Skocz do zawartości
Bea_01

Akwarium 95l, 60x45x40

Rekomendowane odpowiedzi

Hej;)

Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym aby to było spagehetti worm :). Opuściłam zaledwie 1 dzień czyszczenia szyb i już takie coś wyszło. Boję się, że to może mieć związek z pleśnią. Od tygodnia mam babkę kopiącą strigatę i karmię ją mrożonkami. Może jedzenie zalega i stąd takie coś. Strigata jest jeszcze nieśmiała, boi się wypływać i łapać pokarm. Mam artemię i mysis i daję jej po pół kostki z każdego na 1 dzień, czy to byłoby za dużo? A raz w tygodniu dorzucam szczyptę płatków i parę granulek ze spiruliną.

Pozdrawiam 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba za dużo. Może pół  kostki na 3 dni, bo przecież z piasku jednak coś też bierze. W sobotę chyba pojadę po 2 błazenki i 1 korala miękkiego, tak żeby nie za dużo na raz. Co myślisz?

Strigatka pozdrawia 363acfc13098d7164f410dd158ae5ad1.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz: opłacało Od tygodnia zwiększyła się obsada ślimaków i doszła ta rybka. Jaka dumna jestem, że wszystko żyje Aktualizację zrobię na weekend, zobaczymy co jutro upoluję w eRybce
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No Błazenki, pewnie 😁
interesuje mnie jak, ta skała obecnie wygląda

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 😊
Jutro przy świetle dziennym zrobię fotkę.
Pokleilam skalę tylko trochę, góra jest zdejmowana. Wcześniej było chyba bardziej symetrycznie a teraz jest chaotycznie , ale ja chyba tak wolę 🙈
Skały nie zachodzą już mocno glonami, tak samo piasek, ale czy przeszły już wszystkie plagi ... kto to wie :ru:

 

Edytowane przez Bea_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Koumansetta rainfordi  - śliczna i pracowita rybka :) delikatnie przesiewa piach ale po pare ziarenek i nic nim nie pyli po baniaku. do tego skubie glony i jest mocno aktywna i ciekawska. Pływa u mnie od 3 tygodni i napatrzyć się nie mogę :)

Edytowane przez boft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boft : Koumansetta rainfordi  to bardzo ładna i ciekawa rybka, z takich delikatniejszych jest też Signigobius biocellatus, też mają w eRybce.

Z babeczek zostawię tą jedną co mam. Strigata jest bardzo pracowita i taką chciałam, bo mam dużo piasku, a na razie mało korali.

Oglądam teraz rybki, przepiękne stworzenia, szkoda, że niektóre dopiero od 200, 300 litrów akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bea_01 napisał:

Signigobius biocellatus, też mają w eRybce.

Z tym ze twin spot gobby wg opinii z neta  ciezko utrzymac, mialem dwa podejscia w jakis odstępach czasu w starym baniaku i max udalo mi sie utrzymac kilka miesiecy wiec moge sie z tym zgodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Amphiprion polymnus - chyba najciekawszy z błazenków, no i to "szczekanie" :woot:

chyba @kolalysy ma je u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Osmodeusz napisał:

Amphiprion polymnus - chyba najciekawszy z błazenków, no i to "szczekanie" :woot:

chyba @kolalysy ma je u siebie?

za***iste :) nie znalem ich :) troche psa mopsa przypominaja hehe

 

 

Edytowane przez boft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@boft babki uwielbiam niezaprzeczalnie, od złotych przez mugilogobiusy, stiphodony do tych słono wodnych (takie małe "smoki")

Ale te błazenki mnie urzekły, choć mało rafowe https://reefs.com/magazine/exploring-clownfish-biodiversity-the-polymnus-group/ (zaraz będzie, że linki kopiuje:facepalm:)

przy okazji, filmiki podrzucają pomysł na obsadę :woot:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 😊

Pięknie dziękuję za filmiki. Błazenki są bardzo żywotne. W tym ostatnim linku jest film na którym można usłyszeć ich śpiew :whistling: Wierzę, że niejednego mogą urzec 😊

