Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widziałem akwarium Piotra, jest to jeden z najładniejszych baniaków, jaki widziałem na żywo. Niestety właściciel nie potrafi robić świetnych zdjęć, a i z reklamą swojego odpieniacza jest krucho, pisanie o tych wszystkich prądach, wirach nie przyciąga raczej klientów.

Smithpl masz racje, ceny pienideł BM są rewelacyjne, ale jeszcze 2-3 lata temu za dobry odpieniacz do 1000l musiałbyś dać 3tyś, ja go mam od około 1,5 roku i nie żałuje.yes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart bo to taki forumowy folklor. Tajemnice roswell odnosnie w/w odpieniaczy kraza juz chyba ze 2 lata jak nie wiecej. I tylko kraza. Od tego czasu ani produktow nie widac ani akwarii prowadzonych na tych produktach...

Taki troche Fantasy...... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Ja odpieniek moge w każdej chwili zmienić.

Ba chętnie odszczekam wszystko co napisałem.

Warunek? Chce zobaczyć jak moje akwa staje się cukierkowe po zmianie aktualnego odpieńka na ten. Wtedy kupię nawet 3 odpieńki.

a jak narazie próćmy do Roswell....

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl - żebyś mógł zobaczyć czy działa i czy jest warte swoich pieniędzy to tacy jak ja muszą zaryzykować i spróbować - myślę, że jako osoba w pełni niezależna od kolegi blue.wave'a będę dla Ciebie wiarygodny:) narazie dojrzewa i potrzebuje czasu.... co nie zmienia faktu który zauważyłem od samego początku.... wszystko u mnie przechodzi bardzo ale to bardzo łagodnie.... wręcz jest to dziwne:) marametry mam cały czas bardzo stabilne NO2 nigdy nie było większe niż 0,05 NO3 3-4 po karmieniu, fosforany 0,00 mam odpieniacz, refugium, węgiel, chemipure i purigen:) narazie z balinga stosuje jedynie wodorowęglan sodu i leje 30kropli aragamilku na noc:) mam 5 ryb pare korali (reszta w starym baniaku jeszcze czeka na przeprowadzkę) odpieniacz jest solidnej konstrukcji i świetnie pieni:) cała reszta okaże się w praniu:)

Pozdro

Bart

Tak na marginesie to myślę, że jakbyś był zainteresowany efektami to blue by Cię nawet zaprosił do domu, pokazał odpieniacz i akwa jakie ma piękne! Ja to u niego widziałem:):) no chyba, że mi zaraz powiesz, że zaraz przed moim przyjazdem podpiął swoją odpienkę, a jak nikt nie widzi to mu tam lata jaki deltec, reef octopus albo bouble king;) ja nie byłem w 100% pewien czy dobrze robię kupując odpieniacz u niego do momentu aż nie przyjechałem, nie zobaczyłem u niego:):) teraz nikt mi nie wmówi... kolorki to nie sam odpieniacz ale i ręka właściciela:):) jak koralki mają witaminki i wszystkie potrzebne pierwiachy to się mienią różnymi kolorkami:):) mi osobiście cuda się dzieją odkąd zacząłem dodawać aragamilk;) kolega mnie namówił, żebym spróbował no i w moim starym akwa jeszcze nigdy korale nie były tak napompowane jak od trochę ponad tygodnia kiedy dodaje mleczka aragamitowego:):)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja widziałem akwarium Piotra" czyli czyje?

Piotra czyli blue.wave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździcie dzisiaj po Piotrku jak po łysej kobyle :)

Mam jego odpieniacz od dłuższego czasu, cały obieg ma około 700 litrów.

Osobiście bardzo sobie chwalę jego odpieniacz, nie mam żadnych problemów z parametrami itp.

Odpieniacz jest wydajny i naprawdę bardzo porządnie wykonany.

Nie wnikam w żadne teorie Piotrka, które tutaj opisywał w związku z tym odpieniaczem, ja nic z tego co pisał nie rozumiem , ale prawda jest taka,że robi dobry sprzęt za bardzo dobre pieniądze. Poprzednio w podobnym akwarium miałem Delteca 702, śmiem twierdzić,że odpieniacz Piotrka nie jest gorszy, a biorąc pod uwagę cenę dwóch produktów Deltec mocno przegrywa.

Wstawiam kilka fotek odpieniacza oraz kilka fotek korali , które mam w akwarium z tym odpieniaczem. Do tego dwa filmy.

Nie jest to jakaś super jakość, ale może coś tam będzie widać.

Filmy:

http://www.youtube.com/watch?v=6Yir_VhNtH4

http://www.youtube.com/watch?v=jWJxc_kOmLI

Na filmach wyszło jakieś dziwne echo i jest straszny huk, ale w rzeczywistości odpieniacz jest naprawdę cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam , nie piszcie że jakiś tam odpieniacz jest wydajny ! co to znaczy wydajny, jak wsadze besta 1200 do 50 litrów wody w obiegu to też będzie wydajny.Odpieniacz może być jedynie dopasowany do wielkości akwarium,nawet ten co kiepsko pieni może spełniać swoje zadanie w odpowiednim akwarium,no chyba że wali bąble średnicy centymetra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marciuns sory ale...

