Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ucichł, może jakas aktualizacja. Temat paprochów rozwiązał się po wszystkich zmianach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z wody jestem zadowolony,nie mam już od dawna żadnych paprochów.Akwarium kulał się tylko na odpieniaczu i adsorberze fosforanów,ale miałem ostatnio przygodę z polimerami,które wywróciło mi akwarium do góry nogami.Teraz zbiornik wraca do siebie,ale sporo koralowców umarło.Aktualnie NO3 mam niezmienne 3,ale by utrzymać niskie fosforany w obiegu mam 500ml Rowy a poziom aktualny to 0,05.

Polimery w końcu wróciły do zbiornika a wkładałem je codziennie po kilka sztuk i w tej chwili czekam aż zaskoczą przez co od kilku tygodni siedzi mi odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doszedłeś do przyczyny tych paprochów? Dość długo się z nimi męczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pożywka dla bakterii priobiotycznych,ale sam na to nie wpadłem a ktoś mi na to zwrócił uwagę bo miał podobny problem i po zaprzestaniu podawania paprochy u niego znikły,może niedopasowana dawka,sam nie wiem.Wcześniej wywaliłem sipiorax i piasek,ale niczego to nie zmieniło.Może skała pyliła i w końcu przestała,teraz się już nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zrobiłem trochę porządków,wywaliłem z baniaka kilka montipor digitata robiąc miejsce dla przyszłych acropor,w sumie szukam jakichś dużych okazów w dobrej cenie.Generalnie akwarium ma się bardzo dobrze,od ponad miesiąca robię teraz podmiany co tydzień po 110 litrów.W sobotę się okaże czy mi pelletki zaskoczyły bo w poprzednią badając PO4 zanotowałem spadek fosforanów pomimo tego,że rowa ma już cztery tygodnie.

Na zrobienie nowych fotek muszę mieć wenę bo nie wychodzą mi dobrze,może filmik jakiś zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×