Obawiam się jednak, że głównie śpiewałyby w nocy, więc podziękuję za nie ☹️. Od niedawna mam ślimaka tektusa, który w końcu odpuścił szyby. Jak siedział na szybie to co jakiś czas jego stożek obracał się stukając o szybę ... skorupka obracała się tam i spowrotem. Będąc blisko tej szyby to raz przestraszyłam się, no i w nocy też nie odpuszczał... Także śpiewu błazenków wolę posłuchać z filmu :)

Jadąc do eRybki miałam już swoje typy błazenków. Te klasyczne bardzo do mnie przemawiają :biggrin:  A jak błazenki to musi być coś dla nich i padło na Sarcophytona.

I do tego wszystkiego zakupiłam też wymarzoną rybkę żółtą z niebieskimi oczkami. Na mój litraż pasował Midas. Ecsenius midas, przecudna rybka. Jeszcze przed założeniem akwarium myślałam, żeby go mieć. W sumie to tak jak babkę i nemo, no zaczynam spełniać swoje małe marzenia :thumbsup:

To tak: błazenki poruszyły całe akwarium. Dodały odwagi Midasowi i Strigatce, która przypłynęła wszystkich przywitać. A jak już przypłynęła to została. Midas po wpuszczeniu zaraz zaczął szukać kryjówek, wlazł nawet do tuneli, które wykopała Strigata. Strombusy pochowały się, jeden wszedł na szybę i polazł aż do odpieniacza, no i siedzi tam do teraz. Mam nadzieję, że im przejdzie i jutro zrobią swoje rundy wokół akwarium. Tak po godzinnej bytności nowych mieszkańców rozpuściłam mrożoną artemię i poczęstowałam ich 1 kostką. Strigatka nabrała pewności siebie i 2 razy pyszczkiem chciała odgonić Midasa, ale w końcu odpuściła. Nie lubi też być zaczepiana przez błazenki, które chyba chciały się z nią gonić, też pyszczkiem odegnała. Błazenek nie przejął się i poleciał do drugiego błazenka. Potem już było spokojnie Midas i Strigata pływały koło siebie i patrzyły co robią błazny, a te ciągle szalały. Bardzo spodobał im się cyrkulator i czyścik i ciągle pływają przy tej szybie gdzie jest to zawieszone. Sarkophyton na razie nie otworzył się. Ma być lekka cyrkulacja, tak przekazali mi w sklepie, ale nie wiem czy nie dać go wyżej, bliżej światła, co myślicie? Miejsca jest sporo.

Jedną rzecz zrobiłam źle, najpierw w akwarium miały być korale, a potem ryby. Tak gdzieś przeczytałam. No cóż, zobaczymy jak będzie. Mam jeszcze pytanko, gdyby rybki dostały ospy to co polecacie? W poniedziałek podjadę do mojego sklepu w mieście lub zamówię. Midas przy aklimatyzacji był cały w ciemnych pomarańczowych plamach, pewnie zestresowany. Korala do akwarium włożyłam najpóźniej, tak po 3 godzinach. Nie wiem co jeszcze jest ważne. Akwarium powoli zaczyna tętnić życiem.

Pozdrawiam serdecznie

 

20210306_174800.jpg

20210306_181616.jpg

20210306_182033.jpg

Edytowane przez Bea_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm...

takie to...:blush:

ładnie Beata, widać że się starasz i nie spieszysz - oby tak dalej i będziesz się cieszyć swoim mini oceanem 

I nie zakładaj z góry, że rybki się rozchorują:no:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Ale te błazenki mnie urzekły, choć mało rafowe https://reefs.com/magazine/exploring-clownfish-biodiversity-the-polymnus-group/ (zaraz będzie, że linki kopiuje:facepalm:)


Sorry za oftop, ale na filmiku z tego linka jest wspolpraca blaznow przy przenoszeniu sposobem skorupy kokosa. Niesamowite - niech mi ktos powie ze ryby sa glupie :)

 

28 minut temu, Bea_01 napisał:

Obawiam się jednak, że głównie śpiewałyby w nocy, więc podziękuję za nie ☹️. Od niedawna mam ślimaka tektusa, który w końcu odpuścił szyby. Jak siedział na szybie to co jakiś czas jego stożek obracał się stukając o szybę ... skorupka obracała się tam i spowrotem. Będąc blisko tej szyby to raz przestraszyłam się, no i w nocy też nie odpuszczał...

