzieje :whistling: . Niektórzy 10 lat czekają na zeo na takie efekty :)

 

Takie małe wyjśnienie dla Tych, którzy nie wierzą w "cuda"

W obszarach, w których bujnie rozwijają się nasi podopieczni zachodzi wiele cyklicznych zjawisk, nie do końca zbadanych, do których w drodze ewolucji przez miliardy lat przystosowały sie organizmy żywe i od których uzależniona jest ich egzystencja. Są one okresowo stałe i 300-1000x silniejsze niż w naszym klimacie. Myślę tu o magnetyźmie i prądach wirowych, grawitacji księżyca itp.

To właśnie te wielkości mają decydujący wpływ na organizmy.
W historii Ziemi bylo wiele kataklizmów i ciężkich okresów w których przetrwało niewiele żyjących stworzeń, ale życie się odradzało dzięki energii w.w. zjawisk.
W naszych zbiornikach najbardziej negatywnie na rozwój koralowców wpływają urządzenia, które de facto mają ratować im życie :blink:. Są to pompy, odpieniacze i inne wytwarzające pole elektryczne.

Niektóre firmy tworzą skimmery mniej ingerencyjne z dyszami fontannowymi, ale ich wydajność jest bardzo mała, nie mniej w najmniejszym stopniu zaburzają równowagę ekosystemu. Ja wykorzystałem kilka zjawisk fizycznych, aby zwiększyć wydajność i zarazem pozbyć się negatywnego wpływu urządzenia na koralowce i inne organizmy.
Czynniki te nie są obecnie mierzalne ze względu na nie istnienie aparatury pomiarowej, ale wyniki są organoleptycznie wymierne i udawadnialne.

 

To jeszcze na okrasę.
Może niektórych z Was zastanowiła budowa odpieniaczy stożkowych?
Każdy kiedyś zaobserwował zjawisko tworzenia lejka po wyjęci kora w wannie czy zlewie. Wir tworzy się w stałym kierunku (odwrotnie na półkuli południkowej), ściągając zanieczyszczenia w dół- to efekt Corriolis'a. W odpieniaczu stożek jest ustawiony odwrotnie- niweluje w.w. efekt. W związku z tym proces tworzenia piany jest stabilniejszy( nie wydajniejszy!)

Stosując nieodpowiednią pompę w połączeniu ze stożkiem fundujemy sobie wcześniejszą lub późniejszą tragedię( proces usuwania zanieczyszczeń wymyka się spod kontroli)- dlatego stosuje się dysze za pompą B)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×