1. Twój odpieniek wygląda jakby chodził od wczoraj, nawet się nie oglonil wapiennymi.

2. Przy tych koralach to pogoniłbym AM na kostkę lub małym reef'kiem ( LPS'y i miękasy lubią "bagienko" czyli srednio czystą wodę - wtedy najlepiej polipują)

Daj jako przykład jakiś świeżacki baniak a wątek jest o odpieniaczach pod akwa obciążone.

Pokaż kilkuletnie akwa SPS z tym odpieńkiem i kolory korali a nie świeżaka z miękasami/LPSami

Bart - testuj i pokaż wyniki - wtedy uwierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcius- co byś nie napisał i tak zanjdą się tacy którzy "wiedzą lepiej"...

smithpl- ad 1. jak masz zasłoniętą od światła komorę z odpienką to wapienne raczej nie wyjdą bo nie mają światła, tak przynajmniej mi się wydaje:)

ja mój odpienek też zasłoniłem od refugium i spodziewam się, że mi niczym nie zarośnie - myślę, że to co stwierdziłeś nie koniecznie ma pokrycie w rzeczywistości;) powiem więcej, dziś umyłem kubek i odpieniacz świeci się jak psu jaja, jakbym go wstawił 5min temu;) będę testował i pokażę wyniki ale zaręczam Ci, że co by mi nie wyszło to Ty i z pewnością robi59 i tak nie uwierzycie:) blue.wave ma dojrzały baniak który dość długo mu się kręci.... zagadaj do niego to z pewnością chętnie Ci pokaże... tak jak mówiłem... chyba dobrym wyznacznikiem jest to, że koledze się rozmnożyły euphylie w sposób płciowy.... czy to dla CIebie też żaden wymiernik parametrów wody bo jak powiedziałeś lpsy lubią syf? a może pod chinolem masz jeszcze lepsze efekty i rozmnażają Ci się spsy lpsy i nawet pokolce:P:) tak się zkłada, że ja uwielbiam przede wszystkim lpsy, i spsów będę miał z pewnością mniej.... więc moje wyniki testów zbojkotujesz, bo za mało spsów;) wszystkim nigdy nie dogodzisz:) tak jak mówie... argumenty i sposób opowiadania o odpieniaczu blue.w mogły mu przysporzyć nieco wyśmiewców... ale wiesz... nic co napisał nie możesz jednoznacznie obalić tak długo jak nie stwierdzisz czegoś innego na podstawie swoich badań z danym sprzętem:) a Ty tego nawet nie widziałeś na żywo.... więc ja się pytam o czym my tu wogóle gadamy?:)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierze, co do baniaka blue.wave juz sie wypowiadalem. Moim zdaniem zamiast bic piane powinien sie za niego wziac bo po prostu nie jest atrakcyjny.

Gadamy o kosmicznej technologii ktora tak naprawde pokazywana jest w akwarieach miekasowo/ LPS'owych lub jak w twoim wygladajacym jak szczepkarium.

Dla mnie argumentem jest akwa ktore posiada wymagajace korale - narazie nie bylo takich.

Wybacz ale takie okazy jakie masz ty mialem w takie formie na kostce a potem slabym odpienku w 100litrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wiesz jakie ja mam korale? szczepkarium?:) na te naprawdę wymagające u mnie przyjdzie czas jak już akwa w pełni dojrzeje:)

Widziałeś akwarium blue.wave'a na żywo czy tylko na tych marnych fotkach?! Jak się umie robić zdjęcia to i z gówna zrobisz piękne ujęcia ale jak nie umiesz to i miss world będzie wyglądała jak szara mycha z ulicy.... a tutaj z tego co wiem to nie oceniamy talentów fotograficznych kolegi:) jego akwarium na żywo jest piękne! dobra koniec gatki! bo i tak każdy swoje... z tym, że ja widziałem na żywo... mam go w domu... a Ty snujesz kontr-teorie które są jeszcze bardziej niewiarygodne niż te kolegi:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze odpieniek takze wplywa na twoja fluidyzacje thumbsup.gif Ale wazne jest pozytywne przekonanie jak i wiara. No nic, czekam fotki twojego akwa.

ja nie pisze ze odpieniacze b.w nie dzialaja ale ze dzialaja tak samo jak kazde inne i nie trzeba do tego dorabiac "filozofii"

i kosmicznie zaawansowanych teorii dzialania.

PS. Jakbym ja robil kosmicznie rewolucyjne odpieniacze o magicznych wlasciwosciach to juz rok temu zatrudnilbym fotografa ( lub kolege z forum ) na sesje zdjeciowa za 100-300zł i zamknalbym temat....

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue.wave wybacz ale nie chcę mi się czytać 27 stron o twoim produkcie.

Mam jedno pytanko:

Masz jakiś odpieniek własnej produkcji na sprzedaż (do 200L) i w jakiej cenie

A zadam jeszcze jedno pytanie:

Ile kosztuje ten odpieniek z tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze, daj fotke akwa na tym odpieniaczu z wymagajacymi koralami w przystepnej rozdzeilczosci.

Moze byc na picasaweb - bedziesz mial prosciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat trochę pod umarł - chciałbym zapytać jakiej średnicy jest wężyk na dyszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×