Skocz do zawartości
daimen

Upragniony zbiorniczek - start

Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na małą aktualizację :) 2 dni temu zakończyłem przenoszenie wszystkiego i całej zabawy z tym związanej do nowego baniaczka, tym razem wymiary to 150 na 50 na 50, otrzymałem zbiornik od mojej kochanej drugiej połówki po jej malawi. Zbiornik trafił do szklarza z 2 miesiące temu, następnie trzeba była zakupić dodatkowo skalę, no i doszło 25 kg 20 z działającego baniaka od Marka Bigwalker i 5 świeżej, stary zbiornik miał koło 15 kg czyli łącznie wyszło 40 kg i muszę powiedzieć szczerze że dla mnie w sam raz nawet jednego kawałka nie potrzebuje :D. Skała została umieszczona na początku w małych akwariach i beczkach gdzie chodziły zakupione pompki jvp 102 na początku jedna strasznie terkotała ale dziś to są super muszę przyznać Chińczycy się postarali. Po tym jak docelowe akwarium otrzymała 2 otwory i po wklejeniu komina samodzielnie :D ( nawet dobrze wyszło muszę przyznać ) trafiło na szafkę, która była prezentowana wcześniej zostały zamontowane przeloty i wklejona cześć hydrauliki no i zaczęło się zbieranie wody z działających baniaków :D . W tym miejscu dziękuje ponownie Michałowi - snocho oraz Markowi- Bigwalker. I tak akwarium ze skała stało około 2 miesięcy pierwszy miesiąc bez oświetlenie a kolejny świeciły się 2 świetlówki 80W, był również zamontowany odpieniacz w tutaj dziękuje Tomkowi- tomiooo. Potem rozpoczął się remont w domu no i pokój poszedł na pierwszy odstrzał tzn pół pokoju bo reszta to były akwaria :D, wężyk poza okno i jedziemy, akwaria okryte folią i muszę powiedzieć że wszystko przebiegła pomyślnie. Ostatnie zakupy to świetlówki i montaż pokrywy może nie jest to dzieło sztuki ale mnie się, podoba kilka fotek z budowy która łącznie trwała 6 dni :D ...

IMG_0279.jpg

IMG_0287-1.jpg

IMG_0299.jpg

IMG_0303.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_0305.jpg

IMG_0306.jpg

IMG_0307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump ze starego akwarium będzie zamian za 2 tygodnie z obecnym tymczasowym

IMG_0358.jpg

IMG_0362.jpg

IMG_0357.jpg

filtr na wzór Natana :D

IMG_0348.jpg

IMG_0364.jpg

IMG_0367.jpg

IMG_0366.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0409.jpg

IMG_0413.jpg

Korale z cała pewnością pociemnieją no ale co tam najważniejsze aby wszystkie przeżyły, opis dokończę jutro bo padam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w końcu, bo myślałem, że w tym Wejherowie internet odcieli :D

To jest dopiero foto relacja, jak zawsze wzorowo :good2: , jedyny minus to nie jest wytłuszczony mój nick w podziękowaniach :mail1:

A tak na poważnie - teraz wygląda fajnie, ale za pół roku to będzie cacko :crazy:

PozdrT

P.S.

kurna kiedy ja będę miał taki rozmiar :dash3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szykuje się namkolejny baniak z pierwszej ligi . niech te korale tylko podrosną..... :good2:

Fajne ułożenie skały widac dużo nawisów i półek. kleiłes ją czymś?

