Skocz do zawartości
daimen

Upragniony zbiorniczek - start

Rekomendowane odpowiedzi

jak dobrze pójdzie to w sobotę przeniosę wszystko z wiader czyli 23 kg skały, i 100 litrów wody

Czyli weekend majowy masz z głowy :pardon: tylko co na to twoja kobita :)

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze prace , oczywiście jak by poszło wszystko idealnie to by było za dobrze , okazało się że jestem fujara i nie potrafię dodawać... jak to mawiał mój kolega "co za poziom... " i oczywiście zamiast przyciąć płytę na długość 154cm przyciąłem na 152cm ;/ ,no nic zrobię teraz boczna deseczkę dłuższą, ale niestety będzie widać łączenie czego chciałem uniknąć ;/ ,oto dzisiejsze fotki:

222.jpg

111.jpg

444-1.jpg

333-1.jpg

555.jpg

:pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modny kolor płyty,orzech ciemny.Ja mam podobny.Fajne sitko zlotu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak inmar to orzech ;D, muszę się jeszcze udać do stolarza o wycięcie dodatkowej deseczki na pokrywę, skrócenie drzwiczek o 1cm. i wywiercenie otworów na zawiasy bo to już wole komuś kto się tym zajmuje dać żeby kichy nie odwalać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Roczekâ€

No to roczek został osiągnięty wczoraj akwarium obchodziło swoje pierwsze urodzinki :D , największa porażka -strata żółtka

największy sukces - żaden koral nie padł

W sumie w rybach strata tylko żółtka , jednej krewetki wurdemanni i 6 ślimaków… . Ślimaki to coś góra pół roku miałem ;/

Najbliższe plany- przeniesienie baniaka do 375 litrów, ZAKUP WIEKSZEJ ILOŚCI ACROPOR!!! :ok:

Na początku stosowałem sól Preis i mam o niej jak najlepsze zdanie, po przejściu na sól TM już widzę ze będę musiał ograniczyć podmianki sól jest tak bogata że na skałach pojawił się meszek, i trochę dino wyskoczyło, ale to powinno zejść po odstawieniu wszystkich preparatów i mniejszej ilości podmienianej wody, ogólnie z soli jestem bardzo zadowolony.

Oto krótka historyjka fotograficzna jak to się zmieniało po kolei :

04.05.2009 „Startâ€

11-6.jpg

11.05.2009

22-3.jpg

18.05.2009

33-3.jpg

29.05.2009

44-1.jpg

25.06.2009

55.jpg

09.07.2009

66.jpg

30.08.2009- „Pierwsze SPS-y w baniakuâ€

88.jpg

05.10.2009

10-1.jpg

23.11.2009

12-2.jpg

27.12.2009

13-2.jpg

08.02.2010

14-1.jpg

14.03.2010

15-1.jpg

13.04.2010

16-1.jpg

04.05.2010 „Aktualneâ€

27-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22-4.jpg

23-1.jpg

24-1.jpg

25-1.jpg

26-1.jpg

28-1.jpg

29-1.jpg

30-1.jpg

31-1.jpg

32-1.jpg

33-4.jpg

34-1.jpg

4-5.jpg

5-4.jpg

6-4.jpg

7-4.jpg

8-5.jpg

9-4.jpg

Chciałem WSZYSTKIM użytkownikom podziękować za rady które mi udzielali w ciągu tego roku dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży, duży plus za sekwencję ukazującą kolejne etapy działania akwarium :D Ładnie widać jak powstaje zbiornik.

Coś mi się wydaje, że już niedługo koralom zrobi się za ciasno :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D dzięki ocelocik ,myślałem ze dziś będzie większa frekwencja wpisów :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzieli nas 2 tygodnie, ja 22kwiecień, Ty 5 maj, tośmy prawie rówieśnicy :dance3:

Bardzo fajnie, że robiłeś zdjęcia zawsze z tej samej perspektywy, fantastycznie widać jakie zmiany następowały w akwarium.

Wielskie gratulacje z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku w przyszłości to chciałbym pstrykać takie fotki jak Ty :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne fotostory :dance3: kiedy główna operacja przenoszenia życia na większe morze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak parametry będą w nowym baniaku dobre bo na razie N03 w okolicach 15 jest, na razie się wstrzymam z przeprowadzką po porostu boje się o moje zwierzaki , za dużo pracy kosztowało doprowadzenie ich do takiego stanu w jakim są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super zbiorniczek :ok:

mam dwa pytanka, na zdjeciu 30.08.2009- „Pierwsze SPS-y w baniaku†takei zielne palki to co to jest ?:dance3:, u mnie wlasnie zaczely sie pojawiac dosyc nagminnie, zbiornik mam od lutego, a drugie pytanko to jakim aparatem robisz fotki ? jakis specjalny macro obiektyw ?

pozdrawiam

malin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki te pałeczki to glony ale spokojnie świadczą o dobrej jakości wody i nie są upierdliwe jak inne :dance3: oto one http://pl.reeflex.net/tiere/968_Neomeris_sp.%2001.htm

,a jeśli chodzi o aparat to mam canona EOS 40D do tego obiektyw Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki te pałeczki to glony ale spokojnie świadczą o dobrej jakości wody i nie są upierdliwe jak inne :dance3: oto one http://pl.reeflex.net/tiere/968_Neomeris_sp.%2001.htm

,a jeśli chodzi o aparat to mam canona EOS 40D do tego obiektyw Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×