Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar

Rekomendowane odpowiedzi

no to jak już wszystko prawie przerobił i nic, to może UV tak 18W i wolniutki przepływ przez lampę... zaszkodzić to na pewno nie zaszkodzi. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprochy nadal pływają i ostatnim ogniwem,które może produkować paprochy to skała lub białobrody.Tak cykłem rano urobek odpieniacza,który nazbierał od poniedziałku niezły urobekmoże jednak odpieniacz wyrabia ?

Marek.

widziałem już parę zbiorniczków z krystaliczną wodą ale w toni zawsze coś pływało.

Daj sobie na luz.jeśli jest tego bardzo dużo to wcześniej czy później będzie ich mniej ale i tak zawsze coś będzie. Ryby pływają, skubią coś, babki kopią a woda się rusza.

Nie ma takiej opcji żeby to była kryniczanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a babki są ?

I czy odpieniacz zmieniony czy nie ? Jaki masz redox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka jest,ale nie ma co kopać bo piasku nie ma nadal,po wywaleniu siporaxu podniosło się Ph i rano bywa nawet powyżej 8.Redox po podmianach wolno rośnie,teraz jest 250.Odpieniacz nadal stary,nie dostałem obiecanego,ale ma teraz wirniki z meshem.

W baniaczku trochę ciasno bo przygarnąłem kilkadziesiąt korali od Truskawy z pękniętego baniaczka i już tak są u mnie ponad tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nadal będę się upierał przy odpieniaczu do wymiany w pierwszej kolejności.

A jakie KH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po raz kolejny powiem ,że nic tylko leki,tylko leki tam pomogą bo nie problem tkwi w akwarium inmara tylko w jego głowie

tylko leki :yes: tak pół żartem pół serio ,ale bardziej serio

nie zauważyliście że od kilku lat doradzacie mu ciągle to samo?? hehehhe

a Marak też dalej w kółko to samo hehehe

dlatego mówie tylko leki i nic innego

Marek ma fajne akwarium od dłuższego czasu tylko tego nie widzi więc co???

tylko leki,tylko leki go posadzą na fotel :D

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że coś na przeczyszczenie będzie go trzymało wystarczająco daleko do baniaka:))

A poważnie - Marek wrzuć sobie na luz, myślę, że większe lub mniejsze paprochy ma masę ludzi, ale większość to olewa. Ze zdjęć ma super baniak i chyba pora zacząć się nim cieszyć,a nie umartwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina,że chcę być perfekcjonistą,przynajmniej próbuję,ale kto widział moje paprochy to się ze mną zgadza.Kh miewałem między 7-8,teraz mam jakieś 8,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dałeś w takim razie zbyt czystą próbke wody

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zebrać syfek do małego słoika,ale dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie slędzę czasami twój wątek i widzę, że cały czas masz jakieś problemy z akwarium. Kurcze......ja nigdy nie miałem żadnych...ale może dlatego, że mam mało wymagający zbiornik he he. Na twoim miejscu wymieniłbym skałe na suchą....poczekał 3 miesiące i nasadził twoich ulubionych twardzieli. Następne 5 miesięcy utrzymywałbym zbiornik na samych podminach (bogata sól). Potem tylko zwykły baling...mała obsada ryb oczywiście jeśli sps-y mają mieć wypasione kolory he he. Jestem przekonany, że po 24 miesiącach od stosowania balinga miałbyś ładne akwarium.....może nie kosmicznie wywalone, ale naprawdę niezłe......bez problemów.....aż nudne jak to niektórzy określają. Pozdrawiam.

Ps. jednak zasadniczo, to zostawiłbym na razie tą skałę, te ryby i poczekał jeszcze 12 miesięcy jadąc na samym balingu i nic więcej przy tym nie robił i nie ulepszał.

Edytowane przez Echindorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę moderatora o wyczyszczenie z wpisów oftopowych.

Wracając do wątku to wczoraj wsypałem 4 worki żywego piasku a na tapecie jest zmiana odpieniacza,może trafiła by się używka BK250 lub 300.Od dłuższego czasu mam odstawione wszystkie dodatki do wody,podmiany szły na RC,ale teraz zakupiłem IO.

W sprawie pienidła proszę info na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×