Skocz do zawartości

kolalysy

Użytkownik
 • Zawartość

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez kolalysy

 1. Do sprzedania nadwyżka korali, mam ich około 40 gratunków, wszystkie fluo. Kontakt SMSEm tylko ! Nr 1 - Euphylie po 45 zł główka, duncanopseami auxfigia 45 zł główka Nr 2 – montipory talerzowe zielone i fioletowe, czerwone od 25 zł szczepka łamana mam też większe okazy Nr 3 - cladiella jasnozielona fluo i zielona fluo po 25 zł szczepka lub większe okazy Nr 4 – rhodactis zielony fluo mam jeden 35 zł Nr 5 – briareum zielone fluo (od 30 zł szczepka) mam tego bardzo dużo i żółtozielone fluo (30 zł szczepka) Nr 6 – zoanthusy około 30 rodzajów, wszystkie fluo od 30 zł Nr 7 - szczepki sarcopythona super fluo (ciało lekko zielonkawe, polipy o dł max 5 cm super fluo - rzedkość - 50 zł szczepka. calustrea furcata fluo - 10 zł główka (min 3 główki), calustea mietowa - 15 zł główka Quadricolor czerwony - 99 zł (ok 6 cm po napompowaniu) rhodactis czerwony fluo - 40 zł Calustrea furcata super fluo oraz miętowa, szczepki na podstawkach od 30 zł. Mam też ZOA Utter Chaos (40 za polip), Night Fury (40 za polip), sunny days (25 za polip) , lord of the ring (50 zł za polip), candy apple green (30 zł za polip). . Ponadto mam trochę spsów (seriatopora stalowo szara, pocilopora mutlicolor, montipora czerwona, pavona zielona fluo , milka – szczepki po 25 zł łamane. Mam też kilk kg żywej skały 25 zł za kg.. Ricordea pomaranczowa, zolta i niebieska od 50 zl. Szczepki zoasow ok. 20 rodzajow od 30 zl -wszystkie fluo. Favia i favites od 40 zl zielono czerwone. Duncanopsaemia auxfigia po 45 zl glowka . Generalnie ok 40 rodzajow koralowcow fluo miekkie, lps i proste sps. Zakup min 100 zł, nie wysyłam (chyba, że większe zamówienie min 300 zł ). Warszawa Wawer, ul. Poprawna, kontakt smsem - tel. 600 952 756
 2. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne, jakiegoś błazenka albo pterapogona, krewetkę mogę przyjąć w rozliczeniu
 3. kolalysy

  Eksport indonezyjskich koralowców

  chodzi wam o kształy tej skały, czy życie w niej ?
 4. kolalysy

  Czarna gąbka

  miałem kiedyś coś takiego w niewielkich ilościach, potem zniknęło
 5. kolalysy

  Plankton przeciw cyjanobakteriom

  jak przedawkujemy to mamy bagno w akwarium, jakoś ciężko mi uwierzyć aby można lać tyle fito aby znikło cyjano, no ale może i tak jest, człowiek uczy się całe życie... niech mądrzejsi się wypowiedzą
 6. kolalysy

  Dzielenie zoa

  jeśli masz przyklejone do skały to ciężka sprawa z oderwaniem. Zależy jaka skała, ale najprawdopodobniej musisz oderwać z kawałeczkiem skały.
 7. kolalysy

  Aiptazja co lepiej zwalczy krewetki czy ślimatki

  tak na logikę, ślimaki jedzą tyko aiptazję, gdy brak aiptazji ślimaki zdechną, ale przecież na pewno gdzieś zostanie jakiś przetrwalnik aiptazji i ona się odrodzi (zostanie np. w skale, sumpie, kominie, na filtrach, pompach). Więc czy jest sens kupowania ślimaków ? mogą one ograniczyć plagę ale nie wyeliminują aiptazji.
 8. kolalysy

  Plankton przeciw cyjanobakteriom

  jakby ujawnili ów tajemniczy rodzaj bakterii :) zwalczający cyjano byłoby inaczej
 9. kolalysy

  Ryby albo kraby na wieloszczety?....

  nie zauważyłem aby krewetka czyszcząca jadła wieloszczety (mam wieloszczetó masę).
 10. kolalysy

  Aiptasia czy naprawdę aż tak niebezpieczna?

  u mnie chelmony żyją max 10 miesiecy i padają (nie wiem co jest, ale w sumie u mało kogo chelmon pożyje np. 5 lat). Ostatnio przerobiłem skałe w akwa, tzn. zrobiłem takie kawałki samodzielne , że każdy mogę wyjąć z akwa i jeżeli będzie plaga to zabije ten kawałek skały albo chemicznie wyczyszczę i mam czystą skałę.
 11. kolalysy

