Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę kolegi,który nie może zobaczyć fotek na sąsiednim forum zakładam ten watek.Jest to projekt nowego akwarium a stare idzie na sprzedaż.Skałę mam już sprzedaną,koralowce w zasadzie też.Nad rybami kolega się zastanawia więc są jeszcze w ofercie.Częściej będę pisał w moim wątku na NR.

Tu odnośnik do zakładania zbiornika http://nano-reef.pl/topic/40003-projekt-inmar/

Tu odnośnik do sprzedaży ryb http://nano-reef.pl/topic/40507-sprzedam-ryby/page__p__386343__fromsearch__1#entry386343

Tu odnośnik do sprzedaży zbiornika z sumpem i szafką,więcej fotek na maila mogę wysłać http://nano-reef.pl/topic/40398-s-akwarium-360l/page__p__384919__fromsearch__1#entry384919

Tak będzie umiejscowione akwarium 3ea17263be5c77ccmed.jpg

To schematy poglądowe

31f5c97c1beeb100med.jpg

f338dbe39bdfeadbmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały ten pokoik, po co Ci szawka pod akwarium z szufladami ? Na pierwszym zdjęciu widać że będzie widoczne ze wszystkich stron na ostatnim projekcie dotyka do ściany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wzór z ostatniego projektu Snocha.Baniak będzie stał krótkim bokiem do ściany,kanapa też pod ścianą stoi,widać też gdzie stoi stary zbiornik,potem tam będą meble.Szafka miała być na szpargały akwarystyczne by było wszystko w jednym miejscu,ale ostatecznie chyba jej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak średnio mi się podoba. Jak zacznę myśleć o podłączeniach to zaraz przychodzi mi na myśl piwnica gdzie upcham troszkę gratów, Bokiem można troszkę powtykać ale kable od pomp będą widoczne.    Można pomyśleć nad oświetleniem na linkach i tam umiejcowić podłączenia pomp <br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o pompy cyrkulacyjne ? Sławek,chyba nie widziałeś tego projektu od Snocho,tam żadnych kabli nie widać.Będzie też korona a akwarium 70cm będzie stać na wysokiej szafce więc nic nie będzie widać na 100%.Lampy jak teraz będą na stelażu więc też ich nie będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie widziałem tego projektu bo nikt go tu nie przedstawiał. Ale jak będzie korona to faktycznie nie ma problemu. Z rysunków to nie wynikało. Powodzenia !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem że w reef maxie tym większym jest zastosowana dodatkowa rura w kominie która jest przeznaczona na przewody , myślę że tu by się sprawdziło to rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze komin zewnętrzny , wszystko zapewne zostanie zabudowane więc problem upchnięcia kabli od pomp nie powinien być problemem , no chyba , że są za krótkie :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable z Tunze mają kilka metrów więc powinno starczyć a gniazdka mają być w ścianie,czyli pod przelewem.Szkoda,że nie wszyscy mogą zobaczyć ten projekt bo jest naprawdę dobry i fajnie kolega wszystko pokazał od A do Z.

http://nano-reef.pl/topic/35814-1125l-bo-male-jest-piekne-540l-zaplecze/page__p__336237__fromsearch__1#entry336237

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - a jak rozwiązałeś problem parowania wody z takiego dużego akwarium? Bo trochę tego będzie i już parę razy czytałem o zawilgoconych mieszkaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wentylację,specjalne kratki w oknach które otwierają się przy dużej wilgotności.Teraz mam też otwarte,ale zobaczymy co się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - a jak rozwiązałeś problem parowania wody z takiego dużego akwarium? Bo trochę tego będzie i już parę razy czytałem o zawilgoconych mieszkaniach.

U mnie faktycznie jest to problem dolewam około 5 L dziennie i wentylacja chodzi nonstop klimatyzacja jest troszkę pomocna z funkcją osuszania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacji nie mogę założyć,spółdzielnia odmówiła zgody.Mi teraz paruje ponad 5L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam nie bez podstawnie. Parę lat temu mieszkałem w bloku i miałem akwarium 670 litrów. Parowanie ok 7-9L dziennie. W oknach założone miałem te dingsy do wymuszonego obiegu powietrza. Wentylacja mechaniczna w całym bloku - więc myślałem że będzie spoko. Mieszkanie całościowo nie male, bo 77m/kw i 2 drzwi do pokoju w którym stało akwarium. Pokój miał 28m/kw. Myślałem że wsio będzie ok, ale nie było. Jedynie przy lekko uchylonych oknach woda nie ściekała po szybach na parapet wewnątrz. Może ściekała to za mocne słowo, ale codziennie ręczniki papierowe i polerowanie parapetu było. Pomijając okna. Koszt ogrzewania skoczył w górę, kosztem uchylonych okien, ale odprowadzenia wilgoci.

No i jak patrze z projektu, to masz sporo szaf, mebli itd w pokoju. Ja miałem dość przewiewnie w pokoju. Stało akwarium, fotel, narożnik i mały stolik - na metrażu jaki wpisałem.

Tak pisze, abyś niby o takiej małej rzeczy nie zapomniał przy projektowaniu akwarium... a dość uciążliwej - jak jest źle rozwiązana.

Z doświadczenia pisałem:)

Edytowane przez dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobne doświadczenia jak Dominik. Parowanie jest problemem mało się o tym pisze ale moim zdaniem mamy do wyboru wilgoć w mieszkaniu albo wysokie rachunki z prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba muszę mieć naprawdę dobrą wentylację,przypomniało mi się,że kiedyś w pokoju było akwarium 220x 50 a potem równolegle jakiś czas 240L i nie przypominam sobie abym miał z wilgocią problemy.

Zasiałeś ziarenko niepewności.Aby zmniejszyć parowanie zamówię sobie szybę nakrywową na zbiornik do rozrabiania solanki,może częściowo przykryję sump,zawsze coś.Może jeśli będzie duży problem nakryję akwarium szybą w częściach dla ułatwienia manipulacji i czyszczenia jej ? Ma ktoś nakrywową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×