Skocz do zawartości

kolalysy

Użytkownik
 • Zawartość

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana kolalysy w dniu 9 Marzec

Użytkownicy przyznają kolalysy punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutral

O kolalysy

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  900
 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

1311 wyświetleń profilu
 1. aktualne, w związku z obecną sytuacją robię "zestawy na wynos"
 2. To najważniejsze, żeby być zadowolonym W obecnych preferuję przygotowywanie paczek na wynos.
 3. kolalysy

  Cylkulator Sw-2

  ciekawe czy podejdą inne cyrkulatory jebao np. RW i WP są zamienne. Szukaj na alliexpres.
 4. kolalysy

  Sztuczna skała

  odnośnie korali to OK, hodujemy je w EU, są hodowle na w morzach/oceanach w krajach gdzie jest rafa, ale jeśli chodzi o ryby to większość jest z dzikiego odłowu, do akwarium dożywa pewnie z 20%, w akwa 1 roku przeżyje połowa z tego, więc odnośnie ryb to pewnie 90% ginie po drodze to abyśmy mieli je w akwariach. Nie widze żadnej korzyści dla środowiska naturalnego z naszego hobby (no może jakiś wkład w zakresie wiedzy).
 5. kolalysy

  Aiptazja co lepiej zwalczy krewetki czy ślimatki

  ja używałem zagęszczonego chlorku wapnia, kiedyś miałem plagę i w końcu tak stworzyłem0zmodyfikowałem skałę w akwa, ze teraz każdy kawałek jestem w stanie wyjąć i zamoczyć np. w chlorku wapnia. Jeśli pojawi mi się coś natomiast np. na szczepce zoanthusa to wkładam kawałek na 10 sekund do pojemnika z chlorkiem wapnia, zoasy przeżyją, aiptazja pada. No ale jeśli ktoś ma na skale której nie może ruszyć to jest problem. Obecnie nie mam aiptazji. W ślimaki i krewetki nie wierze tzn. u mnie one się nie sprawdzały, może w jakichś sprzyjających warunkach ale ślimaki zapewne zżarly mi ryby (wargacze zapewne|) a krewetki pewnie miały za dużo jedzenia. Trzeba o tym pamiętam, jak masz duże ryby to zezrą ślimaki, jak krewetki będą miały inne jedzenie to będą jadły inne. Taki są moje spostrzeżenia. A cena jednek ślimaka czy krewetki jest b. wysoka, zresztą ile ci taki mały ślimaczek może zjeść. Co do aiptazja X nie jest moim zdaniem lepsza od zagęszczonego chlorku wapnia czy nawet wrzątku, wiec po co przepłacać i lać chemię.
 6. kolalysy

  Acreichthys tomentosus - Brzydal co lubi podjadać

  aby stwierdzić że jakiś brzydale nie jadał korali trzeba ustalić jakie ktoś miał korale w baniaku. Ktoś miał np. briareum i sinularie plus coś tam i stwierdza, że brzydal mu nie jadł. Miałem brzydale i zawsze wcinał korale, podobnie jak centropygi tez w końcu jak dorosły żarły (szczególnie zoasy).
 7. kolalysy

  biała trąbka

  miało to ok 7 cm, było gładkie i jasne, nie było to odnóże wężowidła. wypuściło mi tyle białego czegoś, że w akwarium woda się lekko mleczna zrobiła, próbowałem to namierzyć pod skałą ale nic nie znalazłem. W tym rejonie było tylko wężowidło, no ale to nie wyglądało na odnóże wężowidła.
 8. kolalysy

  biała trąbka

  Hej, niestety nie mam zdjęcia. Zauważyłem dziś coś ciekawego, spod skały wysunęła się taka kremowo-biała trąbka grubości ok 4 mm, długość 8 cm i wypuściła chmarę białego płynu. Nie wyglądało to na kończynę wężowidła, bo nie miało włosków. W tym rejonie było wężowidło jednak. Czy wężowidła (mam kilka sztuk kremowo pomarańczowe z długimi włoskami) mają jakiś narząd który by coś takiego wypuszczały ? MOże zaczęły jakieś gody ?
×