Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz trzeba pomyśleć czym acry różnią się od pozostałych korali ,odpowiednia cyrkulacja i mocne światło jest ,chociaż nie mam doświadczenia z led ,kiedyś czytałem ,ze acry nie lubią dużej ilość bakterii i są mocno podatne na infekcje bakteryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja na pewno jest wystarczająca,bakterii mogło się namnożyć dużo bo jednak lałem sporo chemii natomiast co do światła to zdania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło raczej tez trzeba wykluczyć bo jak rosły i wybarwiały się przez dłuższy czas to nagle nie mogło im się odmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zmniejszone,ale wcześniej miałem lampę na maksa i świecenie przez 15 godzin z wschodem i zachodem więc kiedy nastały problemy z acrami,ale to już na samym końcu zmniejszyłem czas i moc świecenia.

Ballinga miałem zakupionego po 30 litrów każdego więc to chyba też można odhaczyć bo zaczęło się wcześniej.Słyszałem opcję,że z rybami coś mogłem przytaszczyć.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,nie ma poprawy.Ktoś napisał mi,że korale były osłabione od dawna i teraz odchorowują poprzedni stan.Do baniaczka doszła acra od Truskawy na test.

Zastanawiam się czy nie złapać centropygi bicolor,która mogła zamęczyć acropory wyjadając im polipy,ale nie widziałem by je obgryzała.Przez dwa dni ta acra miała ładnie wywalone polipy,ale już wczoraj nie za bardzo.Na razie ją obserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar wloz acre do sumpa i daj jej jakas lampe . Zobaczysz co sie bedzie dziac jak po jakim czasie bedzie marniec tak samo jak w akwa to masz cos w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już będzie inna lampa więc test niezbyt wiarygodny.Nie wiem czy pisałem,ale jedne acry padają a jeden trup zalewa się nową tkanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o lampe tylko o to ze w sumpie nie masz ryb krabow i innych ktorzy moga podgryzac. Wiec jesli sie okaze ze jest ok to znaczy ze jakis ulubieniec wcina na sniadanie polipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,nie ma poprawy.Ktoś napisał mi,że korale były osłabione od dawna i teraz odchorowują poprzedni stan.Do baniaczka doszła acra od Truskawy na test.

Zastanawiam się czy nie złapać centropygi bicolor,która mogła zamęczyć acropory wyjadając im polipy,ale nie widziałem by je obgryzała.Przez dwa dni ta acra miała ładnie wywalone polipy,ale już wczoraj nie za bardzo.Na razie ją obserwuję.

:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza aktualizacja,aparat nie naprawiony więc filmik z komórki wstawiam.Czwarty raz pojawiło mi się cyjano,ale czekam jeszcze z podaniem chemiclenu.Parametry nie najgorsze NO3-2 PO4-0,03 Ca-400 Mg-1360 zasolenie 1.025 Kh jedynie spadło do 6,7.Korale zwiększają zapotrzebowanie na ballinga i rosną nadal trzymając przy tym kolory.Syfek w wodzie oczywiście dalej pływa.Dziś podmiana 70 litrów z odessaniem resztek piasku.Akwarium już kula się bez niego dwa tygodnie.Pierwszy film pochodzi z początków jego istnienia gdzie woda była jeszcze kryształowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać paprochów (tzn. jest nieodpowiednie ujęcie aby je dostrzec). Możesz jeszcze pokazać akwarium na przestrzał od strony krótszego boku, ustawiając kamerę prostopadle do szyby i w miarę blisko niej (wiem, wiem, koncert życzeń :)), filmując po prostu toń wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie starałem się robić ujęć paprochów,ale zrobię film tylko jutro bo dziś jestem po podmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprochy nadal pływają i ostatnim ogniwem,które może produkować paprochy to skała lub białobrody.Tak cykłem rano urobek odpieniacza,który nazbierał od poniedziałku niezły urobekmoże jednak odpieniacz wyrabia ?

post-538-0-95078500-1361979079_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,raczej czarny.Tak zazwyczaj spuszczałem urobek codziennie,ale pierwszy raz zostawiłem na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby był zielony to coś to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×