Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obchodzi mnie nic - po za 1 - przykładowe ceny. Bo naprawdę wolę zapłacić polakowi za polski produkt - i wystarczy, ze działa "odpowiednio".Cudów robić nie musi. Guzik mnie obchodzi cała reszta. Kurde to nawet ładne być nie musi bo będzie cholera w SUMPie stać a zboczeń pod tym względem nie mam. BW - rzuć cenami przykładowymi to może znajdziesz więcej chętnych do zakupu, którzy będą się liczyć z tym, że najwyżej się nie sprawdzi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzna średnica węża zasysającego 12mm.

Pieni pięknie, tylko dużo karmić trzeba, żeby lpsy śliczne były.

Parametry trzyma stabilne- azot, fosfor niemierzalne bez użycia absorberów.

Dochodzę do wniosku po swoim zbiorniku i drugim 1500l, że sekret tkwi w azocie( fosfor nie ma wielkiego znaczenia dla zdrowia i koloryzacji). Może się mylę, ale przerwanie cyklu azotowego na poziomie amoniaku daje niesamowite efekty, tylko.....dino można sobie zafundować jak nie karmimy.

Ryby utuczone jak wieprze i nadal zero azotu

Tak, jak w naturze- mnóstwo pokarmu i zero azotu azotanowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mm to średnica węża zasysającego powietrze ? ??? Toć to moc piekielna .

To jaka wydajność powietrza ma ta pompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo jest, naprawdę, ale to nie ma znaczenia. Liczy się stosunek air/water. Jak jest idealny- nic nie powstrzyma maszyny. No i ciśnienie ssące ok 0,1 atm wpływa na jego dużą stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że jest duża średnica ale 12 mmm .... hmmm, brak słów tak dla pewności jest zapięta do OR 3500?? ... szatańska kombinacja - jest szansa na zdjęcie zwężki ?? o wirniku nie wspomne

... czapki z głów ...

Edytowane przez Wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to pompa wysokoobrotowa i naprawdę jedna z najlepszych. Po przeróbce bierze 30-34W przy max obciążeniu i jest bezobsługowa- wirnik sam się oczyszcza, dysza też się nie zatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś może wydajność - ilość powietrza i wody . Domyślam się że odpowiesz za moment , że to nie ma znaczenia ile ...Najważniejsze aby były zachowane proporcje ilości wody do powietrza . Ale ja z uporem maniaka pytam czy może mierzyłeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję- przyjedź, sam zmierzysz, wszystko zobaczysz i po sprawie. Nie tak daleko do Płocka, a może przejazdem, przy okazji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie . Z przyjemnością wjadę zobaczyć twoje dzieło no i przy okazji porozmawiać . Marzec to dobry miesiąc na poznawanie nowych ludzi heheheh :thumbsup:

Edytowane przez hepatus1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od początku ale nie widzę żadnych zdjęć

:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie zobaczysz .... :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, myślałem, że się skasowany czy coś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam odpienke od kolegi;) fajna jest... pieni super, mam ją już prawie rok... jedyne zastrzeżenie jakie miałem to ciężko ustawia się poziom wody w odpience i czasami nie wiedzieć czemu sama się trochę podnosi lub obniża i trzeba znowu regulować.... jak to Blue usprawni to odpieniek nie będzie miał jak dla mnie żadnych wad:)

spsy rosną fajnie, nabierają fajnych kolorków... no a lpsy troszkę wolniej ale ładnie wybarwione więc nie narzekam:)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami nie wiedzieć czemu sama się trochę podnosi lub obniża i trzeba znowu regulować

Ja tez tam miałem kiedyś i to był problem ze zbyt dużą ilością wody pobieranej przez pompę w stosunku do body, szerokości komory reakcyjnej i ilości powietrza.

Dokładnie tak mi się zachowywała Laguna 6000 z igiełką jak na zasysaniu była średnica chyba 20mm, po zmianie na 16 mm pompa brała mniej wody i odpieniacz się uspokoił.

Sprawdź jaką masz średnicę rury zasysającej na pompie i ew spróbuj dobrać kawałek rury który wejdzie w środek i zmniejszy ilość zasysanej wody.

Powinno pomóc i nie będziesz miał takich problemów jakie ja miałem (np o 3-ciej w nocy uzupełnianie wody 15l żywca zdroju by tylko zamknąć obieg bo odpieniacz wywalił mi jakieś 50 l do kanalizacji bez powodu a obiegówka pracowała na sucho :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey:)
aż takich hardcore'ów to ja nie miałem:) odchylenie jest powiedzmy nie więcej niż 1-1,5 cm więc do przełknięcia;)
ale oczywiście dziękuję za sugestię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×