Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Blue a teraz smiejesz sie nam w oczy jak wspomniani wczesniej politycy ;) moze i robisz dobre odpieniacze ,ale wystarczy wrzucic zdjęcia ,efekty Twojej pracy a nie pisac niestworzone historie ktorych potem nawet wyjasnic nie potrafisz ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodziu, z ust mi wyjąłeś:) nie żebym nie wierzył w ten odpieniacz bo wiem że istnieje i wiem że jest dobry, jak dobry - tego nie wiem, no ale bez fotek korali zdania sobie nie wyrobię. Piotrze, to że nie masz aparatu to jak dla mnie żadna wymówka, rób zdjęcia telefonem, niech są nieostre i mdłe, ale niech SĄ! Bo jak tak dalej pójdzie to efekt osiągniesz odwrotny do zamierzonego. Fakt że złota zasada reklamy mówi - "Nie ważne jek o Tobie mówią, ważne żeby nazwiska nie przekręcili", ale wszystko ma swoje granice. Sam widzisz że póki co to zaineteresowanie gawiedzi nie maleje, tyle że rośnie wprost proporcjonalnie do wku.wienia, a to już kiepsko. Póki co, Twój odpieniacz jest jak Yeti - "podobno istnieje, ale nikt go nigdy nie widział"... Pomyśl o tym.

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadą klient- nasz Pan, zamieszczam kilka zdjęć zbiornika. Tak jak mówiłem- zdjęcia i kolory będą marne :( , więc proszę na wstępie nie obrzucać mnie błotem :D

Tak na wstępie kilka zdjęć zbiornika z początku roku

 

I kolejne zdjęcie

Od tego czasu trochę się zmieniło w zbiorniku

Jadę więc dalej- nieszczęsna monti

Pocci trochę podrosła :)

018.JPG
I wierzba płacząca

index.jpg

 

Grzybki

1348.jpg.aa96bd31c54a511fa434815b839a8118.jpg

Physo

1355.jpg

Rzut oka na całość

1356.jpg

Katalo z lokatorem

1357.jpg

 

Mam więcej zdjęć z przodu, ale po 2,5MB i nie mogę przesłać załącznika. Macie jakiś sposób?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie żebym był Bóg wie kim, ale jak dla mnie to "szału ni ma"... Przyrosty są, ale nie jakieś dużo większe niż w normalnym równo prowadzonym baniaku na normalnym odpieniaczu, kolorki też nie powalają. Pewnie zaraz zostanę zakrzyczany, ale takie jest moje zdanie. Przez osiem miesięcy można osiągnąć dużo więcej. Wkażdym razie udowodniłeś że odpieniacz działa, ale jak dla mnie to sudów nie czyni:) Nie gniewaj się, to tylko moja subiektywna opinia na podstawie fotek jakie wkleiłeś. Moim zdaniem lps-y i miękkasy hulają, ale sps-y wegetują. Nie wiem czy to wina światła, sposobu prowadzenia baniaka czy czegokolwiek innego, w takim układzie jak jest to testy odpieniacza nie są mierodajne, Twój zbiornik cały czas się rozwija i idzie w dobrym kierunku, ale żeby ten odpieniacz przetestować to powienieneś go wysłać na jakieś trzy miesiące komuś kto ma stabilny zbiornik i korale w super kondycji i kolorkach, wtedy byłoby jasne czy odpieniacz utrzymał/poprawił ich kondycję czy nie, czy wręcz pogorszył. Nie miej mi tego co napisałem za złe, mocno Ci kibicuję i liczę na to że doprowadzisz swoje dzieło do perfekcji:)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, masz rację. Korale ciągle muszą znosić eksperymenty. Zbiornik prowadzę oszczędnie, oświetlenia 620W i nie wprowadzam żadnych zmian, absorbentów itp., żeby móc prowadzić obserwacje. Ten pieniek, jaki pracuje nie jest do SPS, bo miękasy i lps nie wytrzymały by długo. Musi zostawiać coś w zbiorniku. Odpieniacz odpaliłem kilka tygodni temu. Poczekam jeszcze i zobaczymy, jak się sprawdzi- biorę się za bardzo mocną wirówkę do sps. Niestety tu nie ma kompromisów- kompromisy wymagają użycia absorberów.

Takie wrażenie- akwa jest głębokie na 120, 70cm wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeeee :rolleyes: no to wszystko wyjaśnia :thumbsup: jeśłi to miało być pienidło pod lps-y to plan wykonany w 110%, widać po koralach że im służy, napompowane, wybarwione, widać że chcą żyć. Strugaj pienidło pod sps-y, jeśli efekt końcowy będzie taki jak ten to może być ciekawie na scenie skimmerowej :good2:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę myślałem o niefoto, bo parametry trzyma super, a miękkim i lps też podpasowało. Najważniejsze, że trzyma PO4 i NO3 w ryzach, a korale mają żarcia pod dostatkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie wkleiłeś te fotythumbsup.gif Na żywo wygląda o wiele lepiejyes.gif

Piotr nie wiem jak Ty , ale ja teraz chętnie zobaczyłbym zdjęcia baniaków - Błazenka , Robi59 i oczywiście Seba biggrin.gif

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tam, żeby mi się nie podobało, ale Masz same szczepki. Nie obraż się, bo nie chcę być złośliwy, ale wszystko co widzę wygląda na świeże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monti średnicy 15 cm. euphilia 40 główek , sacro 30 cm średnicy ,galaxea 10 cm ,gonio jak wypyści czułki to ok 25 cm,ta duża trydacznia nie miejści się w dłoni,fungia 13 cm, calustrea 52 główki ,Australian_Duncanopsammia 18 główek

nie będe dalej wyliczał tych jak mówisz "szczepek" :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, a ta małż to Ci ursła od malucha czy taką kupiłeś? :teehee: Moje zdjęcie są i tutaj na forum i na nano, wszyscy wiedzą że nie mam zbiornika "wystawowego" tylko póki co szczepkowy, eksperymentalny więc nie ma czy się chwalić, niedługo odpalam swój stary zbiornik na nowo, główna metoda filtracj będzie mocno kontrowersyjna i ostatnio uważana za samo zło. Odpieniacz będzie hmmm... mocno kibicuję projektowi sps-owego pienidła od Blue.wave :thumbsup:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o małże to one właśnie rosną bardzo szybko ,kupiłem ją małą ok.5 cm a po kilku latach...co do przyrosu korali to szału nie ma ale chyba nie o to chodzi.Seb , interesuje mnie twoja "kontrowersyjna" metoda filtracji,może coś więcej na ten temat ? też lubie experymenty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×