 

Haha, ciesz sie ze nie masz krewertki pistoletowej, za pierwszym razem jak mi sie nieswiadomie trafila to panikowalem ze szklo w baniaku pękło taki odglos wydaje. Teraz jestem juz swiadomym posiadaczem alpheusa i cinctusa - urocza parka :) ale nie wiem kiedy uslyszany trzask to krewetka a  nie przyopadkiem pekajaca szyba hehe

 

34 minuty temu, Bea_01 napisał:

I do tego wszystkiego zakupiłam też wymarzoną rybkę żółtą z niebieskimi oczkami. Na mój litraż pasował Midas. Ecsenius midas, przecudna rybka. Jeszcze przed założeniem akwarium myślałam, żeby go mieć.

 

A masz zabezpieczony jakoś baniak od góry ? z tego co kojarzę midasy lubią sprawdzać czy jest woda na podłodze kolo akwarium ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz Nie zakładam, że rybki zachorują, ale czy nie powinnam wcześniej pomyśleć o jakimś lekarstwie, bo jak już zobaczę czarne plamki to należy chyba od razu coś podać, a nie dopiero szukać lekarstwa? Sama nie wiem. Wolę jednak, żeby coś stało na półce. Jeżeli nie otworzę (oby) to będzie miało dłuższą gwarancję 😀 "Mini ocean" pięknie to brzmi :l_diver:

@boftZ tym kokosem to było niesamowite, jaka współpraca, szok. Może one też wydają jakieś dźwięki, ale my ich nie słyszymy ... Co do krewetki pistoletowej to zakodowałam "nie kupować pistoletowej krewetki-zrujnuje mi życie" 🤪

Odkąd złapałam do ręki babylonię, bo wyszła sobie z akwarium na spacer, to nasłuchuję w nocy czy aby znów tego nie robi 😕 A co do akwarium to kolega w pracy zrobił mi takie paski 7 cm z plexi na boki akwarium, a na wys. 10 cm od wody jest lampa. Czy to wystarczy, czy jednak szukać siatki na całość?

W dniu 5.03.2021 o 23:25, boft napisał:

Z tym ze twin spot gobby wg opinii z neta  ciezko utrzymac

Odniosę się jeszcze do tego co napisałeś. Co może być powodem tego, że niektóre ryby tak ciężko utrzymać. Jeżeli mamy stabilne parametry wody, karmimy je to co jeszcze trzeba... Może to jakiś instynkt, świadomość, że są w niewoli, bo jak to inaczej tłumaczyć...

Trochę zawiedziona byłam, że Pan w sklepie proponował mi Loretkę. Pytałam o Magnificę, bo też jest dwubarwna, ale Loretka jest do akwarium co najmniej 300 litrów. Skoro tak, to dla tej rybki akwarium o pojemności 100 l. jest za małe. Mała rybka może trochę pożyć, ale po jakimś czasie umrze i może tu jest odpowiedź. Określając litraż dla ryb ktoś chyba jakieś badania przeprowadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, boft napisał:

wspolpraca blaznow przy przenoszeniu sposobem skorupy kokosa. Niesamowite - niech mi ktos powie ze ryby sa glupie :)

a mi niech ktoś powie, że kokos to nie naturalny wystrój zbiornika :biggrin:

1 godzinę temu, Bea_01 napisał:

Co może być powodem tego, że niektóre ryby tak ciężko utrzymać. Jeżeli mamy stabilne parametry wody, karmimy je to co jeszcze trzeba... Może to jakiś instynkt, świadomość, że są w niewoli, bo jak to inaczej tłumaczyć...

stres, zła dieta, sposób odłowu itp. ciągle bardzo mało wiemy na temat życia morskiego - niestety

:l_diver:noooo nie powiem, tęskni mi się...

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×