Skocz do zawartości
daimen

Upragniony zbiorniczek - start

Rekomendowane odpowiedzi

Hej heheh nad kolorkami to właśnie musze popracować chcę zobaczyć jak zmienią się kolorki za miesiąc na koralikach, dlatego wczoraj od razu zrobiłem fotki, no ale światełko jest rewelacyjne. Cieszę się że zrobiłem 50/50 white do niebieskich i dodatkowo 2x80W blue T5.

Dobra pewnie dużo osób teraz myśli nad ledami więc napisze Wam jak to było u mnie i jak to cenowo wychodzi za taką zabawkę :D . ledy Zastosowane do lampki to Cree 3W, 24 White Cool XP-G, 14 sztuk jest z BIN-u 1B R5 - 139 lm/350mA, a 10 sztuk z BIN-u 0D . Niebieske z kolei to Rogal Blue XP-E seria D3 i D4 też 24 sztuki. Zasilacze zastosowałem Mean Well 60-48P. Białe Ledy zostały ustawione na 1,2A, natomiast niebieskie na 0,7mA. Należy pamiętać że trzeba zastosować zasilacz max 10V do Mean Well , które zastosowałem. Radzę sprawdzić zasilacz bo podobno zdarzają się czasami sytuacje za zasilacz 10V da 10,5V, ja się nie znam ale znajomy tak mi mówił więc pisze lepiej sprawdzić nic to nie zaszkodzi a przynajmniej się upewnimy. Do łączenia diod na płytkę MCPCB użyłem pasty lutowniczej KOKI, łączenia dokonałem na płycie kuchennej(elektryczna) wszystko przebiegło super, każdy LED został poprawnie przylutowany a robiłem to pierwszy raz. Pastę nakładałem na wyznaczone miejsce na płytce za pomocą cieniutkiej igły zanurzając ją w paście i pomalutku dokładnie im mniej tym lepiej. Po zamontowaniu diod na MCPCB, przyszedł czas na zamontowanie ich do radiatora, ja zastosowałem radiatory z odzysku zakupione na allegro. Najpierw je wyczyściłem przetarłem je papierem ściernym tam gdzie diody zostaną zamontowane i przetarłem alkoholem w celu odtłuszczenia miejsc klejenia. Następnie przyszła pora na ARCTIC SILVER srebrny klej termoprzewodzący i kleimy do radiatora. Po zamontowaniu wszystkich diod na MCPCB do radiatora, przyszedł czas na lutowanie Plus do minusa itd. Z Mean Well z plusa idziemy do plusa na Ledzie potem z minusa wychodzimy i do plusa itd. Ogólnie tej części najbardziej się obawiałem ale po za wpadką wynikającą ze źle przyklejonymi ledami w sensie że przez złe ułożenie mam trochę gmatwaniny z kablami ale ogólnie jest spoko. Po odpowiednim zamontowaniu kabelków dołączyłem zasilacz 10V. zasila mi on wszystkie Mean Well. Na koniec kilka śrubek zamontowanie na szynie, wiatraki na górę , wtyczki, kable , plexi aby na ledy się nie brudziły itp. Cena ogólna zakręciła mi się w okolicy 1800 zł, ale ledy brałem na firmę kolegi i odzyskam z nich VAT 200 zł czyli jak macie znajomego to zagadajcie można trochę zaoszczędzić ,czyli powiedzmy że 1600 mnie kosztowało wszystko :D a teraz zobaczymy czy było warto jak na razie uważam ze jak najbardziej było warto!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, piknie :) Kilka koralowców nawet poznaje, za rok to ja przyjadę po szczepki :P

Michał dla Ciebie się zawsze coś znajdzie ,jak wpadnie Ci coś w oko :thumbsup:

no to teraz masz szansę na tak ładny baniak jak u mnie :P

PozdrT

zobaczymy jak to będzie rosło wszystko :D hehehe może kiedyś Ci dorównam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nic nie aktualizowałem więc troszkę fotek z działającego baniaka jak to wygląda obecnie ïŠ

IMG_0346.jpg

IMG_0349.jpg

IMG_0351-1.jpg

IMG_0353.jpg

IMG_0354.jpg

IMG_0357-1.jpg

IMG_0358-1.jpg

IMG_0362-1.jpg

IMG_0368.jpg

IMG_0369.jpg

IMG_0370-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0372.jpg

IMG_0373-1.jpg

IMG_0374.jpg

IMG_0375.jpg

IMG_0378.jpg

IMG_0381.jpg

IMG_0387-1.jpg

IMG_0394-1.jpg

IMG_0379-1.jpg

IMG_0382.jpg

IMG_0383-1.jpg

IMG_0384-1.jpg

Mam pytanie czy też macie na cyjano takie małe białe robaczki??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie,ładnie tylko te pie....ne cyjano,widać je nawet na końcówkach korali ,oby się nie powiększało.Robaczki na cyjano ? nigdy się nie przyglądałem ale kiedyś sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyjano walczę i idzie ku lepszemu .. też mnie wkurza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooooo stary musisz się jeszcze dużo uczyć, najlepiej od najlepszych (czytaj ode mnie :D ) Przyjedziesz do Gda to zobaczysz jak to się robi :P

PozdrT

P.S.

Ciężko zrobić dobrą fotkę przy takim oświetleniu co? tak samo jest u mnie środek rozświetlony, boki ciemniejsze i fotka wychodzi taka ciemna jakbyś świecił dwoma T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że walczysz z cyjano to dobrze ale powiedz jeszcze jak to robisz ? i wtrące małe pytanko mianowicie czy lanie bakterii np.biodigest pomaga w ich zwalczaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem cyrkulacje , wymieniłem prefiltry w osmozie i żywicę, zaprzestałem lania jakichkolwiek specyfików, w tym albo przyszłym tygodniu świetlówki do wymiany, i chce właśnie zacząć lać bakterie probidio. Sól też na razie lecę na instant zamiast preisa.

Tomek zdjęć się źle nie robi ogólnie to wyczyściłem trochę szybki i woda zrobiła się brudna że tak powiem , a nie chciało mi się już czekać aż się wyklaruję.

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jutro chyba zrobię filmik cyjano szaleje ale w kit co tam jest jak jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×