Generalnie wygląda exstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skałę połączyłem za pomocą pręta pmma o średnicy 10mm, ponawiercałem dziury i wsadziłem jedynie w dolnej skałce wsadziłem klej do dziury a następnie pręt, jedną półkę też przykleiłem reszta to 4 pręty i 1/4 opakowania kleju aqua medic :D, dzięki za miłe komentarza. Nad akwarium świecą 4 świetlówki 80W możliwe, że dołożę jeszcze jedną no ale to się zobaczy, odpieniacz pozostał ten co był czyli Deltec APF 600, w sumpie refugium, rowa phos dokładana co tydzień 1/4 miesięcznej dawki i węgiel, będzie tak jak wcześniej gdyż działało super i pozostaje przy tym. Kilka korali ostatniego dnia przeprowadzki dostało bęcki od sąsiadów i tak euphylia poparzyła mi 2 caulastery , a stylopora przewróciła się na hydnopore no i pobielały , ale to się zagoi :D, zwierzaki maja się widać dobrze ryby i krewetki wręcz wyśmienicie i to mnie cieszy dziś będę mierzyć parametry, hmm i to by było wszystko, gdyby ktoś chciał coś dodatkowo wiedzieć śmiało pisać pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem korale po brązowiały ale niektóre tylko, Po4 mierzone małą hanką wyniosło podczas pierwszego mierzenia 0,00 a dzisiejszy pomiar wskazał 0,02 wiec jest ok. Korale też zwłaszcza acropory nie wysuwają tak mocno jak wcześniej polipów co mnie akurat trochę irytuje :D. NA zielonej monti talerzowej pojawiły się 3 brązowe plamki No3 jest na poziomie 10, resztę parametrów staram się trzymać na swoim poziomie, jedyne co mnie ostatnio zaczęło ciekawić to dlaczego w zbiornikach trzymamy kh na poziomie od 7 w gore? U mnie ostatnio poleciało do 4,2 i powiem szczerze nie zauważyłem żadnej reakcji po koralowcach.. :/. Cyjano zaczęło schodzić ze skał, dziś zaryzykowałem i dałem 3 krople vitalizera, zobaczymy czy wybije dalej gdyż jeszcze jest na etapie cofania się. Kilka fotek:

IMG_0456.jpg

IMG_0455.jpg

IMG_0451.jpg

IMG_0447.jpg

IMG_0445.jpg

IMG_0444.jpg

IMG_0442.jpg

IMG_0435.jpg

IMG_0434.jpg

IMG_0433.jpg

IMG_0432.jpg

Beztytuu-1.png

2-9.png

1-8.png

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Baniak pierwsza liga.

Czy możesz wsadzić zdjęcia pokrywy akwarium i oświetlenia.

Czy masz zamontowane wentylatory w pokrywie.

Jestem na etapie projektowania więc każda cenna rada jest na wagę złota.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro wrzucę fotki, jak masz ochotne albo będziesz w okolicy to możesz wpaść zapraszam to zobaczysz na żywo, ja pokrywę robiłem sam może nie jest to pierwsza liga ale swoje zadanie spełnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie.

Co do zdjęć to spokojnie poczekam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam WSZYSTKICH po dłuższej przerwie :D. Baniak po katastrofie zaczyna wracać do formy z czego bardzo się ciesze , niestety spora część obsady koralowej niestety jest obecnie na wiecznej rafie :(:(:(, ale niektóre zaczynają odbudowywać tkankę i już widać przyrosty więc idzie w dobrą stronę. Ostatnio próbowałem z naso ale niestety nie przeżył z powodu dziwnej infekcji, choroby czy jak to inaczej nazwać . Z obsady padł też po tygodniu doktorek a stara ekipa ma się świetnie z czego się również niezmiernie cieszę a doszła babka :D. Kilka korali również zakupiłem i teraz cieszą moje oko ale ostrożnie zakupów dokonywałem bo co jak co ale jeszcze masz obawy przed wkładaniem nowych mieszkańców. Od dnia dzisiejszego nad moim małym oceanem zawisły zrobione przeze mnie ledy 2 moduły że tak to nazwę składające się z 24 ledów marki Cree, ledy 3W, dodatkowo świecą również 2 niebieskie świetlówki T5 80W, i muszę powiedzieć że po prostu jak bym się przesiadł do mercedesa z malucha :D heheehe(bez urazy dla posiadaczy maluchów ) :D. Bliki po prostu tak mi tego brakowała o teraz je mam, jedyne co muszę zmienić to ich mocowanie nad baniakiem aktualna moja konstrukcja wyszła niestety tak ze mam dość utrudnione manewry w baniaku prawie że niemożliwe, ale to z czasem zmienię na razie jakoś sobie trzeba radzić . Budowę lampki opisze jutro, ale opisze tylko gdyż nie robiłem zdjęć . Lampa jest prosta jak budowa cepa, żadna wielka konstrukcja radiator, ledy kable, i wiatraki i to wszystko głównym moim celem miało być że ma świecić i uważam że cel osiągnąłem. Hmmm to by było chyba wszystko, dobra dość tego gadania kilka fotek :)

IMG_0070.jpg

IMG_0071.jpg

IMG_0072-1.jpg

IMG_0075.jpg

IMG_0076.jpg

IMG_0077.jpg

IMG_0078.jpg

IMG_0082.jpg

IMG_0073.jpg

IMG_0083.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×