  Jakie lps

  u mnie mam briareum (czy jak to się tam nazywa) żółte fluo (nie zielone fluo ) i najlepiej rośnie tam gdzie spsy tj. mocne światło i mocny flow. LPS
 12. kolalysy

  Plankton przeciw cyjanobakteriom

  to ja mam kilka kwestii: czy bakterie to aby jest fitoplankton ? dlaczego ten fitoplankton miałby akurat zwalczać cyjano. Mam wrażenie, ze zwykły tekst marketingowy. Jeżeli jest żywy, to jak długo postoi (max kilka tygodni w lodówce). Co myślicie.
 13. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  doszły szczepki blastomus, acanek, zoasow premium
 14. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne
 15. kolalysy

  Coś się stało. Czy to efekt dojrzewania?

  ja z trochę innej beczki, tak z naukowego punktu widzenia dlaczego wlanie do akwa 100 % wody i żywej skały z tego samego akwarium już dojrzałego nie wystarczy i trzeba czekać na dojrzewanie ? tak wiem, jak się robi akwarium, ale zastanawiam sie dlaczego tak się nie da ? co takiego jest, że zapewne trzeba czekać w takim przypadku na cały cykl azotowy tzn. jaki czynnik o tym decyduje bo przecież woda i skała jest z dojrzałego akwa.
 16. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne
 17. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne, doszły zoa Lord of the rign po 30 zł kwiatek (min 3 kwiatki)
 18. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne, quadricolory od 80 zł !
 19. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne
 20. Cześć, Może kogoś zainteresuje. W załączeniu zdjęcie systemu dozowania mrożonek, który uruchomiłem. Nie tyle mrożonek, co mrożonek w wodzie z konserwantami. Inspiracją był temat na reef2reef ( https://www.reef2reef.com/threads/automatic-frozen-refrigerated-food-dispenser.335151/page-3#post-4292549 ). Nie będę się rozpisywał, kazdy zna angielski i sobie poczyta. Autor pomysłu z USA działa tak od ponad roku, żarcie z takimi konserwantami ma trzymać do 3 miesiecy. W moim przypadku lodówka (ustawiona na -3 C) stoi nad akwarium. Mikstura nie zamarza przy tej temperaturze. W podłodze lodówki dziurka przez którą grawitacyjna spada płyn z mrożonkami. Pompa dozująca AM 3000. Tu uwaga, dedykowany smar w takiej temperaturze nie pozwalał kręcić się pompie więc psyknąłem WD40 i jest ok. W butelce na razie artemia i lasonogi. Ważne aby mikstura nie była za gęsta bo się pompa zatka (czyli wody powinno być objętościowo min. 50%). System działa od 2 dni. Jestem mega zadowolony. MIksturę miesza napowietrzacz (ale myślę nad mieszadłem magnetycznym). Wszystko mam podłączone do Apexa i dozuję 3 razy dziennie. Napowietrzacz uruchamia się na 20 sekund, potem na 3 sekundy pompa podaje żarcie. Musi być mieszanie bo się pompa zatka. Koszt: lodówka BEKO 500 zł (tu ciekawostka - współczesne lodówki przy urządzeniach akwarium sa praktycznie bezgłośne, moja ma 35 dB), pompa AM 3000 250 zł, napowietrzacz ok. 100 zł, mieszadło megnetyczne to będzie ok. 200 zł + komputer akwarystyczny (ale dałoby się zrobić na sekundowym programatorze czasowym). Jak dla mnie genialne rozwiązanie, mam nadzieję, że sprawdzi się w dłuższym okresie czasu. Temat przekleiłem z innego forum i relacjonował będę tutaj. pozdr
 21. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  aktualne, kontakt SMSem
 22. kolalysy

  Sterylizacja skały

  Kupujesz żywą skałę, masz teoretycznie więcej różnych bakterii, szybsze dojrzewanie ale ryzyko przyniesienia niechcianych gości albo jeśli skała zasyfiona jakichć innych syfów (np. coś co wydala dużo Po4). Robisz to na suchej skale, musisz lać bakterie, długie dojrzewania brak ryzyka niechcianych gości. Ot i cała filozofia.
 23. kolalysy

  Sekta Siporax-siarzy

  odświeżam, stosujecie jeszcze siporax ?, ja mam kilka litrów w akwa ale sam nie wiem czy to działa
 24. kolalysy

  Płyn Lugola

  używałem jodyny na wodzie (bo jest jeszcze z tego co pamiętam chyba na glicerynie). Krewetki robiły bardzo często wylinkę, xenia rosła jak szalona, teraz jednak już nie stosuje.
 25. kolalysy

  WWA , quadricolor, miekkie, zoa premium, lps

  wszystko aktualne, ok 30 odmian zoa premium i inne fluo, quadricolory i inne
×