Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Robi bardzo ładne zdjęcia thumbsup.gif gratuluje !

Piotr kliknij na zdjęcia w albumie, to zobaczysz o wiele więcej fotek.yes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr34 -moje akwarium nie wyglada jeszcze tak jak bym chcial ,jak bedzie na pewno wrzuce foty ,a to ze wymagam wyjasnienia ,rozwiniecia tezy podanej przez autora wynika z czystej ciekawosci ,i absolutnie nie świadczy o jakimkolwiek wywyższaniu się :) ,no i moze troszke nie lubie jak ktos ze mnie idiote robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, żadna nowinka, zwykłe stare DSB :rolleyes:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem albumy i zdania nie zmieniłem, chociaż jakiś koral chyba próbował wyłazić z wody :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue.wave/nie przejmuj się zazdrośnikami :D masz bardzo ładny zbiorniczek,tak trzymaj :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło :)

Ruszył projekt SPS :woot:

Czekam tylko na odebranie LPSów i zaczynam testy. Na chwilę odpaliłem pompę, bo nie mogłem się doczekać- hydrant strażacki :D, o szczegółach powiem w swoim czasie,

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy <_< , ale jestem dobrej myśli ;)

 

Sukcesem zakończyła się " operacja niefoto". Założony efekt został osiągniety w 100%. Postaram się wyjaśnić kilka szczegółów koniecznych do zrozumienia celu projektu i zarazem proszę o niezadawanie pytań, na które można znaleźć odpowiedź w powszechnie dostępnej literaturze :)

W założeniu urządzenie miało zapewnić:
-wystarczający czas do pobrania pokarmu koralowcom,
-pozostawienie w obiegu zawiesiny cząstek organicznych,
-usunięcie wybiórcze substancji organicznych rozpuszczonych w wodzie w celu zapobieżenia ich rozkładowi,
-zapewnienie równowagi procesów redukcji i utleniania w zbiorniku,
-zachowanie równowagi jonowej i odpowiedniej twardości wody( uzależniona od zastosowanej soli)

Projekt został zrealizowany i prototyp odpieniacza wchodzi do produkcji.
Zaskoczeniem jest stabilność parametrów- nie usuwane są węglany wapnia i magnezu, co ma miejsce w przypadku standardowych skimmerów.
Zbyteczna więc staje się suplementacja tych pierwiastków w przypadku regularnych podmian wody.
Nie zachodzi efekt zmiękczania wody w procesie odpieniania, a powstawanie tzw. micel zanieczyszczeń( cząstki pokarmu zlepione ze sobą) nie występuje.
Skimmer ma budowę czterokomorową. Kubek od komory reakcyjnej jest oddzielony perforowaną przegrodą, która uniemożliwia ponowne rozpuszczanie się piany :o

 

Pragnę nadmienić, że urządzenie, jakie stworzyłem, jest obecnie jedynym tego typu urządzeniem na świecie, w związku z tym zastrzegam sobie prawo do kopiowania rozwiązań przez inne firmy i osoby fizyczne w celach zarobkowych. Wszelkie rozwiązania zastosowane w skimmerach BW NF są prawem chronione i stanowią moją własność. :yes:

Za kilkanaście dni zamieszczę foty.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy opatentowałeś to rewolucyjne rozwiązanie w kraju i za granicą? Bo jeśli nie to chyba bez problemu będzie mógł ktoś twój patent przejąć i zastrzec po opatentowaniu, a wtedy to ty nie będziesz mógł go stosować.

Edytowane przez rah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos moze cokolwiek zgapic jak wypisales tylko jego cudowne wlasciwosci ?To jakbym napisal stworzylem samochod 1 000 000koni i zastrzegam sobie prawo do kopiowania rozwiazan ktorych i tak nie znacie :P .Wybacz ze wyglada to jakby moje posty pluly jadem w Twoja strone ,jednak tak nie jest mowie po prostu jak to wszystko wyglada ,jesli wprowadzisz do sprzedazy bedzie wiecej pozytywnych opinii na pewno przy nastepnym akwarium odezwe sie do Ciebie. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz SPS już pracuje od tygodnia. Muszę jeszcze dokładnie wysterować potencjał wytwarzany na wirniku. Zastosowałem nowy rodzaj dyfuzora wylotowego na pompie, dzięki czemu ma ona podobną charakterystykę jak pompy z komorą ślimakową :) - zwiększa ciśnienie na dyszy podającej mieszankę. W komorze odpieniacza mleko- bańki tak drobne, że trudno je wychwycić wzrokiem.

Korale nieco się rozjaśniły, co do przyrostów trudno powiedzieć-wyjdzie na zdjęciach. Z większych zmian zaobserwowałem, że zoanthusy zaczęły się kurczyć i znikać,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może do rzucę jeszcze parę słów od siebie smile.gif Odpieniacz od Piotra to taka lokomotywa woot.gif polecam wszystkim, którzy myślą nad kupnem jakiegoś markowego sprzętu!! Na prawdę warto kupić te pienidło. good2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz sps sprawuje się znakomicie. Nowy wirnik i konstrukcja zwężki i dyfuzora wylotowego zwiększyły znacząco wydajność odpieniacza. Powiem tak: do mojego 1250 duży model trzeba tłumić do min.na suchą pianę i jest o.k.. Nie wiem, jakie przyrosty są w/g Was imponujące? U mnie jest ok. 3cm/mc, talerzówki nieco więcej. Kolory są super, parametry idealne. Karmię nadal ok. 1kg solowca /mc plus 3x dziennie tm zooton, phyton i reefsnow, jajeczka solowca, spirulina, hikari granulat.


Mała aktualizacja tematu.
Wyniki badań hanką i chromatografem wykazały 120x większe stężenie fosforanów w odcieku z kubka w porównaniu z wodą w zbiorniku przy ustawieniu odpieniacza na pianę średnio suchą, więc bingo Panowie :yes: . Spsy mają zeowitowe kolory, wszystko rośnie, aż trzeszczy.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż aktualne fotki, nie żebym marudził ale ostatnie sa po prostu... przeciętne delikatnie mówiąc.

A taki stan akwa pociągniesz byle odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie stężenie masz w zbiorniku? I jak u diabla zmierzyłeś (czym) stężenie w odcieku? :rolleyes: no i poka poka fotki :thumbsup:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku 0,01ppm. Można Hanką po przesączeniu odcieku przez bibułę filtracyjną( trochę potrwa) po uprzedni dokładnym wymyciu kubka w ro na świeżej pianie lub dokładniej chromatografem po sterylizacji próbki, co by dowieźć w odpowiednim stanie do badania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, nie masz wrazenia ze to przerost formy nad trescia? Jezeli to twoje hobby to zwracam honor bo zabawa to podstawa ale...

Nie widze "kamienia milowego" w rozwiazaniu aby piescic rozwiazanie tyle czasu.

Technikalia to nie wszystko, mozna sie dosprzetowc pod korek a akwa miec srednie, mysle ze nie tedy droga, ale to tylko moj poglad....

Walczysz z tym juz wiele miesiecy a tak naprawde przelomy w akwarystyce morskiej nie ma. Jakby to przeliczyc na rbh to w ogole nie ma senu ciagnac projekt :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mnie się nie spieszy :) Mam fajną zabawę, tu nie chodzi o szmal. Jak by tak było, to dawno bym zarzycił projekt. Jednak nie narzekam :no:

Z tym wypas sprzętem masz rację. Często wina leży w sposobie prowadzenia zbiornika. Jednak dobry sprzęt daje w sprawnych rękach duże możliwości, oszczędność czasu i stresu i pozwala na błędy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×