Skocz do zawartości

kolalysy

Użytkownik
 • Zawartość

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana kolalysy w dniu 9 Marzec

Użytkownicy przyznają kolalysy punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutral

O kolalysy

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  900
 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

1637 wyświetleń profilu
 1. hej jakbyś chciał mogę się czymś za tę papayę zamienić (zobacz moje ogłoszenie)

 2. kolalysy

  Podwyżka cen dzikich ryb i koralowców

  no niestety ceny obecnie poszły ok 50% w górę, ale miejmy nadzieję to się uspokoi...
 3. aktualne, w związku z obecną sytuacją robię "zestawy na wynos"
 4. To najważniejsze, żeby być zadowolonym W obecnych preferuję przygotowywanie paczek na wynos.
 5. kolalysy

  Cylkulator Sw-2

  ciekawe czy podejdą inne cyrkulatory jebao np. RW i WP są zamienne. Szukaj na alliexpres.
 6. kolalysy

  Sztuczna skała

  odnośnie korali to OK, hodujemy je w EU, są hodowle na w morzach/oceanach w krajach gdzie jest rafa, ale jeśli chodzi o ryby to większość jest z dzikiego odłowu, do akwarium dożywa pewnie z 20%, w akwa 1 roku przeżyje połowa z tego, więc odnośnie ryb to pewnie 90% ginie po drodze to abyśmy mieli je w akwariach. Nie widze żadnej korzyści dla środowiska naturalnego z naszego hobby (no może jakiś wkład w zakresie wiedzy).
 7. kolalysy

  Aiptazja co lepiej zwalczy krewetki czy ślimatki

  ja używałem zagęszczonego chlorku wapnia, kiedyś miałem plagę i w końcu tak stworzyłem0zmodyfikowałem skałę w akwa, ze teraz każdy kawałek jestem w stanie wyjąć i zamoczyć np. w chlorku wapnia. Jeśli pojawi mi się coś natomiast np. na szczepce zoanthusa to wkładam kawałek na 10 sekund do pojemnika z chlorkiem wapnia, zoasy przeżyją, aiptazja pada. No ale jeśli ktoś ma na skale której nie może ruszyć to jest problem. Obecnie nie mam aiptazji. W ślimaki i krewetki nie wierze tzn. u mnie one się nie sprawdzały, może w jakichś sprzyjających warunkach ale ślimaki zapewne zżarly mi ryby (wargacze zapewne|) a krewetki pewnie miały za dużo jedzenia. Trzeba o tym pamiętam, jak masz duże ryby to zezrą ślimaki, jak krewetki będą miały inne jedzenie to będą jadły inne. Taki są moje spostrzeżenia. A cena jednek ślimaka czy krewetki jest b. wysoka, zresztą ile ci taki mały ślimaczek może zjeść. Co do aiptazja X nie jest moim zdaniem lepsza od zagęszczonego chlorku wapnia czy nawet wrzątku, wiec po co przepłacać i lać chemię.
 8. kolalysy

  Acreichthys tomentosus - Brzydal co lubi podjadać

  aby stwierdzić że jakiś brzydale nie jadał korali trzeba ustalić jakie ktoś miał korale w baniaku. Ktoś miał np. briareum i sinularie plus coś tam i stwierdza, że brzydal mu nie jadł. Miałem brzydale i zawsze wcinał korale, podobnie jak centropygi tez w końcu jak dorosły żarły (szczególnie zoasy).
×